Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310

Żuławy Wiślane – spokojna alternatywa dla zatoczonych Mazur – rejsy

Żuławy Wiślane  – nieodkryty kierunek żeglarski, który eksplorujemy

Aktualnie kiedy wszyscy szukamy spokoju i miejsc bardziej ustronnych ten żeglarski skrawek kraju zdaje się być idealną alternatywą w wakacje do rejsów na Mazurach. Polecamy dla wszystkich wodniaków niezależnie od stażu w pływaniu. Na pewno się nie zawiedziecie.

Najniżej położony skrawek Polski (depresja) to raj dla wodniaków. Żegluga komfortowymi jachtami, porty, które z roku na rok coraz bardziej rozwijają swoją infrastrukturę – Nowa Pasłęka, Tolkmicko, Kąty Rybackie, Nadbrzeż czy Krynica Morska to doskonała alternatywa dla zatłoczonych w tym roku Mazur.

Poczuj prawdziwą magię pływania po Zalewie Wiślanym, który swoimi walorami nautycznymi przypomina pływanie morskie – występują tu zarówno fale, jak i silne podmuchy wiatru. Nic dziwnego, bo akwen ma nawet 80 km długości oraz ok 5 km szerokości. Przepiękne zachody słońca, plażowanie nad Bałtykiem, a pomiędzy tym wszystkim radość z niemalże samotnego pływania po tym ogromnym zbiorniku wodnym to jeszcze nieodkryta perełka w polskim żeglarstwie.

Dzięki czteroletniemu doświadczeniu na tutejszych wodach potrafimy doskonale przeprowadzić grupy i pokazać najciekawsze zakątki tego regionu Polski. Poczynając od tętniącej życiem Krynicy Morskiej, gdzie poczujemy prawdziwie nadmorski klimat, poprzez Kąty Rybackie, a na perełce architektury gotyckiej – Fromborku kończąc. To właśnie tu przebywał Mikołaj Kopernik, który jako kanonik kapituły warmińskiej żył i pracował na Wzgórzu Katedralnym niemal nieprzerwanie od 1510 do dnia swojej śmierci w maju 1543. Właśnie tutaj Mikołaj Kopernik opracował De revolutionibus orbium coelestium (O obrotach sfer niebieskich) – dzieło, które odmieniło dotychczasowe pojęcia o wszechświecie. Zespół katedralny na wzgórzu stał się także miejscem pochówku astronoma.

Czarterujemy jednostki VIP Antila 27 w wersji naprawdę dopieszczonej przez naszego kontrahenta z Tolkmicka. Stanowimy niemal jedne grupy zorganizowane stacjonujące w tutejszych portach, co daje nam poczucie kameralności oraz wpływa na odczuwanie ducha żeglarstwa w pełni.

 

<Maciek Wilku>

Aktualne oferty wyjazdów żeglarskich na Żuławy i Zalew Wiślany ➡️  https://www.onefun.pl/zagle-na-mazurach-dla-singli

Zapisz się
Facebook