Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310
Termin: 30 maja 2024 - 06 cze 2024
Lokalizacja: Norwegia, Fiordy Południowe
Dostępne miejsca: 1
Cena: 4099 złLista rezerwowa : 3999 zł
REZERWUJ

Objazd kamperem w Boże Ciało po norweskich fiordach

  • Poczuj się jak prawdziwe wyzwolony człowiek – odbywając podróż bez ograniczeń – kamperem po Norwegii
  • Cena niezrównana na rynku ze względu na posiadanie własnych kamperów na terenie Norwegii
  • Nocowanie na łonie natury oraz w parkach kamperów (kempingi z pełną infrastrukturą)
  • Atmosfera totalnego odpoczynku od spraw i problemów Wielkiego Świata i wejścia w harmonię z samym sobą

2 kampery !
Grupa do 10 osób! Wiek: 30-70

(patrz dokładnie)

Pogoda w okresie wyjazdu

W tym czasie Norwegia prezentuje swoje niesamowite krajobrazy, a pogoda na ogół sprzyja. Temperatury wahają się od 12-18°C i rzadko przekraczają 20°C  lub więcej. Nie będziesz piec się latem, ale temperatury są idealne do wyjścia na zewnątrz. Szlaki górskie są zazwyczaj otwarte do lipca, ale zmienia się to z roku na rok.

Wyjazdy butikowe na mniejszą ilość osób, spokojniejsze regiony
Mniejsze nastawienie na imprezy, większe na doświadczenia lokalne i indywidualne podejście do każdego z Was.

 • kameralną atmosfera do 10 osób (grupa 2 mieszkalnych kamperów)
 • wyselekcjonowana najlepsza, znana wszystkim z opowieści kadra
 • wyszukane ciekawe miejsca kameralne – często dostępne tylko dla małych grup
 • indywidualne podejście do każdego z uczestników – w miarę możliwości i zasadności
 • dopuszczalne korekty i odstępstwa od trasy wyjazdu i dostosowanie do potrzeb całej ekipy
 • Kameralnie butikowo – dobra zabawa w niewielkiej grupie 

Informacje praktyczne

Norwegię znamy doskonale – sami odbyliśmy tam podróż przed stworzeniem oferty, posmakowaliśmy, poszukaliśmy, poszperaliśmy – i jak zwykle: mamy to!

Fiordy Norwegii to nie tylko miejsce. To doświadczenie. Dźwięk błękitnego lodowca. Ten widok, który nagle pojawia się na zakręcie drogi. Zapach i szum wodospadu. Cisza na plaży o poranku. Wieczorne słońce odbijające się od zielonego fiordu. Milion chwil. Twoich chwile. Chwile, w które nie uwierzysz, dopóki ich nie doświadczysz. Każdy region w Norwegii Fiordów oferuje unikalny zestaw zabytków i atrakcji. Od Drogi Atlantyckiej na północnym zachodzie po Preikestolen w Ryfylke, daj się zainspirować i daj się nam poprowadzić.

Atrakcje, które czekają nas po drodze najlepiej zobrazuje poniższa mapa

Jakie atrakcje i miejsca zobaczymy podczas naszego kamperowego tripa?

Warszawa – Oslo – Warszawa

1 Dzień

Przylot Oslo-Torp,

w zależności od godziny przejazd do Roldal przez Telemark – 270 km (ok. 5 godzin)

Prekistolen –  (Pulpit Rock) wznosi się 604 metry nad Lysefjordem, a wędrówka po niej jest jedną z najsłynniejszych wędrówek górskich w Norwegii. Zainteresowanie Preikestolen jest duże, a ponad 300 000 kochających naturę wędrowców odwiedza co roku słynną formację skalną.

Geiranger – Niewiele miejsc może pochwalić się tak piękną i nieskażoną przyrodą. Geirangerfjord jest wpisany na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W 2005 roku Geirangerfjord, jako część Fiordów Zachodnionorweskich, został wpisany na listę UNESCO. Krajobraz fiordów oraz wyjątkowe warunki klimatyczne i geologiczne w okolicy sprawiają, że jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych obszarów fiordowych na świecie. Możesz również znaleźć ruiny starych farm i farm na górskich pastwiskach, które mają wielką wartość kulturową. Duże części Geirangerfjord i okolic tworzą obszar ochrony krajobrazu, a Norwegia zobowiązała się do ochrony i zachowania obszaru światowego dziedzictwa dla przyszłych pokoleń.

Punkt widokowy Stegastein – przeżyj spektakularną platformę widokową Stegastein z panoramicznym widokiem 650 metrów nad Aurlandsfjordem.

Zapierający dech w piersiach widok i idealne miejsce na niezapomniane zdjęcia z wakacji. Stegastein to jeden z najczęściej fotografowanych punktów widokowych w regionie.

Punkt widokowy Stegastein jest częścią Narodowej Drogi Turystycznej, która biegnie z Aurland do Lærdal, popularnie znanej jako „Śnieżna droga”. Punkt widokowy został zaprojektowany przez Todda Saundersa i Tommie Wilhelmsena i ukończony w 2006 roku.

Trollstigen (droga Trolli) – odcinek drogi, który wspina się na górę, nie jest szczególnie długi, ale Narodowy Trasa Turystyczna z Geiranger do dna doliny Romsdal obejmuje obszar o długości 100 kilometrów. Prowadzi przez potężną przyrodę Norwegii Fiordów i oferuje zapierające dech w piersiach widoki, strome zbocza gór i wysokie wodospady. Ramą tego doświadczenia są wysokie góry o nazwach takich jak Kongen („Król”), Dronningen („Królowa”), Bispen („Biskup”) Trollveggen („Ściana Trolli”), Romsdalshorn i Alnestind.

Droga wije się przez jedenaście ostrych zakrętów, gdy wspina się na Stigrøra, 858 metrów nad poziomem morza. Imponujący most prowadzi drogę przez wodospad Stigfossen. Droga jest wyrzeźbiona w górze i wsparta kamiennymi murami.

BERGEN serce fiordów

Pewnie widzieliście to na Instagramie, malownicze nabrzeże z kilkoma starymi, drewnianymi budynkami stojącymi wysoko w różnych kolorach.

Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Bryggen, hanzeatyckie nabrzeże, jest wspaniałą pozostałością po czasach, gdy Bergen było kluczowym ośrodkiem handlu między Norwegią a Europą.

Dziś na nabrzeżu mieści się muzeum, sklepy, galerie i restauracje i jest centralnym punktem zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Inne zwiedzane przez nas miejsca

Roldal i Telemark, Wodospad Tvindefossen, Gudvangen – możliwy rejs statkiem po Naeroyfjorden (UNESCO) do Flam

Punkt widokowy Stegastein, lodowiec Boyabreen, Bakkane View point, Loen – możliwość wjazdu kolejką Loen Skylift na 1000 m npm, wodospad Ovstefossen, Geiranger, Droga Orłów (punkt widokowy), Droga Trolli

Bergen, wjazd kolejką Floibanen, Stavanger

Ryfylke National Tourist Route
Punkt widokowy na Lysefjorden (Hollesli)
Prekistolen
wodospad Svandalsfossen

 

8 dzień

lot powrotny, w zależności od godziny lotu

… i wiele innych miejsc, które najlepiej uzmysłowi nam mapa z planem podróży.  Trudno tu bowiem opisać na ograniczonej ilości stron te wszystkie atrakcje, ale poniżej zaprezentujemy kilka z nich.

Nigdzie indziej na Świecie morze (a w zasadzie ocean) nie łączy się tak spektakularnie z górami, jak na fiordach Norwegii.
Kompleksowy objazd kamperem po tym pięknym, ale bardzo drogim kraju – da nam to swobodę i ograniczenie kosztów.

Zalane przez ocean pasmo górskie półwyspu skandynawskiego uformowało doliny U-kształtne, które są spektakularne widokowo i od lat przyciągają rzesze turystów w te rejony. Problemem zazwyczaj są ceny, gdyż Norwegia to jeden z najbogatszych (a co za tym idzie także najdroższych krajów Świata).

Dzięki wyjazdom kamperowym możemy te ceny zdecydowanie 0graniczyć, a przy okazji doświadczyć tych terenów maksymalnie, gdyż nie ma lepszego sposobu na zwiedzanie tego obszaru niż ten autem, z noclegami w pięknym naturalnych miejscach, jakich Norwegia oferuje całą masę!

Wybrane atrakcje na trasie przejazdu:

Prekistolen –  (Pulpit Rock) wznosi się 604 metry nad Lysefjordem, a wędrówka po niej jest jedną z najsłynniejszych wędrówek górskich w Norwegii. Zainteresowanie Preikestolen jest duże, a ponad 300 000 kochających naturę wędrowców odwiedza co roku słynną formację skalną.

Geiranger – Niewiele miejsc może pochwalić się tak piękną i nieskażoną przyrodą. Geirangerfjord jest wpisany na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W 2005 roku Geirangerfjord, jako część Fiordów Zachodnionorweskich, został wpisany na listę UNESCO. Krajobraz fiordów oraz wyjątkowe warunki klimatyczne i geologiczne w okolicy sprawiają, że jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych obszarów fiordowych na świecie. Możesz również znaleźć ruiny starych farm i farm na górskich pastwiskach, które mają wielką wartość kulturową. Duże części Geirangerfjord i okolic tworzą obszar ochrony krajobrazu, a Norwegia zobowiązała się do ochrony i zachowania obszaru światowego dziedzictwa dla przyszłych pokoleń.

Trollstigen (droga Trolli) – odcinek drogi, który wspina się na górę, nie jest szczególnie długi, ale Narodowy Trasa Turystyczna z Geiranger do dna doliny Romsdal obejmuje obszar o długości 100 kilometrów. Prowadzi przez potężną przyrodę Norwegii Fiordów i oferuje zapierające dech w piersiach widoki, strome zbocza gór i wysokie wodospady. Ramą tego doświadczenia są wysokie góry o nazwach takich jak Kongen („Król”), Dronningen („Królowa”), Bispen („Biskup”) Trollveggen („Ściana Trolli”), Romsdalshorn i Alnestind.

Droga wije się przez jedenaście ostrych zakrętów, gdy wspina się na Stigrøra, 858 metrów nad poziomem morza. Imponujący most prowadzi drogę przez wodospad Stigfossen. Droga jest wyrzeźbiona w górze i wsparta kamiennymi murami.

Punkt widokowy Stegastein – przeżyj spektakularną platformę widokową Stegastein z panoramicznym widokiem 650 metrów nad Aurlandsfjordem.

Zapierający dech w piersiach widok i idealne miejsce na niezapomniane zdjęcia z wakacji. Stegastein to jeden z najczęściej fotografowanych punktów widokowych w regionie.

Punkt widokowy Stegastein jest częścią Narodowej Drogi Turystycznej, która biegnie z Aurland do Lærdal, popularnie znanej jako „Śnieżna droga”. Punkt widokowy został zaprojektowany przez Todda Saundersa i Tommie Wilhelmsena i ukończony w 2006 roku.

i wiele, wiele innych.

Więc w tym miejscu zostawiamy Was już tylko ze zdjęciami i otwartą głową/ wyobraźnią!

kliknij aby powiększyć

 Orientacyjny plan podróży

Przedstawiamy na mapce poniżej, w planie:

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Specyfika kampera – Capron Sunlight A72

Producent: Sunlight
Model: A72, Podwozie: Fiat Ducato 2.3 JTD 140KM
Rok produkcji: 2021
Ilość miejsc: 6
Wymiary: Długość: 7230 Szerokość: 2330 Wysokość: 3100

W pełni wyposażona kuchnia z lodówką
Kabina prysznicowa z toaletą chemiczną

Zbiorniki wody czystej/ brudnej

Łóżka pojedyncze piętrowe z tyłu kampera, łóżko podwójne nad szoferkę – w alkowie.

Miejsce do jedzenia/ jadalnia i dodatkowo po złożeniu – do spania dla kolejnych dwóch osób ⤵️  Możliwe podłączenie 4 rowerów na bagażnik tylny.

facebook

Śledź najnowsze doniesienia  na wydarzeniu FB:

Samolot i bilety lotnicze

✈ TAM:  – 07:10- 09:10  LOT Z WARSZAWY MODLIN
✈ POWRÓT: 09:35 – 11:20   LOT DO WARSZAWY MODLIN

Lot w cenie wyjazdu.

Opinie uczestników wyjazdów na narty i snowboard:

zdecydowanie polecam na 200 % 🙂
z firmą OneFun byłam już na czterech wyjazdach i właśnie planuję następne dwa 😉
Pod…

Opublikowany przez Annę Domachowską Niedziela, 12 stycznia 2020

Niezapomniany wyjazd!!!Organizacja na najwyższym poziomie!!!Cały tydzień śmiechu, pozytywnej energii , szaleństwa na śniegu i na parkiecie..!!!:)))Wracam najszybciej jak się da!!!:)))Polecam wszystkim!!!

Opublikowany przez Agnieszkę Mojek Sobota, 21 grudnia 2019

Onefun uzależnia! Ludzie, którzy tworzą onefun uzależniają! Kadra jest niesamowita, niezastąpiona ♥️ raz spróbujesz i chcesz więcej i więcej!

Opublikowany przez Magdę Tercjak Poniedziałek, 9 września 2019

Zdjęcia z wyjazdów dla singli

Nasze imprezy zawsze przechodzą do lądowych annałów!

Zapisane osoby:

Zajętych Miejsc62%

Ilość osób zapisanych: 6/8
K – 60%, M – 40%

Cena

4 399 zł / os

Świadczenia w cenie

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Oslo – Warszawa (bagaż podręczny, )
 • wynajem miejsca w kamperze z kierowcą/ przewodnikiem na 7 dni
 • zakwaterowanie w kamperze na cały czas pobytu
 • paliwo do kampera na całą trasę (ponad 2000 km)
 • opiekę doświadczonego pilota z Polski (zawodowca)
 • transfer i odbiór z lotniska w Oslo
 • opłaty drogowe / parkingowe
 • dostęp do wszelkich wygód dostępnych w kamperze – kuchnia, toaleta
 • niezapomniana przygoda, nowe znajomości oraz profesjonalna opieka biura

Wyżywienie

Wyżywienie podczas wyjazdu: kupujemy w sieciach marketów i szykujemy w kamperze w pełni funkcjonalnej i działającej kuchni.
Oczywiście po drodze zahaczamy o bary/ burgerownie/ – w miarę chęci i mozliwości.

Budżet na jedzenie zależy zatem w największej mierze od nas.

 

Uwagi

W cenie nie uwzględniono:

 • kaucji w wysokości 100 € na pokrycie ewentualnych szkód w sprzęcie płatnej na miejscu
 • sprzątanie końcowe (25 € – można to zrobić wspólnie z innym towarzyszami podróży)
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC kupione przez nas lub we własnym zakresie
 • wejścia do płatnych atrakcji
 • dodatkowy bagaż według taryfy przewoźnika lotniczego

Kto z nami jeździ?

Infografika przedstawiająca średni rozkład wieku i płci uczestników naszych wyjazdów. Są to wartości uśrednione – każdy wyjazd ma specyficzną klientelę.
sml_analiza

Info formalne

Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych każdy pobierający 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową/ polisę oraz przedstawić klientowi umowę udziału w imprezie turystycznej.

Nasze gwarancje: https://www.onefun.pl/touroperator-wyjazdy-singli
Umowa udziału: wysyłana na e-mail po rejestracji

Zapisy

Rejestracja email: wyjazdy@onefun.pl,  telefon +48 515 505 310 lub poprzez przycisk “Zapisz się!” na górze strony (tu opcja płatności PayPal)

 Patronat medialny / współpraca

 

 • Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają jedynie charakter informacyjny – świadczenia gwarantowane i końcowe są zawsze wyszczególnione w umowie udziału.
Dostępne miejsca: 1
REZERWUJ
Zapisz się
Facebook