Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310

Witam uczestników wyjazdu  Rejs Wyspy Karaibskie 3-16 gru 2017

Poniżej informacje wyjazdowe oraz praktyczne – co zabrać.

W razie pytań – do dyspozycji telefony
Komandor wyjazdu: Jarek
+48 602 107 755
Skipperzy:
Grzegorz+48 602 220 029
(oni wiedzą wszystko o realiach na miejscu – do nich dzwonimy i pytamy)

Zachęcam do polubienia naszego profilu na portalu facebook: http://www.facebook.com/onefunpl/

Osoby odpowiedzialne za kontakt z innymi uczestnikami (którzy nie podali maili) – proszone są o przekazanie tej wiadomości do wszystkich uczestników!!

Podróż

Dojazd na lotnisko Warszawa-Chopin we własnym zakresie.

Wylot z Chopina niedziela 3 grudnia 2017
Czas odlotów:

  • AirFrance: 06:35
  • LOT:  07:20


Prosimy stawić się na lotnisku 1,5 godziny przed planowanym odlotem  tj. 05:15 przed punktem Informacji w sektorze odlotów (dotyczy wszystkich)
Tu spotkamy się ze skipperami i organizatorem, który wręczy niezbędne do rejsu informatory oraz dodatkowe gadżety.

Transfer do Mariny mamy opłacony
Koordynował go będzie skipper Jarek na miejscu, który leci z Państwem.

Jarek będzie obecny także na lotnisku – zółta koszulka/ bluza OneFun – będzie miały ew. dane do odprawy i booklety wyjazdowe.

10:00 spotkanie w Paryżu (część osób leci wcześniej AirFrance lub np z Katowic)  – proponuje przy wydawaniu bagaży – dalej jest jakieś 20 do 30 min drogi włącznie z pociągiem ruchomymi chodnikami itp na drugą stronę lotniska na terminal 2 bo lądujemy z Polski na terminalu 2  przy hali oznaczonej literą B (CDG2B)

 

Lot na Martynikę liniami XL trwa 9 godzin z międzylądowaniem na tankowanie w Gwadelupie (tanie paliwo), w samolocie są kocyki zatyczki na oczy jeden posiłek, za dopłatą filmy.

Lądujemy około 21.25 – transfer do Le Marin – będzie czekał na nas busik – przejazd około 40 minut
Przy jachcie będziemy około 23:40. Niestety o tej porze wszystko jest już zamknięte dlatego warto coś zjeść wcześniej w samolocie i zabrać coś z Paryża ( kanapka itp. ) – podobnie z alkoholem i popitką ( tak było do tej pory ).

Powrót w niedziela 17 gru 2017

Odprawa, bagaż

Odprawa online:
– lot do Paryża (CDG) – odprawa online – należy wykonać ją osobiście posługując się otrzymanym w e-mailu numerem rezerwacji i czasem pomocniczo adresem e-mail  tj. wyjazdy@onefun.pl  (zwyczajowo podaje się nr rez. i nazwisko)
Prośba o zabranie boarding passów we własnym zakresie: wydruki/  lub na aplikacji telefonicznej

– loty Paryż – Martynika – wedle uznania, można odprawić się na stronie XL.com korzystając z nr rezerwacji ( i wydrukować boarding passy jak wyżej)
lub wspólnie na lotnisku (mamy sporo czasu) – wtedy będziemy mogli prawodpodobnie lecieć koło siebie.

LIMITY BAGAŻOWE

Na wszystkie loty mamy wykupiony bagaż rejestrowany i podręczny. Poniżej informacje o limitach wagowych:

 

Czasowy obraz procedur lotniskowej odprawy linii XL.com

Proszę koniecznie wypełnić ankietę kto odprawia się online + od razu kto jest za kaucją pełną a kto za ubezpieczenim kaucji i inne ważne deklaracje!
Ankieta tu: https://goo.gl/forms/O9aZact9vr9kW3xu2

Przydział do jachtów

Przydział koi w ramach jachtów:

Kwestia indywidualnych ustaleń między uczestnikami – nie ingerujemy w to za mocno o ile nie musimy!

Możliwość rezerwacji za dopłatą 100 PLN koi rufowej (większej)

Pieniądze na Karaibach

Prośba o przygotowanie na składkę początkową w walucie

  • 100 EUR – wstępne zakupy na 2 tygodnie
  • 150 USD – opłaty klimatyczne, wizowe, inne lokalne (porty, kotwice)
  • + pieniądze na wydatki własne, opłaty wizowe, atrakcje ok 250 U$

Martynika – waluta EUR – są bankomaty (będziemy tam tylko jeden dzień i jak wrócimy )

St. Lucia St Vincent i pozostałe wyspy – U$ i Karaibskie dolary – raczej proponujemy nie wymieniać na to – i tak w sklepie na pewno nam wydadzą te dziwadła i trzeba będzie się tego pozbywać, choć w sklepach czy w ogólnym obiegu są głównie dolary karaibskie
Bankomaty są dodatkowo na Union Island i Bequia, StVincent , St Lucia  – raczej proponujemy zabrać gotówkę.
Składka na jachcie ( na duże zakupy to wyjdzie po 100 EUR ) – w ubiegłym roku na 9 osób rachunek wyszedł 1200 e z piwem i alkoholem Na Martynice będziemy też robić opłatę wizową i klimatyczną w EUR pewno jakieś 10 USD i na koniec rejsu opłata za olej napędowy ( pewno z 200e wypalimy )
Proponujemy na początek składkę po 150e i po 150 USD
To 150 USD powinno wystarczyć na opłaty portowe i wizowe, pławy i kotwicowiska płatne  a potem zobaczymy jak się to rozwinie w zależności ile będziemy płacić za wodę i paliwo.
Na Karaibach nie jest bardzo tanio jest normalnie, obiad w knajpce to około 10/20 U$ -Lobster na plaży – koniecznie trzeba zjeść – myślę że z 3 razy  25-35 U$, piwko w barze około 3-5 U$ można czasem kupić rum z plastiku – jest dobry.

Sprzątanie końcowe – prośba o przelew tej należności przed wyjazdem (300 EUR /9 = 33,33 EUR x 4,3 = 143,00 zł) na nasze konto PLN: ING: 55 1050 1025 1000 0091 0581 5899 (Maciej Wilczynski, ul Atenska 10/112 Warszawa)

Dopłata do całości wyjazdu

Osoby, które wpłaciły tylko zaliczkę proszone są o uregulowanie pozostałej części należności do poniedziałku do 18:00 (czas wpłynięcia na nasze konto) na dane z umowy

+ dopłata za  sprzątanie końcowe = 143,00 zł na nasze konto

 

Kaucja z jacht

Są dwa modele rozliczeń:
A) kaucja całościowa za jacht, która w tym wypadku wyniesie 300 EUR / os (zwrotne)
W przypadku uszkodzeń elementów jachtu, nie daj Boże żagla koszty takich napraw wahają się od 200 do 1600 EUR – zostanie to potrącone i mieliśmy 3 przypadki w Grecji podczas rejsów, że tak się stało.
Tutaj generalnie mamy nadzieję, że nic się nie wydarzy – a wystarczy że pęknie plastik, lub zatnie się kabestan i już mamy wydatek ok 30 EUR / os. Przy wyrwanym forluku (zdarzyło się) było to po 60 EUR / os, przy naderwanym (!) żaglu wyszło 150 EUR / os !

B) ubezpieczenie kaucji, w zależności od jachtu jest to od 40 EUR / os (bezzwrotne)
W tym przypadku nie martwimy się niczym, kaucja jest ubezpieczona, my po prostu opłacamy bezzwrotnie ryzyko + dodatkowo, ruchomą „małą” kaucję (10% zwykłej). Cokolwiek się zepsuje dopłata może być do wysokości tzw. małej kaucji czyli ok 150 EUR.
Załóżmy, że rwiemy wart 2000 EUR żagiel – dzieje się tyle, że przepada nam mała kaucja tj 150 EUR / 7 os = ok 21 EUR na osobę.
Jest to opcja rekomendowana – zwłaszcza, że nie trzeba w tym przypadku taszczyć ze sobą horrendalnej gotówki w postaci 200 EUR.

Prośba o informację zwrotną jaki model rozliczenia kaucji Państwo wybierają w ankiecie! (zobaczymy jakie są preferencje i podejmiemy decyzję). To są jednak dwa tygodnie, więc zalecamy ubezpieczenie kaucji B).

Info i głosowanie w tek kwestii:  https://goo.gl/forms/O9aZact9vr9kW3xu2

Ubezpieczenie, zdrowie

Nie ma konieczności wykonywania szczepień na choroby tropikalne, ale można takowe posiadać: Żółtaczka Tężec ..

Absolutnie należy wykupić na czas trwania wyjazdu odpowiednie ubezpieczenie podróżne – służba zdrowia jest płatna i zaboli Państwa finansowo. Na rynku jest sporo ofert, my nie mamy akurat rozeznania w tej kwestii by dopomóc, ale liczymy że sobie Państwo z tym poradzą.

Plan rejsu i atrakcje

Po zakwaterowaniu – drink i pierwszy nocleg na jachcie 

Jeśli załoga będzie słabo znosić warunki morskie będziemy etapami dziennymi przemieszczać się na południe.

4 grudnia przejęcie jachtu ( niestety pobudka o 8 )
– 7 osób pojedzie zrobić zakupy, (można teoretycznie wcześniej zamówić dowiozą za dopłatą chyba 20e)   musimy zrobić zaopatrzenie na 12 dni dla 10 osób, będzie co nosić
– skipperzy z pomocą 2 osób będą odbierali łódkę.

13:00 – szkolenie z bezpieczeństwa na wodzie
14:00 godzina – trzeba by wypłynąć ..
– zobaczymy jakie będzie nastawienie – jeśli załoga będzie bystra i pogoda sprzyjająca połakomimy się na nocny przelot aż do Port Elizabeth – aby tam dokonać odprawy na Grenadyny. Tak aby w drodze powrotnej przystanąć w ominiętych miejscach ( na St Lucia i Saint Vincent )

W drugim przypadku będziemy ten odcinek pokonywać z 2 postojami na  kotwicowiskach .

Na Karaibach każda wyspa to niemal inne państwo i trzeba się odprawiać co jest dość skomplikowane ( czasem po francusku ) i czasochłonne – tu wszyscy mają czas ..

W planie mamy odwiedzenie takich wysp jak
Bequia, Mustique, Union Island,  Tobago Cays ( park narodowy – przewiduje 2-3 noclegów ), Mayreau  oraz wcześniej wspomniane wyspy Sant Vincent i  St Lucia.

Atrakcje dodatkowe  oprócz pływania i plaż
Na atolu Tobago Cays – gdzie będziemy stali 2-3 noce można zamówić profesjonalne nurkowanie z instruktorem – około 100 U$ – prawie cały dzień nurkowania w różnych miejscach przemieszczanie się  motorówką.
Na wyspach St Lucia z mariny można zrobić wycieczkę do krateru wulkanu – gdzie wjeżdża się samochodem – koszt około 50 U$ od osoby – jak będzie czas i się ułoży rejs
Na St Vincent podobnie wycieczka całodzienna na wulkan, nad wodospady oraz w dżunglę z przewodnikiem koszt około 100 U$ od osoby – jak będzie czas i się ułoży rejs
– celowo nie piszmy kolejności odwiedzanych portów ponieważ to może się zmieniać w zależności od pogody i konieczności tankowania w wodę naszego pływadła.

Jacht oddajemy 16 grudnia o 10:00 w Lemarine – dlatego około 17:00 dzień wcześniej 15 grudnia musimy być na miejscu aby zatankować spakować się i spokojnie napić jeszcze piwka.

Koszta “marynistyczne” na miejscu

MY pokrywamy:

Opłata za port ( x 2) w marinie zaookrętowania i wyokrętowania (razem 2 noce w portach)
Opłaty za bojki / kotwice (x 1)

Rejs kończymy w sobotę/ nocleg na niedzielę. Przenosimy się na lotnisko i o 21:15 lecimy.

PAŃSTWO pokrywają:

Opłaty za pozostałe porty/ bojki – wg preferencji  opłacane przez załogę!

Załoga płaci także za paliwo do jachtu według faktycznego zużycia (zwykle około 20 EUR/os  za pobyt)

Pogoda

Sprawdzamy:  https://weather.com/maps/satellite/caribbeanweathermap

Co zabieramy ze sobą

Niezbędnik:

– ważny paszport (obowiązkowo)
– ubranie dostosowane do słonecznej pogody

* Własny prowiant na drogę
* Płaszcz przeciwdeszczowy
* Środki przeciwsłoneczne i przeciw owadom
* ręcznik(i) plażowy
* kąpielówki, stroje
* kosmetyki
* nakrycie głowy od słońca (koniecznie)
* buty normalne i jakieś do zmoczenia + tenisówki, trampki
* kilka ciepłych rzeczy (bluzy i długie spodnie, czapka)
* lekarstwa, jeśli ktoś choruje
* krem do opalania z filtrem (KONIECZNIE!)

Dodatki (=kto ma chęć ten bierze):

* tshirty i krótkie spodenki
krem do opalania z filtrem
okulary przeciwsłoneczne
aparat fotograficzny

Rzeczy przydatne lecz niekonieczne (kilka sztuk na rejs)

karty do gry, długopis, gra planszowa, frisbee – i wszelkie inne znane i lubiane „czasoumilacze”

Pościel oraz po 1 ogólnym ręczniku per capita dostępne są na jachcie. Można ewentualnie zabrać zapasowe.

Komentarz skippera:

Generalnie ubranie jak na gorące tropikalne lato
Na jachcie są ręczniki toaletowe ( prawdopodobnie po 2 dla osoby duży i mały )
– proponujemy zabrać cienki ręcznik plażowy, są również poduszki, poszewki – kołdry nie potrzebne w nocy tęp 25 stopni ogromna wilgotność, można wziąć coś od deszczu ( codziennie pada dość ulewny deszcz tak z godzinę czasem na dużych wyspach pada cały dzień ). 

Dziewczyny pytały o sukienki, raczej nie ma gdzie się lansować ale zawsze można mieć w przygotowaniu i błysnąć. Nie zapomnieć o kosmetyczce stale zażywanych lekach jeśli ktoś takowe zażywa. Raczej długie bluzki ,długie spodnie się nie przydają chyba że ktoś od słońca chce się schować – tyle co na lotnisku w Europie, czapka z daszkiem, lub kapelusz słomkowy. Skarpetki przydają się jedynie na drogę.

Wiele osób pyta o chorobę morską – na katamaranie mniej buja ale też buja – nie polecam środków farmakologicznych – podobno działają opaski na rękę które można kupić w polskich aptekach – moje załogi sobie chwaliły

Warto zabrać stopery do uszu – czasem przeszkadza chlupotanie wody, czasem silnik który musze włączać aby nabić akumulatory a czasem ktoś po prostu chce się odciąć, lub współlokator chrapie.

Wapno na uczulenia – słońce jest dość mocne i czasem pojawia się wysypka u nadmiernie uczulonych.

Środki na komary – można coś mieć MUGA – jest ok. jeśli będziemy stali na pławach i kotwicach komarów raczej nie ma ale na lądzie czasem coś bzyczy
Krem do opalania z filtrem – jeśli ktoś jest uczulony to proponuję nawet 50
ABC nurkowania płetwy rurka i maska to jest na miejscu można sobie dobrać wybrać – jeśli ktoś bardzo chce mieć swoje prywatne proszę zabrać
Ładowarka do telefonu słuchawki, warto powerbank  
Książka.. może jakieś gry jeśli lubicie grać
Praktykuję na każdy karaibski wyjazd zabieranie czegoś do jedzenia do bagażu nadawanego.

Na Martynice nie ma dużego wyboru wędlin a jak już coś jest to jest drogie.
Proponuję aby każdy spakował do worka jakiś kawałek zapakowanej hermetycznie wędliny. Np. suszona Żywiecka Krakowska czy kabanosy są doskonałym rozwiązaniem .
Nawet jak będziemy mieli z 4 kg wędliny na 12 dni dla 10 osób .. to chyba nie jest przesadzone. Wiem ze jest nas 6 pań i 4 panów – nie wiem jakie są preferencje kulinarne – pozostawiam te wędliny do indywidualnej sugestii 

Na jachcie będziemy mieli 1 może 2 lodówki piekarnik prawdopodobnie mikrofalówkę.
Żywienie na jachcie – śniadania czy lancze będziemy pewno przygotowywać – kolacje czasem w knajpkach a czasem na plaży – ja będę miał przygotowana listę zakupów na 12 dni rejsu przećwiczymy to w samolocie, warto przygotować jakieś pomysły kulinarne i zweryfikować potem na liście zakupów – no chyba że jajecznica codziennie .. tak też bywało

Jachting to sposób bycia również wspólny czas jaki się spędza przy gotowaniu czy wspólnych posiłkach fajnie jest zjeść coś dobrego ale też fajnie czymś zaskoczyć.
Na jachcie mamy gniazda standard europejski 230 – jest inwerter zatem przez cały czas powinien być prąd 230. – wiąże się to jednak z częstszym odpalanie diesla.
Zasięg siec telefonicznej – w zasadzie przy wyspach jest cały czas – brak sieci internetowej – Internet jest w barach na lądzie

Z uwagi na fakt że niemal codziennie przemieszczamy się pontonem pomiędzy plażą i katamaranem warto zabrać jakąś szczelną torbę aby zapakować tam portfel kasę, aparat telefon itp. na pontonie zawsze jest mokro i zawsze chlapie woda – takie torby są dostępne w sklepach sportowych  

Wszystkie te dobra należy spakować w miękką torbę tak aby można było po wypakowaniu wcisnąć ją w jakąś dziurę .. Pływamy 12 dni zatem mało wygodnie mieszka się z walizką w łóżku. Dobrze jeśli taka torba ma jednak koła bo na lotnisku jest trochę spacerów.

Lista załogi i dane dla nas – WAŻNE!

Proszę o odesłanie w mailu zwrotnym następujących danych z paszportu

Jeśli ktoś ma 2 imiona wpisane w paszport to trzeba nam je zapisać + data ważności paszportu i adres zamieszkania  )

Adres zwrotny do wysyłki tych informacji: wyjazdy@onefun.pl

Co można przywieźć z Karaibów?
W sklepach jest sprzedawany świetny rum doskonały na prezenty.
W małych wioskach u tubylców wszelkiego rodzaju wisiorki plecionki itp. (na Martynice jest duży namiot niedaleko mariny gdzie można takie zakupy na koniec wyjazdu uzupełnić. )
– Na naszym wyjeździe raczej nie mamy sklepów z modną odzieżą – jedynie kilka sklepów w porcie Le Marin – reszta to raczej sprzedawcy muszelek zawieszonych na rzemyku kłów orki  i gandzi która jest tam też nielegalna choć bardzo powszechna- nie proponujemy by zabierać ją do samolotu – nie spotkaliśmy się też żeby ktoś komuś wsadził do bagażu – bo takie pytanie też ktoś nam zadał.

Ważne aby wszyscy zabrali dobry humor i wspólnie stworzymy atmosferę która pozwoli naładować Wam baterie na dalsze zimowe dni po powrocie

Dziękujemy!
 
Pozdrawiamy serdecznie,
OneFun.pl
Biuro Turystyki Aktywnej LA-VENTURA
ul. 11 listopada 45d/2 17-300 Siemiatycze
NIP: 544-142-94-85 REGON: 200304840
filia: Atenska 10/112, 03-978 Warszawa
tel. (0-22) 219 61 40 fax. (0-22) 300 12 66 
kom. +48 50 997 00 35
http://www.strefaaktywnych.pl
https://www.onefun.pl

Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku nr 13/2014

Posiadamy gwarancję ubezpieczeniową organizatora turystyki w TU Signal Iduna o numerze M203237.
Beneficjentem jest Marszałek Województwa Podlaskiego.


*Prezentowane treści nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają charakter jedynie informacyjny.

Zapisz się
Facebook