Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310

Camp! USA ®️ czyli kamperem po Stanach. Życie w kalifornijskim stylu.

Camp! USA ®️ – prawdziwy smak Kalifornii i Południowego Zachodu

Kalifornia to jak mawiają amerykanie najbardziej “laid back state”, czyli wyluzowany, chill-outowy Stan w USA.
Piękne wybrzeże Pacyfiku z doskonałymi spotami surferskimi, liberalne polityka, bardzo sprzyjający klimat przez cały rok i połączenie przepięknych widoków, gór wulkanicznych schodzących do Oceanu z wszechobecnym dostatkiem, dobrobytem i dostępnością sprawiają, że ten skrawek Ziemi wybierają wszyscy, których na to stać – finansowo lub czasowo.

W tej drugiej instancji po prostu instalują się w kamperze nie kupując mega drogich (najwyższe ceny w USA) domów i żyją sobie na wybrzeżu, lub przemieszczając się pomiędzy jednymi z licznych kempingów dla RV (Recreational Vehicle – to amerykańska nazwa kampera) . A jest gdzie pojechać, co zobaczyć i gdzie się zatrzymać.

Od ciągnącej się przez całe zachodnie wybrzeże Costal Route 1 (która sama w sobie ma tyle walorów turystycznych co wybrzeże całego europejskiego Państwa, jak na przykład Chorwacja) aż po góry z Parkami Narodowymi: Kings Canyon, Yosemite czy Sequoia. Kalifornia ma wszystko. Kalifornia uzależnia. Kalifornia to styl życia.
Styl luźny, styl eksplorerski i styl, który dzięki nam można doświadczyć na własnej skórze. Jako jedyni bowiem organizujemy wyjazdy do USA (Kalifornia, Nevada, Utah, Arizona oraz Oregon, Waszyngton, Idaho, Montana) gdzie zwiedzamy ten wymarzony skrawek Ziemi czując się jak wyzwoleni amerykanie, którzy tam ściągnęli z innych zakątków kraju, aby czuć się wolnymi, i żyć tak jak pragną.

Rozpoczynamy i kończymy przygodę w Los Angeles. Już pierwszy etap trasy wzdłuż wybrzeża Pacyfiku ze słynnym odcinkiem Big Sur dostarcza nam niesamowitych wrażeń. No bo w jakim hotelu obudzimy się bezpośrednio na plaży, niemalże trzeźwieni poranną bryzą znad Oceanu, gdzie obejrzymy zachód Słońca paląc ognisko wśród szumu przybrzeżnych fal? Jaki hotel nam to zapewni? Żaden!

Jadąc dalej będziemy tylko ten schemat pogłębiać, bo jaki hotel zaoferuje nam nocleg pod gigantyczną sekwoją i pobudkę, poranną kawę wypitą w jej cieniu. Czy jest hotel, który znajduje się na tyle blisko rozlicznych wodospadów Parku Yosemite, aby poczuć wilgotne muśnięcie niesionej przez wiatr i rozbijającej się o skały krystalicznej wody? Czy jest hotel na środku pustyni z widokiem na księżycowy krajobraz okolic Kingman. Nie ma! Niekończące się lasy Kalifornii, piękne krajobrazy najlepiej doświadczać będąc w harmonii z tym naturalnym pięknem, nijako od środka, a nie w sztucznie tworzonych pośrodku pustyni kompleksach hotelowych.

Wybierz się z nami na wyprawę kamperem w cenie tak niskiej, że na pewno samemu jej nie osiągniesz. Wszystko ze względu na to, że posiadamy WŁASNE kampery na terenie zachodniego USA i to nimi jeździmy z Wami! Nie martwimy się o dotarcie od hotelu czy realizację napiętego planu/ grafiku gdzie do przemierzenia mamy setki kilometrów. Wszystko robimy w rytmie slow, bowiem na nocleg możemy zainstalować się praktycznie w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Camp! USA (R) to produkt dla eksploatorów, dla ludzi ceniących klimat i luz, jaki reprezentuje stan Kalifornia oraz pozostałe 3 stany południowego zachodu USA. Jednocześnie to bardzo wygodna forma spędzania czasu w najbliższym z możliwych kontakcie z naturą i doświadczanie od środka, pełną piersią miejsc które zwiedzamy.

 

<Maciek Wilku>

Aktualne oferty wyjazdu na CAMP! USA  ➡️  https://www.onefun.pl/camp-usa-kamperem-po-stanach-zachod-westcoast

O autorze
Zapisz się
Facebook