Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310
Termin: 31 sie 2024 - 07 wrz 2024
Lokalizacja: Highlands, Szkocja
Dostępne miejsca: 0
Cena: 3999 złBRAK MIEJSC :

❗️ Wjazd do Wielkiej Brytanii na podstawie ważnego paszportu ❗️

Dramatyczne krajobrazy Szkocji wydają się być potęgowane ogromem pasm górskich. Są one specyficzne – charakteryzują się ubogą szatą roślinną, brakiem lasów oraz silnym poprzecinaniem przez polodowcowe doliny, nieraz wypełnione krystalicznie czystymi i głębokimi jeziorami.

Szkocja – trekking w raju, góry i zamki

Kliknij by powiększyć zdjęcia

Zapisane osoby:

Zajętych Miejsc50%

Ilość osób zapisanych: 08/16

Samolot

Przelot rejsowym samolotem Ryanair zawiera się w cenie wyjazdu.
Limity bagażowe:  bezpłatny bagaż pokładowy . Można zabrać dodatkowy bagaż  za dopłatą – robimy to wspólnie (pod kijki nordic walking).

Warszawa → Edynburg
sobota

Edynburg → Warszawa
sobota

UWAGA – im dłużej zwlekasz z rezerwacją tym droższe będą połączenia lotnicze, a cena całkowita może w takiej sytuacji zgodnie z warunkami uczestnictwa – wzrosnąć !

Orientacyjny plan wycieczki w górach Szkocji

West Highland Way to najpopularniejszy długodystansowy szlak pieszy w Szkocji, prawdopodobnie dlatego, że przebiega przez jedne z najbardziej charakterystycznych krajobrazów szkockich wyżyn. Trasa ma długość 154 kilometry i prowadzi z Milngavie do Fort William przez wrzosowiska, przełęcze górskie, doliny i jedne z najbardziej zapierających dech w piersiach krajobrazów w Szkocji. 

West Highland Way to wspaniała przygoda trekkingowa. Trasa podzielona jest na 8 etapów, od Milngavie do Fort William, ale można ją ułożyć w zależności od poziomu sprawności i doświadczenia. Droga West Highland jest dla każdego. Możesz wybrać krótsze odcinki i ukończyć wędrówkę w 10 dni lub połączyć kilka etapów i ukończyć całą wędrówkę w zaledwie 5 dni, wybór należy do Ciebie. Czy jesteś gotowy na tę szkocką przygodę? Chodźmy!

Dzienne etapy to średnio około 15 km – nie jest wymagana rewelacyjna kondycja. Uwaga! Prowadzący po zapoznaniu się z aktualnymi prognozami pogody może odwrócić trasę etapu z północy na południe.

📆 DZIEŃ 1: przejazd do Bridge of Orchy

Transportem publicznym (przejazd poranny) dostajemy się do Bridge of Orchy skąd zaczyna się nasz marsz.

📆 DZIEŃ 2 trekkingu: Bridge of Orchy do Kingshouse

Odległość 20 km • Przybliżony czas przejścia: 5 – 7 godzin • Podejście (↑) 330m

Trekking po odkrytej przestrzeni  Rannoch Moor może okazać się najbardziej przyjemnym dniem naszej podróży lub, jeśli pogoda spłata figle – największym jej wyzwaniem. Gdy świeci słońce, widoki na okoliczne góry są oszałamiające. Kiedy pada deszcz, nie ma gdzie się ukryć. Tak czy inaczej, podróż będzie niezapomniana!

📆 DZIEŃ 3: Kingshouse do Kinlochleven

14 km • 4 – 6 godzin • (↑) 550m

Dzisiejsza wycieczka oferuje wspinaczkę po tak zwanych diabelskich schodach. Jak sama nazwa wskazuje Twoje nogi dostaną solidną porcję ćwiczeń! Ale w sekrecie powiemy, że nie jest aż tak trudno jak nazwa wskazuje, a widoki z góry na pasmo  Ben Nevis nadrobią trud włożony w wejście na szczyt.

📆 DZIEŃ 4: Kinlochleven do Fort William

25 km • 6 – 8 godzin • (↑) 300m

Strome podejście na Kinlochleven dodaje adrenaliny dość szybko, ale jak zawsze, spektakularne widoki to odpowiednia rekompensata włożonego trudu. Po początkowym podejściu, dalej przemieszczamy się starą wojskową drogą, która delikatnie kluczy po dolinie Glen Nevis. Na ostatniej prostej rysuje nam się potężny szczyt Ben Nevis (ale to na inny dzień) – póki co leśną ścieżką schodzimy w kierunku miasta Fort William.

📆 DZIEŃ 5: z Fort William ruszamy do Mallaig – pociągiem Harrego Potera, czyli The Jacobite (koleją parową – uwaga ta atrakcja wymaga około miesięcznej rezerwacji przed). Docieramy do okolic Morar.

📆 DZIEŃ 6: Zwiedzanie okolic Morar – spacer po plaży (The Silver Sands of Morar) z pięknymi widokami na wyspy Rum, Eigg, Muck i Canna. Piaszczysta plaża rozciąga się tuż przy ujściu rzeki Morar. W słoneczny dzień, widoki są niesamowite: wspaniałe niebieska woda, błękitne niebo i białe piaski nadają temu miejscu iście tropikalny wygląd. Poniżej kilka zdjęć.

Wieczorny powrót do Fort William(na 20:31). Nocleg.

📆 DZIEŃ 7: Wejście na Ben Nevis  17 km • 7 – 9 godzin • (↑) 1352  m

z Fort William wchodzimy na najwyższy szczyt Zjednoczonego Królestwa – Ben Nevis  (1344 m) – prawie jak w Bieszczadach 🙂 Wracamy do miasta, ostatnie zakupy i nocleg naszej szkockiej wycieczki.

📆 DZIEŃ 8:  wyjazd powrotny z Fort William

Autobusem lub koleją opuszczamy szkockie góry by udać się w kierunku naszego lotniska wylotu – do Edyburga

Grupy

Dopuszczamy możliwość zabrania 2-3 znajomych ze sobą. Ewentualnie uzbieranie ekipy 6 osób daje prawie 50% zniżki dla zgłaszającego!

Cena

3 999 zł / os

Świadczenia w cenie

 • przelot samolotem Warszawa-Edynburg-Warszawa (jedna przesiadka, brak lotów bezpośrednich);
 • bagaż do 8 kg, o wymiarach 40cm x 20cm x 25cm;
 • transfery lokalne konieczne na miejscu (busy, pociągi itp.);
 • 7 noclegów w hostelach/bungalow na szlaku (pokoje wieloosobowe, do dyspozycji kuchnia);
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC Signal Iduna;
 • opieka doświadczonego pilota z Polski;
 • realizacja założonego programu wycieczki;
 • lokalne podatki.

Uwaga, cena wyjazdu nie uwzględnia:

 • dodatkowego bagażu nadawanego, wg cennika przewoźnika;
 • rozszerzonego ubezpieczenia KL, NNW, OC w cenie 120 zł / tydzień
 • wyżywienia na miejscu;
 • ewentualnych biletów wstępu do atrakcji turystycznych nieobjętych programem wyjazdu;
 • możliwość transferu bagażu na szlaku dedykowanym busem w cenie 300 zł za tydzień.

Opinie uczestników wyjazdów z OneFun:

OneFun to zdecydowanie najlepszy organizator rejsów dla singli! Karaiby, Tajlandia, Grecja, a dzięki OF Xplore także…

Opublikowany przez Agnieszkę Nowak Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

zdecydowanie polecam na 200 % 🙂
z firmą OneFun byłam już na czterech wyjazdach i właśnie planuję następne dwa 😉
Pod…

Opublikowany przez Annę Domachowską Niedziela, 12 stycznia 2020

Niezapomniany wyjazd!!!Organizacja na najwyższym poziomie!!!Cały tydzień śmiechu, pozytywnej energii , szaleństwa na śniegu i na parkiecie..!!!:)))Wracam najszybciej jak się da!!!:)))Polecam wszystkim!!!

Opublikowany przez Agnieszkę Mojek Sobota, 21 grudnia 2019

Onefun uzależnia! Ludzie, którzy tworzą onefun uzależniają! Kadra jest niesamowita, niezastąpiona ♥️ raz spróbujesz i chcesz więcej i więcej!

Opublikowany przez Magdę Tercjak Poniedziałek, 9 września 2019

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

Kto z nami jeździ?

Infografika przedstawiająca średni rozkład wieku i płci uczestników naszych wyjazdów. Są to wartości uśrednione – każdy wyjazd ma specyficzną klientelę.
sml_analiza

Info formalne

Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych każdy pobierający 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową/ polisę oraz przedstawić klientowi umowę udziału w imprezie turystycznej.

Nasze gwarancje: https://www.onefun.pl/touroperator-wyjazdy-singli
Umowa udziału: wysyłana na e-mail po rejestracji

Zapisy

Rejestracja email: wyjazdy@onefun.pl,  telefon +48 515 505 310 lub poprzez przycisk “REZERWUJE!” na górze strony (tu opcja płatności PayPal)

 Patronat medialny / współpraca

 • Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają jedynie charakter informacyjny – świadczenia gwarantowane i końcowe są zawsze wyszczególnione w umowie udziału.
Dostępne miejsca: 0
Zapisz się
Facebook