Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310

Witamy uczestników wyjazdu: Finlandia: narty, zorza polarna, Św.Mikołaj  1 – 8 grudnia 2021

Poniżej informacje wyjazdowe oraz praktyczne – co zabrać.

W razie pytań – do dyspozycji telefony
Pilot wyjazdu Arkadiusz
+48 662 765 866 (obecny na miejscu)
Koordynator wyjazdu Cezary +48 515 505 310 (pn – pt 10-18)
Zachęcam do polubienia naszego profilu na portalu facebook: http://www.facebook.com/onefunpl/

Osoby odpowiedzialne za kontakt z innymi uczestnikami (którzy nie podali maili) – proszone są o przekazanie tej wiadomości do wszystkich uczestników!!

COVID-19 informacje

Finlandia zniosła kontrole na granicach wewnętrznych, ale przyjezdnych obowiązują specjalne przepisy ustawy o chorobach zakaźnych.

Kontrole na granicach wewnętrznych nie są prowadzone. Ruch z krajów UE i Schengen do Finlandii jest dozwolony bez ograniczeń. Wjazd spoza EU/Schengen wymaga jednak nadal uzasadnienia – dotyczy to podróży m.in. z Rosji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych czy Turcji. Decyzje te mają obowiązywać do 28 listopada 2021 r.

Prawo wjazdu przysługuje w podróży z dowolnego państwa pod warunkiem przedstawienia zaświadczenia o otrzymaniu pełnej serii szczepień zatwierdzoną szczepionką przeciw Covid-19 przy zastrzeżeniu, że ostatnia dawka została podana co najmniej 14 dni przed przyjazdem.

Chociaż jednak kontrole na granicach wewnętrznych zostały zniesione, wszystkie osoby przybywające do Finlandii obowiązują nadal wymogi i nakazy określone w ustawie o chorobach zakaźnych, a także instrukcje wydane przez przedstawicieli służby zdrowia.

Polska znajduje się obecnie na liście krajów wysokiego ryzyka.

Jeśli urodziła/eś się w roku 2005 lub wcześniej i przybyła/eś z kraju wysokiego ryzyka, przy wjeździe do Finlandii:

– Twoje zaświadczenia związane z COVID-19 mogą zostać sprawdzone,

– możesz zostać przetestowana/y pod kątem wirusa Covid-19

i Twoje dane kontaktowe mogą być gromadzone.

Przy wjeździe urzędnicy ochrony zdrowia mogą sprawdzić, czy posiadasz zaświadczenie o ujemnym wyniku testu na COVID-19, dowód potwierdzający zachorowanie i/lub zaświadczenie o szczepieniu. Mieszkańcy krajów UE mogą przedstawić certyfikat UE COVID-19.

Osoby z zaświadczeniem o przejściu szczepieniu pełnym cyklem zatwierdzonej szczepionki na COVID-19 (nie mniej niż 14 dni od ostatniej dawki) lub laboratoryjnym potwierdzeniu zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy, nie muszą poddawać się testowi na COVID-19.

Osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa nie starszym niż 72 godziny przed przybyciem do Finlandii lub z zaświadczeniem o otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki na COVID-19 co najmniej 14 dni przed przybyciem do Finlandii, zostaną skierowane na test w ciągu 3–5 dni (72–120 godzin) od przybycia do Finlandii.

Osoby bez żadnego z wymienionych zaświadczeń zostaną skierowane na test COVID-19 na granicy i w ciągu 3–5 dni od przybycia do Finlandii (w gminie zamieszkania lub pobytu).

Podróżni, którzy przeszli test na COVID-19 w punkcie wjazdu i przybywają z kraju wysokiego ryzyka, muszą poddać się kolejnemu testowi w ciągu 3–5 dni od przybycia do Finlandii.

Jeśli test nie może być wykonany na granicy, trzeba go zrobić w ciągu 24 godzin i powtórzyć w ciągu 72–120 godzin (3–5 dni) po przybyciu.

W konsekwencji zmian wprowadzonych do ustawy o chorobach zakaźnych, testy na COVID-19 są obowiązkowe przy wjeździe do Finlandii. Nawet jeśli nie zostaniesz indywidualnie skierowana/y na badania, musisz je wykonać. Testy są bezpłatne. Za odmowę wykonania testu grozi kara grzywny.

Należy pamiętać, że decyzją lekarza chorób zakaźnych i na podstawie indywidualnej oceny każda osoba może zostać skierowana na badanie lekarskie lub umieszczona w izolacji lub kwarantannie, niezależnie od tego, skąd przybywa i ile ma lat, jeśli te środki są niezbędne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa Sars-CoV-2. Ponadto regionalne organy administracji państwowej mogą nakazać wszystkim pasażerom udział w obowiązkowym badaniu lekarskim.

Dodatkowe informacje

Wskazówki dotyczące wymagań zdrowotnych, w tym wymaganych testów, certyfikatów oraz zasad samoizolacji można znaleźć:

– na stronie Fińskiego Instytutu Zdrowia i Opieki Społecznej,

– poprzez oficjalnie rekomendowaną aplikację FINENTRY (m.in. w języku angielskim, francuskim i rosyjskim) – pozwala ona wstępnie sprawdzić wymagania i zalecenia. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań dot. szczegółów podróży, ewentualnych szczepień, przechorowania koronawirusa czy posiadania ważnego testu na koronawirusa w chwili wjazdu. Aplikacja umożliwia też rezerwację bezpłatnego testu po przyjeździe. Region Laponii ma dla przyjezdnych własne strony LAPLANDENTRY

PRROSIMY O ZWROTNĄ INFORMACJĘ

 

Podróż

Dojazd na warszawskie lotnisko Chopin we własnym zakresie.

Wylot Chopin środa 1  grrudnia 2021 o godzinie 08:55.
Prosimy stawić się na lotnisku 2 godziny przed planowanym odlotem przed stanowiskiem odpraw o 06:55/ check-in Finnair (te komunikowane są na tablicach przy destynacji lotu – Helsinki Finnair).

Helsinki – przesiadka 5h  (lot: 16:20 – 17:50)

Cezary będzie obecny na lotnisku przy kasach odpraw – żółta koszulka/ bluza OneFun – wspólnie udacie się na odprawę bagażową.

Powrót w środę 01 gru 2021 13:35- 18:35

Odprawa online, bagaż

– z racji, że mamy bilet grupowy odprawą zajmuje się nasze biuro – pilnie prosimy o wypełnienie ankiety i podanie danych z dokumentów podróżnych ➡️ https://goo.gl/forms/Vic9JBvdsc8oN1xr1
potwierdzenia rezerwacji będzie miał Cezary i rozda je na lotnisku (on także leci z Państwem)
– większość z nas będzie musiało nadać bagaż rejestrowany więc kluczowe jest bycie punktualnie na miejscu zbiórki na lotnisku

W linku poniżej rodzaje i wymiary bagażów kabinowych/ sprzętu sportowego (w zależności, który Państwo wybraliście) dopuszczalnych w samolotach linii Finnair.

My mamy w cenie bagaż podręczny :

 • jedna sztuka bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach (długość x szerokość x wysokość) 55 × 40 × 23 cm
 • jeden przedmiot osobisty (na przykład małych rozmiarów torebka, niewielka torba na laptopa lub mały plecak) o maksymalnych wymiarach (długość × szerokość × wysokość) 40 × 30 ×15 cm
 • maksymalna waga łączna: 8 kg

https://www.finnair.com/pl/pl/information-services/baggage

Odprawa i dane dla nas – WAŻNE!

Proszę o wypełnienie ankiety i podanie w niej następujących danych z paszportu

Imię/ imona oraz Nazwisko , data ur
NR PASZPORTU lub DOWODU
data oraz miejsce wydania paszportu / dowodu
data ważności paszportu/ dowodu

Adres ankiety ➡️ https://goo.gl/forms/Vic9JBvdsc8oN1xr1

Wspólny przejazd na lotnisko

Jeśli jesteś z innego miasta i chcesz się zorganizować na przejazd z innymi osobami na lotnisko, zerknij w wrzuć post na naszą grupę na facebook’u: https://www.facebook.com/groups/499312127111662/?source_id=160542800822690

Aktualne informacje z Levi

Raport otwarcia tras: www.levi.ski

Skibusy:  rozkład jazdy i ceny:  https://www.levi.ski/en/skibus

Inne atrakcje przewidziane przez nas na miejscu, jeśli znudzą się nam trasy narciarskie:

 

 • sesje grill & chill – w zależności od warunków pogodowych
 • sauna therapy @ home – codzienna sauna w domku
 • obserwacja zorzy polarnej (przy sprzyjających warunkach)
 • wynajem rowerów typu fat-bike
 • narty biegowe (możliwość wypożyczenia nia miejscu) 
 • psie zaprzęgi
 • wizyta w wiosce Św. Mikołaj

Część artrakcji jest dodatkowo płatna.

Sprzęt sportowy – przewóz do Finlandii

Średnia cena wynajmu sprzętu na miejscu to około 30-40 EUR za dzień,
SWÓJ SPRZĘT można dostarczyć do nas do biura i my go zawieziemy busem do Finlandii – koszt 350 zł / 2 strony.

 • przewóz nart/ deski samolotem to koszt 300zł  / 2 strony
 • przewóz bagażu 23 kg samolotem to koszt 350zł  / 2 strony
 • przewóz sprzętu przez nas – 350 zł / 2 strony

Sprzęt sportowy należy dostarczyć w następnym tygodniu (w dowolny dzień), ale najpóźniej do soboty (27/11) do godziny 16:00 do naszego biura: Patriotów 110 lok 322, Warszawa-Wawer. Najlepiej zapakowany w pokrowcu i podpisany / oznaczony.
Biuro czynne: 10-18 (pon- sob), kontakt z nami +48 515 505 310 lub +48 50 997 00 35

Informacje

Adresaci e-maila są na liście wyjazdowej, nie są wymagane żadne potwierdzenia i vouchery.

Dodatkowo na miejscu funkcjonuje serwis SMS powiadamiający o planach na wieczór lub innych atrakcjach w trakcie dnia (wysyłka między 08:00 a 10:00 i 16:00 a 17:30)

Poniżej kilka przydatnych informacji, z którymi warto zapoznać się przed wyjazdem.

Waluta i finanse

Wymiana według własnego uznania

1 EUR = 4,59 PLN
Najkorzystniej jest zabrać ze sobą EUR z Polski ponieważ na miiejscu nie wymienimy złotówek. 

Ile pieniędzy zabrać?
– wydatki własne to równowartość min. 200 EUR na osobę – jedzenie w lokalach, imprezy, alkohol. Przykładowo – obiad to koszt ok 15-25 EUR
Cennik skipasów na miejscu: dostępny od tym adresem: https://www.levi.ski/en/skipasses

Można spokojnie wypłacać z bankomatów na miejscu jak również płacić polskimi kartami w sklepach (dobre ceny) i lokalach.

Zakupy / gastronomia

W Levi znajduje się  duży sklep spożywczy Levi Market, gdzie można będzie zaopatrzyć się w produkty spożywcze.

Wyposażenie: Kominek, drewno kominkowe, zastawa stołowa, naczynia do gotowania, kuchenka elektryczna + piekarnik, zmywarka, lodówka, zamrażarka, kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny, ekspres do kawy, toster, radio-odtwarzacz CD, telewizja kablowa, DVD, pralka elektryczna suszarka do ubrań, żelazko, suszarka do włosów

Możliwości konferencyjne: dostęp do Internetu (WLAN). Złącze HDMI w telewizorze. Srebrny ekran. Pokój konferencyjny do dyspozycji grupy.

Odległości: sklep 700m, najbliższy stok 1000m, tor narciarski 400m, trasa skuterów śnieżnych 50m, , przystanek autobusu dla narciarzy 200m.

Dopłata do całości wyjazdu/ transport sprzętu

Osoby, które wpłaciły tylko zaliczkę proszone są o uregulowanie pozostałej części należności 

Opłata za transport sprzętu narciarskiego – gotówką podczas zdawania w biurze.

Opłata za ubezpieczenie/bagaż:

 1. Konto bankowe: BTA LA-VENTURA  Idea bank/ Pekao SA:  49 1950 0001 2006 8377 7784 0001
 2. Revolut: na nr telefonu +48509970035 

Ubezpieczenie

Ustawowe ubezpieczenie w cenie wyjazdu obejmuje niskie sumy ochronne.
Opcjonalnie proponujemy zakupić u nas dodatkową ochronę w pełni skrojoną pod amatorskie uprawianie sportu.

Kwoty ochrony ubezpieczeniowej:
A)  KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, OC 30.000 EUR  jest do nabycia za 120 zł /os na 7 dni.
B) KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, OC 30.000 EUR wersja Freeride  jest do nabycia za 200 zł /os na 7 dni.

Potwierdzenie ubezpieczenia dostaną Państwo mailem przed wyjazdem (nr polisy oraz telefony alarmowe do zgłaszania szkód).

Zapłata za ubezpieczenie: konto jak wyżej (Idea).

Warto swoją drogą wyrobić kartę EKUZ w swoim najbliższym oddziale NFZu (wtedy pomoc i hospitalizacja są rozliczane bezgotówkowo)

Co zabieramy ze sobą

– ważny dowód osobisty (obowiązkowo) lub paszport,
– klapki, strój kąpielowy – możliwy wyjazd na baseny, przyda się też na saunę
– sprzęt sportowy, ubiór na narty
– ciepłe ubrania po nartach
– specjalne produkty związane z dietą lub nietolerancjami pokarmowymi

– lekarstwa, jeśli ktoś choruje

Pościel i ręczniki: w cenie

Środki czystości: na wyposażeniu nie ma tabletek do zmywarek, płynu do zmywania czy ściereczek / gąbek/ worków na śmieci. Należy je zabrać lub nabyć zrzutkowo na miejscu. Papier toaletowy w tzw. starcie – na 2-3 dni, potem we własnym zakresie (kupujemy na miejscu).

Pogoda

Sprawdzamy: Levi, Finlandia

Wi-Fi
Na miejscu, dostępne.

Nie zapomnij wypełnić ankiety: ➡️ https://goo.gl/forms/Vic9JBvdsc8oN1xr1

Dziękujemy!


Pozdrawiamy serdecznie,
OneFun.pl
Biuro Turystyki Aktywnej LA-VENTURA
ul. 11 listopada 45d/2 17-300 Siemiatycze
NIP: 544-142-94-85 REGON: 200304840
filia: Atenska 10/112, 03-978 Warszawa
tel. (0-22) 219 61 40 fax. (0-22) 300 12 66 
kom. +48 50 997 00 35
http://www.strefaaktywnych.pl
https://www.onefun.pl

Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku nr 13/2014

Posiadamy gwarancję ubezpieczeniową organizatora turystyki w TU Signal Iduna o numerze M203237.
Beneficjentem jest Marszałek Województwa Podlaskiego.


*Prezentowane treści nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają charakter jedynie informacyjny.
Zapisz się
Facebook