Rowerowa Garda – lekka wyprawa
- Przelot samolotem rejsowym do Mediolanu (bus z rowerami i bagażami wyjeżdża dzień wcześniej by odebrać Was na miejscu!)
- jedyna tego typu oferta objazdu typu Light+ na rynku polskim (ok 40-60 km dziennie na rowerach)
- 5 dni jazdy po przeważnie płaskim, spektakularnym łączącym wodę i wysokie Alpy – terenie
- trasy widokowe + rejs po jeziorze + wsparcie busa serwisowego na całym odcinku realizacji wyjazdu
2 busy !
Grupa wiekowa 30-70
InstaStories - relacje z tego kierunku
Charakterystyka trasy
Garda matecznikiem turystyki rowerowej
Zapraszamy na aktywny wyjazd rowerowy nad jezioro Garda, jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech.
Program został przygotowany w wersji Light+, dzięki czemu trasy są dostępne dla każdego rowerzysty rekreacyjnego. Jeździmy głównie po ścieżkach rowerowych i drogach o niewielkim natężeniu ruchu, a dzienne dystanse wynoszą około 40–60 km.
Podczas wyprawy odwiedzimy malownicze miasteczka nad jeziorem, spróbujemy lokalnej kuchni i win Bardolino oraz popłyniemy statkiem przez najbardziej spektakularną część Gardy.
Dodatkowym komfortem jest bus serwisowy, który przewozi bagaże oraz w razie potrzeby może skrócić etap lub zabrać uczestników z trasy.
Widoki jak z bajki, klimat włoskiego dolce vita
Dlaczego jezioro Garda to jedno z najlepszych miejsc rowerowych w Europie?
🚴 Setki kilometrów tras rowerowych
Region jeziora Garda oferuje jedną z najlepiej rozwiniętych sieci tras rowerowych we Włoszech. Znajdziemy tu zarówno ścieżki nad samą wodą, jak i malownicze drogi prowadzące przez winnice i oliwne gaje.
🌄 Unikalne połączenie Alp i klimatu śródziemnomorskiego
To jedno z niewielu miejsc w Europie, gdzie w ciągu jednego dnia można jechać rowerem wzdłuż jeziora, a chwilę później podziwiać wysokie alpejskie szczyty.
🏰 Malownicze miasteczka nad wodą
Na trasie znajdują się jedne z najpiękniejszych miejsc północnych Włoch:
- Sirmione – półwysep z zamkiem Scaligerów
- Malcesine – średniowieczne miasteczko pod Monte Baldo
- Bardolino – region słynnych włoskich win
☀️ Idealny klimat do aktywnego wypoczynku
Jezioro Garda słynie z łagodnego klimatu, który sprzyja jeździe na rowerze od wiosny aż do jesieni.
🍝 Włoska kuchnia i styl życia
Po dniu na rowerze czekają na nas restauracje nad wodą, lokalne trattorie oraz kieliszek wina Bardolino.
⚙️ Charakter wyjazdu
-
poziom trudności: łatwy / rekreacyjny
-
dystanse dzienne: 40–60 km
-
nawierzchnia: asfalt i ścieżki rowerowe
-
typ roweru: trekking / gravel / e-bike
-
liczebność grupy wyjazdowej: 16 osób
Nie jest to wyjazd kolarski ani wyścig – jedziemy turystycznym tempem z przerwami.
1 DZIEŃ Północna Garda, wodospad Varone i dolina rzeki Sarca
Pierwszego dnia wyruszamy z Riva del Garda i jedziemy widokową ścieżką rowerową wzdłuż północnego brzegu jeziora Garda. Trasa prowadzi tuż nad wodą, oferując piękne widoki na jezioro i otaczające je góry.
Następnie kierujemy się w głąb lądu do wodospadu Varone, ukrytego w skalnym wąwozie i otoczonego tarasowym ogrodem botanicznym. Niemal 100-metrową kaskadę można oglądać z dwóch punktów widokowych znajdujących się wewnątrz groty.
Kolejnym przystankiem jest klimatyczne stare miasto Arco, nad którym górują ruiny średniowiecznego zamku. Dalej jedziemy przez sady i tereny rolnicze doliny Sarca aż do zabytkowego mostu rzymskiego w Ceniga.
Powrót prowadzi spokojną trasą rowerową wzdłuż rzeki Sarca, przez zielone tereny parku rzecznego, aż do jej ujścia do jeziora Garda i mety w Torbole.
🚴 dystans: ok. 27 km
⬆ przewyższenie: ok. 170 m
🔄 trasa w formie pętli
2 DZIEŃ Wschodnim brzegiem Gardy – Malcesine i Punta San Vigilio
Drugiego dnia wyruszamy z Riva del Garda i przez Torbole kierujemy się na południe, podążając wzdłuż wschodniego brzegu jeziora. Trasa prowadzi u podnóża masywu Monte Baldo, oferując piękne widoki na Gardę oraz góry wznoszące się po jej zachodniej stronie.
Najważniejszym przystankiem będzie Malcesine – jedno z najpiękniejszych miasteczek nad jeziorem, z wąskimi uliczkami, niewielkim portem i górującym nad starówką zamkiem Scaligero.
Dla chętnych przewidziana jest możliwość pozostawienia rowerów i wjazdu panoramiczną kolejką linową na Monte Baldo. Jej górna stacja znajduje się na wysokości około 1760 m n.p.m., a obracające się podczas jazdy wagoniki zapewniają widok na jezioro i otaczające je góry. Na górze można odpocząć, przespacerować się do punktów widokowych i podziwiać jedną z najpiękniejszych panoram Gardy. Atrakcja jest dodatkowo płatna, a możliwość wjazdu zależy od warunków pogodowych i dostępności biletów.
Dalej przejedziemy przez Cassone, gdzie do jeziora wpada licząca zaledwie 175 metrów rzeka Aril, oraz przez spokojne miejscowości Brenzone i Torri del Benaco – dawną osadę rybacką z kolorowym portem i średniowiecznym zamkiem.
Końcowy fragment trasy prowadzi obok malowniczego półwyspu Punta San Vigilio. Meta etapu znajduje się w miejscowości Garda, przy nadjeziornej promenadzie otoczonej kawiarniami i restauracjami.
🚴 dystans: ok. 44 km
⬆ przewyższenie: ok. 160 m
➡️ trasa liniowa: Riva del Garda – Garda
3 DZIEŃ Południowa Garda, Sirmione i eleganckie Salò
Trzeciego dnia wyruszamy z miejscowości Garda i kierujemy się na południe wzdłuż łagodniejszego, pełnego winnic brzegu jeziora. Przejedziemy przez Bardolino, znane z nadjeziornej promenady i produkcji czerwonego wina, a następnie przez Lazise – niewielkie miasteczko otoczone średniowiecznymi murami, z klimatycznym portem i kolorową zabudową.
Dalej docieramy do Peschiera del Garda, której historyczne centrum położone jest wewnątrz potężnych fortyfikacji i otoczone kanałami. Następnie trasa prowadzi wzdłuż południowego brzegu jeziora w kierunku Desenzano del Garda.
Dla chętnych przewidziana jest dodatkowa, boczna trasa na półwysep Sirmione. Prowadzi ona do słynnego zamku Scaligero, wznoszącego się bezpośrednio nad wodą przy wejściu na zabytkową starówkę. Z zamkowych murów i wieży rozciąga się panorama jeziora oraz półwyspu. Wariant wydłuża etap o około 7–8 km.
Końcowa część etapu prowadzi przez miejscowości zachodniego brzegu Gardy aż do Salò, znanego z eleganckiej zabudowy i jednej z najdłuższych promenad nad jeziorem.
Po odpoczynku i czasie wolnym w Salò wracamy z rowerami statkiem przez jezioro do miejscowości Garda. Rejs stanowi widokowe zakończenie dnia i pozwala zobaczyć przebytą trasę z zupełnie innej perspektywy. Połączenia Salò–Garda funkcjonują w ramach regularnej żeglugi po jeziorze, przy czym liczba przewożonych rowerów zależy od wybranego rejsu i dostępności miejsca.
🚴 dystans podstawowy: ok. 54 km
🚴 wariant z Sirmione: ok. 61–62 km
⬆ przewyższenie: ok. 290 m
⛴️ powrót statkiem: Salò – Garda
4 DZIEŃ Winnice Bardolino i wschodni brzeg jeziora
Czwarty dzień prowadzi wzdłuż wschodniego brzegu jeziora Garda, gdzie krajobraz tworzą oliwne gaje, winnice i eleganckie kurorty.
Startujemy w Malcesine, skąd jedziemy malowniczą drogą wzdłuż jeziora do Torri del Benaco, jednego z najładniejszych portów nad Gardą.
Kolejne przystanki to Garda oraz Bardolino, znane z produkcji słynnego czerwonego wina Bardolino. To idealne miejsce na degustację i lunch.
Etap kończymy w klimatycznym miasteczku Lazise, otoczonym średniowiecznymi murami.
🚴 dystans: ok. 65 km
5 DZIEŃ Dolina Sarca i podnóże Alp
Ostatni etap prowadzi w głąb doliny rzeki Sarca, gdzie krajobraz zaczyna przypominać już alpejskie doliny.
Startujemy w Riva del Garda i kierujemy się w stronę klimatycznego miasteczka Arco, znanego z monumentalnej twierdzy górującej nad doliną.
Trasa prowadzi przez winnice, gaje oliwne i niewielkie włoskie wioski, oferując spektakularne widoki na otaczające góry.
Po wspólnym lunchu i zakończeniu etapu następuje transfer powrotny.
🚴 dystans: ok. 60 km
🌄 Wyjątkowe połączenie Alp i klimatu śródziemnomorskiego
Jedną z największych atrakcji regionu jest jego niezwykła różnorodność krajobrazów. Na północy jeziora dominują strome klify i alpejskie doliny, natomiast południowa część otoczona jest winnicami, gajami oliwnymi i cyprysami.
Dzięki temu podczas jednego wyjazdu można przejechać rowerem przez zupełnie różne krajobrazy – od alpejskich dolin po śródziemnomorskie promenady.
🍷 Rower, włoska kuchnia i wino
Rowerowa wyprawa nad Gardę to nie tylko jazda. To także włoski styl życia:
długie lunche, lokalne trattorie i kieliszek regionalnego wina.
Region Bardolino słynie z lekkiego czerwonego wina idealnego po dniu spędzonym na rowerze. W wielu miasteczkach można zatrzymać się w małych restauracjach nad samą wodą i spróbować lokalnych potraw – świeżych ryb z jeziora, makaronów czy pizzy wypiekanej w tradycyjnych piecach.
Residence Monica to obiekt apartamentowy położony w spokojnej, zielonej części Riva del Garda, u podnóża Monte Brione. Od brzegu jeziora Garda i plaży dzieli go około 500 metrów, a do centrum miasta można dotrzeć spacerem. Lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do nadjeziornych tras rowerowych, sklepów, restauracji oraz atrakcji północnej części Gardy.
Goście zakwaterowani są w przestronnych, funkcjonalnie wyposażonych apartamentach z częścią dzienną, aneksem kuchennym oraz balkonem lub tarasem. Obiekt otoczony jest ogrodem, w którym znajduje się duży odkryty basen z leżakami oraz miejsce do wspólnego grillowania. Do dyspozycji gości pozostają również parking i pralnia samoobsługowa.
Residence Monica nie jest klasycznym hotelem, lecz bazą apartamentową o prostym, turystycznym standardzie. Jej największymi atutami są położenie blisko jeziora, duża przestrzeń wokół obiektu oraz możliwość swobodnego przygotowywania posiłków. To praktyczna baza dla grup rowerowych i osób planujących aktywny pobyt nad Gardą. Obiekt jest szczególnie dobrze zlokalizowany pod kątem jazdy na rowerze, trekkingu, żeglarstwa i sportów wodnych
- Sypialnia 1: 2 łóżka pojedyncze
- Sypialnia 2: 2 łóżka piętrowe
- Salon: 1 rozkładana sofa
Samolot w cenie wyjazdu
Połączenia lotnicze z bagażem podręcznym w cenie wyjazdu.
30 czerwca 07:50 przylot do Mediolanu (WizzAir z Chopina)
04 lipca 20:25 wylot (WizzAir na Chopina)
UWAGA! CENA WYJAZDU jest w 30% ZALEŻNA OD CEN BILETÓW LOTNICZYCH. Im bliżej wyjazdu, tym będzie coraz wyższa. Nie trać czasu, rejestruj się już dziś.
Przeczytaj na naszym blogu jak wygląda taki wyjazd
Co nas czeka podczas pobytu oraz jakie atrakcje przewidzieliśmy na ten czas nad Gardą: https://www.onefun.pl/jezioro-garda-na-rowerze-przewodnik/
Busy 9 osobowe – Renault Trafic
Do przewozu uczestników (transfer lotniskowy) oraz rowerów z Polski.
Busem serwisowy 2/3 x Renault Trafic (9 os)
Nasze busy firmowe (a jest ich 3 we flocie) przewiozą Państwa rowery z Warszawy, Łodzi czy Katowic (dzień przed wylotem) na miejsce oraz będą codziennie dowozić na koniec dnia do hotelu i na początki etapów dziennych.
Dzięki temu nasza baza będzie w jednym miejscu.
Cena: 3 299 zł / os
Świadczenia w cenie
- przelot samolotem Warszawa-Włochy-Warszawa
- bagaż do 8 kg, o wymiarach 40cm x 20cm x 25cm;
- transport rowerów z Polski do Włoch (regulamin przewozu);
- transfery na miejscu do wszystkich atrakcji objętych programem wyjazdu (bus z kierowcą) – w tym do hotelu i na poszczególne etapy trasy;
- zakwaterowanie podczas wyjazdu (4 noclegi);
- ubezpieczenie KL, NNW, OC Signal Iduna;
- opieka doświadczonego pilota z Polski;
- realizacja założonego programu wycieczki;
- lokalne podatki oraz opłaty administracyjne;
- niezapomniana przygoda, nowe znajomości oraz profesjonalna opieka biura.
W cenie nie uwzględniono:
- dodatkowego bagażu nadawanego, wg cennika przewoźnika;
- wyżywienia na miejscu
- transfer bagażu 23 kg busem (200 zł w 2 strony)
- kosztów wycieczek dodatkowych (rejs po Gardzie itp.);
- ewentualnych biletów wstępu do muzeów i płatnych zamków/ atrakcji.
Aby wyjazd był komfortowy i bezproblemowy, warto odpowiednio się przygotować. Oto lista rzeczy, które zdecydowanie warto mieć ze sobą:
-
Zapasowe dętki – najlepiej dwie, dopasowane do rozmiaru opony i odpowiedniego typu wentyla
-
Zabezpieczenie roweru – np. linka lub zapięcie
-
Spinki do łańcucha – przydatne w razie awarii w trasie
-
Kask – we Włoszech jego używanie jest obowiązkowe
-
Elementy odblaskowe / kamizelka – wymagane po zmroku i przy ograniczonej widoczności
-
Wyposażenie roweru zgodne z przepisami we Włoszech:
-
oświetlenie
-
odblaski (w tym na kołach)
-
dzwonek
-
dwa sprawne, niezależne hamulce
-
-
Proviant na trasę – warto zabrać:
-
kanapki
-
bakalie
-
batony energetyczne
-
odpowiednią ilość wody
-
-
Odzież przeciwdeszczowa – lekka kurtka lub peleryna może okazać się bardzo przydatna
-
Ochrona przed słońcem:
-
krem z filtrem
-
okulary przeciwsłoneczne
-
czapka lub inna osłona głowy
-
-
Preparaty na owady – szczególnie przy trasach w naturze
-
Zabezpieczenie roweru na czas transportu – np. pianki lub folia ochronna do osłonięcia ramy
-
Podstawowa apteczka:
-
plastry
-
bandaż
-
środek do dezynfekcji
-
indywidualne leki, które mogą być potrzebne w trakcie wyjazdu
-
Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Regulamin i sposób przewozu rowerów
W załączeniu znajdziesz pełen regulamin przewozu rowerów z OneFun: https://www.onefun.pl/wp-content/uploads/2026/07/Regulamin_transportu_rowerow_BTA_La-Ventura.pdf
Czy trzeba mieć bardzo dobrą kondycję?
Nie. Trasy są rekreacyjne i dostosowane do turystycznego tempa. Jeśli ktoś poczuje zmęczenie, może teoretycznie skorzystać z busa „serwisowego” (ale nie na wszystkich wyjazdach – np. w Toskanii takiej opcji nie ma).
Jaki rower najlepiej zabrać?
Gdzie będziemy nocować
Ze względu na bardzo dostępność busa serwisowego nocleg będzie w jedym miejscu, a na koniec dnia po prostu będziemy zbierać rowery i ekipę i odwozić do miejsca noclegowego.
Czy będzie komunikacja między uczestnikami wyjazdu
Komunikacja wewnętrzna między uczestnikami oraz/ lub Organizatorami poprzez WhatsApp. Link do dołączenia do grupy zostaje podany na kilka tygodni przed wyjazdem.
Czy bus serwisowy jest dostępny cały czas?
Tak. Bus towarzyszy grupie na trasie, przewozi bagaże i może w razie potrzeby zabrać uczestników z wybranego punktu.
Galeria zdjęć z odwiedzanych miejsc
Kto z nami jeździ?
Infografika przedstawiająca średni rozkład wieku i płci uczestników naszych wyjazdów. Są to wartości uśrednione – każdy wyjazd ma specyficzną klientelę.

Info formalne
Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych każdy pobierający 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową/ polisę oraz przedstawić klientowi umowę udziału w imprezie turystycznej.
Nasze gwarancje: https://www.onefun.pl/touroperator-wyjazdy-singli
Umowa udziału: wysyłana na e-mail po rejestracji
Zapisy
Rejestracja poprzez przycisk “REZERWUJ” na górze strony (tu opcja płatności TPay)
Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają jedynie charakter informacyjny – świadczenia gwarantowane i końcowe są zawsze wyszczególnione w umowie udziału.