Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310
Termin: 18 Paź 2020 - 25 Paź 2020
Lokalizacja: Sycylia, Włochy
Dostępne miejsca: 21 (wolne) z 35
Cena: 3099 zł
REZERWUJ

 Rejs na  Morzu Śródziemnym – Sycylia i Wyspy Liparyjskie

  • Sycylia – turystyczna perełka Włoch (najpiękniejsze miasteczka i krajobrazy w cieniu Etny)
  • Kraina słońca (300 dni w roku) i wina, połączenie kameralnych plaż, gajów oliwnych i antycznych miast
  • Starożytne naszpikowane zabytkami UNESCO miasta: Noto, Katania, Syrakuzy, Palermo, Taormina
  • Dolina Świątyń – najwspanialsze i najlepiej zachowane świątynie greckie na Świecie
  • Wykwintna i niepowtarzalna kuchnia o greckich, włoskich i arabskich wpływach (w tym nieodzowne desery)
  • Wysypy Liparyjskie – stworzone z wulkanicznej lawy – jedyne w swoim rodzaju
  • Nocny spektakl świateł (wyrzucanej lawy) na ciągle aktywnym wulkanie Stromboli

4 jachty (35 os)
Grupa wiekowa 30-65 
(na łódce różnice wieku maks 5-10 lat)

(patrz dokładnie)

Informacje praktyczne

Sycylia jest największą włoską wyspą, oddzieloną od kontynentu przez Cieśninę Mesyńską i otoczoną Morzami: Jońskim, Tyrreńskim i Śródziemnym.
Jest to jedna z pereł południowych Włoch i może być odkryta, zrozumiana i doświadczona tylko poprzez szereg tras turystycznych obejmujących obszary od natury do historii i tradycji.

Natura obdarzyła hojnie tę krainę, występują tu bowiem: góry, wzgórza i przede wszystkim morze, z jego niesamowitymi kolorami, krystalicznie czystą wodą i pięknym światem podwodnym. Tutaj Morze Śródziemne, z licznymi wyspami rozproszonymi wokół wybrzeży Sycylii – oferuje wyjątkowe i intensywne scenerie, zapachy i smaki nieskażonej przyrody. Wreszcie, tutejsze wielkie wulkany są symbolami nieodpartego piękna i żywotności tego niezwykle uroczego regionu.

Historia Sycylii to wynik wpływu wielu grup etnicznych. Kontrolowana w przeszłości przez zewnętrzne mocarstwa – Rzymian, Wandali i Ostrogotów, Bizantyjczyków i islam – potem niepodległa, jako autonomiczny Emiratu, następnie Królestwo Sycylii. Burzliwe losy wywarły duży wpływ na współczesny obraz tej wyspy.

Sycylia jest zarówno największym regionem we współczesnym państwie Włoch, jak i największą wyspą na Morzu Śródziemnym. Centralna lokalizacja i zasoby naturalne zapewniły, że uznano ją za strategiczną lokalizację, głównie ze względu na jej znaczenie dla śródziemnomorskich szlaków handlowych. Cicero i al-Idrisi opisywali ówczesne Syrakuzy i Palermo jako największe i najpiękniejsze miasta świata hellenistycznego i całego średniowiecza.

Jedzenie i picie: kuchnia sycylijska nosi ślady i wpływy wielu kultur, które zamieszkiwały wyspę przez ostatnie dwa tysiąclecia. Pomimo, że ogólnie kuchnia ma wiele wspólnego z kuchnią włoską, to jednak sycylijskie jedzenie ma również wpływy greckie, hiszpańskie, francuskie i arabskie.

Sycylijczycy jako dodatek do głównego posiłku piją głównie wino. Gleba i klimat na Sycylii są idealne do uprawy winogron, głównie ze względu na Etnę. Tradycja upraw winorośli funkcjonuje na wyspie od kiedy Grecy założyli na niej swoje pierwsze kolonie. Dzisiaj wszystkie prowincje wyspy produkują wino, a poprzez wprowadzenie nowoczesnych metod produkcji jest ono bardzo szanowane na europejskim rynku wina.

Sycylijskie czerwone wina o zawartości alkoholu 12,5-13,5% są zazwyczaj pijane wieczorami w połączeniu z mięsem pieczonym lub grillowanym. Znanymi czerwonymi winami są Cerasuolo di Vittoria, Nero d’Avola głównie produkowane wokół Noto (Syrakuza). Półsłodkie-białe wina i różowe mają zazwyczaj zawartość alkoholu od 11,5 do 12,5% i są głównie spożywane do potraw z rybą, drobiem i makaronem.

Ponadto produkowane są różne deserowe wina, takie jak słynna Marsala czy Malvasia delle Lipari.

Wyspy Liparyjskie

Archipelag wulkaniczny na Morzu Tyrreńskim na północ od Sycylii, nazwany od półboga wiatru – Aeolusa (ang. Aeolian Islands). Wyspy Liparyjskie są popularnym miejscem turystycznym latem i przyciągają do 200 000 turystów rocznie. Największa wyspa to Lipari, a wyspy określane są czasem jako Wyspy Lipari lub grupa Lipari. Pozostałe wyspy archipelagu to: Vulcano, Salina, Stromboli, Filicudi, Alicudi, Panarea i Basiluzzo.

Wyspy Liparyjskie zostały wpisane przez UNESCO w 2000 roku do Listy Światowego Dziedzictwa za “wybitny zapis wulkanicznego budowania wyspy i zniszczenia oraz trwających zjawisk wulkanicznych”. Ten wpis był zagrożony ze względu na budowę czterech nowych portów oraz pewnych obietnic, których włoski rząd nie dotrzymał względem wymaganych aktów prawnych. Jednak mimo turbulencji wyspy (stan z 2017 roku) są nadal wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kliknij by powiększyć zdjęcia

Dla miłośników przyrody, wspinaczka na Stromboli to absolutnie kultowy punkt programu pobytu na Sycylii. Od 2005 r. Dostęp jest ściśle regulowany: można chodzić swobodnie do 400 m, ale potrzebujesz przewodnika, aby kontynuować wyżej. Organizowane wędrówki są prowadzone codziennie (od 15:30 do 18:00, w zależności od pory roku), a czas na osiągnięcie szczytu (924 m) o zachodzie słońca to 45 minut. Można wtedy obserwować światła i wybuchy lawy krateru.

Istotne: nie należy ulegać mylnemu złudzeniu, że rejsy te wymagają wprawy, doświadczenia czy specjalnej zaprawy na akwenach morskich. Morze jest zazwyczaj spokojne, w odróżnieniu od Bałtyku, więc raczej nie nabawimy się choroby morskiej (chyba, że utrzyma się sztormowa pogoda). Jest to więc rejs absolutnie dla wszystkich, nawet tych którzy nie do końca dobrze pływają (są kapoki). Zapraszamy, bez względu na wiek!

Na jachcie płynie 8-miu Uczestników rejsu i Kapitan Jachtu (skipper).
Uczestnicy rejsu zakwaterowani są w czterech kabinach dwuosobowych. W mesie jest zakwaterowany tylko Kapitan Jachtu.
Charakterystyka rejsu morskiego zakłada, że załoga będzie pełnić wachty, przygotowywać posiłki, utrzymywać porządek itd

Podczas rejsu zaplanowane są noclegi zarówno w marinach (portach jachtowych), jak też na kotwicowiskach lub przy bojach (w tym przypadku korzystamy z sanitariatów na jachcie). Decyzję o takim zaplanowaniu trasy podjęliśmy mając na uwadze zapewnienie Państwu możliwości obcowania z niezwykłą przyrodą Sycylii i Wysp Liparyjskich, co nie zawsze jest możliwe podczas noclegu w luksusowej, ale jednak wybetonowanej marinie.

Do obowiązków Uczestników należy okazywanie pomocy Kapitanowi Jachtu w manewrach portowych oraz podczas cumowania przy boi lub na kotwicy, jak również przygotowywanie posiłków i utrzymywanie porządku na jachcie.

Od uczestników rejsu nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, prowadzeniem jachtu zajmuje się wykwalifikowany skipper (Kapitan Jachtu).

Co warto zabrać na rejs:
– ważny paszport lub dowód osobisty (obowiązkowo),
– buty do wody (nie zalecamy wchodzenia do morza boso),
– ubranie dostosowane do słonecznej pogody
– lekki polar (na chłodniejsze wieczory),
– maskę, rurkę i płetwy,
– nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne,
– krem z filtrem,
– aparat fotograficzny, kamerę etc.

Wyposażenie na jachcie

Kuchnia na jachcie także jest w pełni wyposażona, wszystkie sztućce oraz zastawa kuchenna (garnki, czajnik, patelnie) oraz lodówka, kuchenka gazowa i zlewozmywak.
Pościel jest także na wyposażeniu jachtu. Należy jedynie zaopatrzyć się we własne ręczniki.

Korzystanie z toalet: na jachcie znajdują się dwie toalety z prysznicami, z których korzysta się podczas żeglugi. Do dyspozycji są dobrze wyposażone toalety i prysznice w portach jachtowych (marinach).
Na rufie jachtu znajduje się prysznic (z ciepłą wodą), który jest bardzo przydatny po kąpieli w słonym Adriatyku (np. podczas postoju w zatokach).

Prąd (ładowanie telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych): na jachcie zamontowane są gniazdka na prąd zmienny 230 V. Korzystanie z nich możliwe jest tylko podczas postoju w portach.

Orientacyjny plan rejsu

Trasa rejsu max: Portorossa – Wyspy Liparyjskie – Cieśnina Mesyńska – Portorossa
Trasa rejsu i realizacja programu jest w pełni uzależniona od warunków atmosferycznych.

Przylatujemy w sobotę  do Katania.
Transfer do mariny – busem lub komunikacją publiczną.
Odbieramy jachty  i  wchodzimy na na pokład . Wypływamy w sobotę z rana!

Ekskluzywne jachty w cenie standardowej! Bez dopłat.

Oferujemy bardzo wygodne jachty Bavaria nie starsze niż 2010 rok ! Wszystko w standardzie, bez dopłat!
Real – foto Bavaria Cruiser 40-45 (12 – 10+2) – jachty 4-5 kabinowe!

Kliknij by powiększyć zdjęcia

Katamaran VIP dla ceniących wygodę! 

Znajdź się w ekskluzywnym, pływającym salonie, czyli na jachcie o powierzchni penthouse’a – wszystko za dopłatą niecałych 900 zł.
Poczuj się wyjątkowo i odetchnij pełną piersią!

Kliknij by powiększyć zdjęcia

 

facebook

Śledź najnowsze doniesienia  na wydarzeniu FB:

Samolot

Proponowane loty rejsowe – bilet lotniczy w cenie – rezerwacja grupowa 30 miejsc w samolocie  (wolne:  25 z 30)

UWAGA – im dłużej zwlekasz z rezerwacją tym droższe będą połączenia lotnicze, a cena całkowita może w takiej sytuacji  – wzrosnąć !

Warszawa (Chopin) → Katania
niedziela 05:45 – 

Katania → Warszawa (Chopin)
niedziela 09:10 –

Zdjęcia z ubiegłorocznych rejsów dla singli

Nasze imprezy zawsze przechodzą do morskich annałów! ? ?

 

Zobacz relację i więcej zdjęć z poprzedniego Rejsu dla Singli LINK DO RELACJI

Grupy

Dopuszczamy możliwość zabrania 2-3 znajomych ze sobą. Ewentualnie uzbieranie ekipy 8 osób daje jacht na wyłączność oraz prawie 50% zniżkę dla zgłaszającego!

Zapisane osoby:

Zajętych Miejsc35%

Ilość osób zapisanych: 12/34
K – 55%, M – 45%

Cena

3 099 zł / os
4 099 zł / os    katamaran VIP 

Świadczenia w cenie

 • przelot na Sycylię – Katania (WizzAir) – bagaż podręczny
 • wynajem jachtu / katamaranu przystosowanego do żeglugi 8-12 os
 • zakwaterowanie na jachcie w podwójnej koi
 • opiekę doświadczonego Kapitana Jachtu, Polaka
 • opiekę pilota podczas podróży i na miejscu – animację czasu wolnego, zapoznanie
 • program “lądowy”, czyli wieczorne zwiedzanie miejsc ciekawych – beach party i inne atrakcje
 • snorkeling kit – płetwy, okulary do nurkowania
 • częściowe, ewentualne opłaty portowe (bojki, kotwice, 2x port)
 • dostęp do wszelkich wygód jachtu: prysznice, w pełni wyposażona kuchnia etc
 • gift-pack od nas i sponsorów: booklet rejsowy, vouchery, stylowe okulary
 • niezapomniana przygoda, nowe znajomości oraz profesjonalna opieka biura

 

 Atrakcje dodatkowe

Jeśli pływanie na jachcie to dla Ciebie za mało – tutaj mamy atrakcje na skuteczne podniesienie poziomu adrenaliny!

 • Skutery wodne Skutery wodne
 • Canyoining Canyoining
 • Rafting Rafting
 • Loty spadochronem (parasailing) Loty spadochronem (parasailing)
 • Subwing - podwodny szał Subwing - podwodny szał
 • Flyboard Flyboard

     

Uwagi

Można zabrać dodatkowy bagaż 10/20 kg wg cennika przewoźnika – praktykujemy składkę wszystkich załogantów na 1-2 bagaże rejestrowe, gdzie wrzucamy wszystkie szpargały – cena ok 50 zł /os w dwie strony.
W cenie nie uwzględniono:

 • transfer z lotniska do mariny zaookrętowania
 • ubezpieczenie kaucji – bezzwrotne 50 EUR/ os – zabezpiecza wszelkie straty
 • sprzątanie końcowe po rejsie (15 EUR/os)
 • wyżywienia – wkład do kasy jachtowej (ok 70 EUR)
 • lokalnego podatku w wysokości 1 euro dziennie od osoby (7 euro za 1 os. za cały rejs, płatne przed rejsem)
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC kupione przez nas lub we własnym zakresie
 • koszty wycieczek lądowych, czy nurkowania z lokalną firmą nurkową
 • biletów wstępu do muzeów i parków narodowych
 • ewentualnych transferów do atrakcji fakultatywnych
 • starter pack (pozwolenia na rejs, wszelkie wymagane dokumenty)

Kto z nami jeździ?

Infografika przedstawiająca średni rozkład wieku i płci uczestników naszych wyjazdów. Są to wartości uśrednione – każdy wyjazd ma specyficzną klientelę.
sml_analiza

Info formalne

Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych każdy pobierający 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową/ polisę oraz przedstawić klientowi umowę udziału w imprezie turystycznej.

Nasze gwarancje: https://www.onefun.pl/touroperator-wyjazdy-singli
Umowa udziału: wysyłana na e-mail po rejestracji

Zapisy

Rejestracja email: wyjazdy@onefun.pl,  telefon +48 515 505 310 lub poprzez przycisk “REZERWUJE!” na górze strony (tu opcja płatności PayPal)

 Patronat medialny / współpraca

 

 • Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają jedynie charakter informacyjny – świadczenia gwarantowane i końcowe są zawsze wyszczególnione w umowie udziału.
Dostępne miejsca: 21 (wolne) z 35
REZERWUJ
Zapisz się
Facebook