Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310
Termin: 29 sie 2024 - 01 wrz 2024
Lokalizacja: Kaszuby, Wdzydze
Dostępne miejsca: 15
Cena: 849 zł
REZERWUJ

Uwielbiasz żeglować, ale wciąż brakuje Ci czasu? Rozwiązaniem jest przedłużony do 4 dni weekend żeglarski na Kaszubach  •  Zaufaj ekipie, poznaj najpiękniejsze zakątki “Kaszubskiego Morza” 

Najważniejsze atuty wyjazdu, w skrócie:

  • Klimatyczne pływanie w stylu retro Mazur lat 80-tych
  • Kaszubskie Morze, akwen śródleśny oferujący czysty kontakt z przyrodą z dala od cywilizacji
  • Najlepsi sternicy i wygodnie jachty
  • Rejs dla wszystkich, nie jest wymagane doświadczenie żeglarskie

Kaszubskie Morze – Wdzydze, czyli Mazury lat 80-tych.

Poczuj specyficzny klimat otoczonego ze wszystkich stron lasem sosnowym, ogromnego kompleksu jezior. Niektórzy z nas zaczynali tu przygodę z żeglarstwem śródlądowym. Tym, którzy mają dosyć spalinówek, barów typu fast food czy tłoku w każdym krzaku jak na Mazurach, polecamy to właśnie miejsce, bo bez wątpienia znajdą tu ukojenie.

Przypominające swoim charakterem Mazury z lat 80-tych, a więc przed boomem turystyki Kaszuby to miejsce, gdzie wtopisz się w klimat, jakiego próżno szukać na innych żeglownych szlakach Polski.

Jest gdzie żeglować, szereg odnóg i jezior rynnowych, wokół których rozpościerają się piękne lasy sosnowe dające możliwości nocowania na dziko przy polankach śródleśnych zajmowanych głównie przez płynących szlak Wdy kajakarzy. Nie brakuje tu jednak nadbrzeżnych pensjonatów z możliwościami cumowania oraz kilku portów z infrastrukturą stricte żeglarską.

Może mniej tu jezior, mniej ośrodków żeglarskich, nie ma tylu pięknych, bogatych portów, ale jest coś, co Mazury straciły dobre 20 lat temu. Tym czymś jest 100% pewności, że nie ma tłoku, jest cicho i czysto. Zawsze znajdziesz ciekawe miejsce do biwakowania, a żaglarze są mniej skomercjalizowani.

Wspomniane Kaszubskie Morze i jezioro Wdzydze, stanowiące największe rozlewisko na Pojezierzu Kaszubskim, zapewnia doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa. Na jeziorach znajdują się liczne wyspy będące siedliskami wielu gatunków ptaków wodno-błotnych, przy których warto zacumować i cieszyć się bliskością natury.

Kameralny wyjazd na 4 jachty, barwne wieczory w tawernach oraz chwile refleksji przy ognisku!

Wszystko w nieśpiesznym klimacie i stylu Mazur z lat 80-tych a nawet, jak porównują niektórzy – 60- tych.

Jezioro Wdzydzkie – Kaszubskie Morze w Borach Tucholskich

Wdzydze to nazwa wielkiego jeziora, powstałego z połączenia pięciu jezior: Wdzydze/ Wielka Woda, Radolne, Gołuń, Jelenie i Słupinko. Nazywane bywa również Wielką Wodą, Szerzawą, a także Morzem Kaszubskim. Jezioro umiejscowione jest w Borach Tucholskich na terenie Kaszub Południowych, w województwie pomorskim.

Powierzchnia zwierciadła wody wynosi 1455,6 ha, a głębokość dochodzi maksymalnie do około 70 m. Cały akwen objęty jest obszarem Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.
To niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc w regionie, prawdziwe arcydzieło natury zwane również „Wielką Wodą”.
Ewenementem na skalę Europy są liczne naturalne wyspy na jeziorach kompleksu. Największa, Ostrów Wielki, o powierzchni 90,66 ha i długości około 3 km, to druga co do wielkości wyspa jeziorna w Polsce.

Wdzydze to jedno z najbardziej znanych śródlądowych centrów żeglarstwa. Chociaż „Kaszubskie Morze” bywa zdradliwe, nie brakuje śmiałków, którzy w każdy wakacyjny weekend startują w organizowanych tu regatach. „Kaszubskie Morze” to prawdziwy raj dla żeglarzy i kajakarzy. Zachwyceni będą również wędkarze, których trofeum może stać się występująca jedynie w tym miejscu troć wdzydzka. Spotkać można tu wiele gatunków ptaków, bobry, a nawet wydry.
Na gości czeka bogata infrastruktura turystyczna. Wokół jezior funkcjonuje wiele pensjonatów, restauracji i przystani oraz wypożyczalni sprzętu wodnego.

 


(kliknij by powiększyć)

Powyżej orientacyjna mapa żeglownego szlaku Pętli Żuławskiej.

Jachty na których pływamy Antila 26 i 24.4

Są to dostosowane do standardów turystyki wodnej jednostki cieszące się największym uznaniem na polskich wodach. Doskonałe warunki nautyczne, małe zanurzenie jak i przestronne wnętrza sprawiają, że odniosły one tak spektakularny sukces na akwenach śródlądowych w Polsce. Jachty wyposażone są w 4 dwuosobowe koje.

Program imprezy

Czwartek: wyjazd z Warszawy wczesnym rankiem i przejazd na Kaszuby. Ok. godz. 13.00 rozpoczynamy pływanie, wieczorem ognisko integracyjne
Piątek: pływanie, późno wieczorna integracja (ognisko, śpiewanie)
Sobota: pływanie, wieczorna integracja
Niedziela: pływanie do późnego południa, zdanie jachtu i podróż powrotna do Warszawy.

Przydatny ekwipunek wyjazdowy

Kurtka przeciwdeszczowa (sztormiak), spodnie przeciwdeszczowe, latarka, przynajmniej dwie pary butów na gumowej, elastycznej podeszwie, ciepłe ubranie (bawełniane), nakrycie głowy (czapka z daszkiem), okulary przeciwsłoneczne z filtrem, krem do opalania z dużym filtrem UV, klapki pod prysznic, śpiwór, poduszka, strój kąpielowy, dowód osobisty lub inny dokument tożsamości oraz dobry humor. Wszystko należy zapakować w miękką torbę lub plecak (bez stelaża).

Dojazd / bus

Dystans przejazdu wynosi około 420 km w każdą stronę.

Wyjazd: Warszawa, czwartek ok. godz. 06:30, Metro Młociny, przy P+R
Przyjazd: port czarteru, Wdzydze Kiszewskie PTTK

Powrót Wdzydze – Warszawa
niedziela godz. 15:00 – Planowy wyjazd z Kaszub
ok. godz. 22:00 – przyjazd do Warszawy, na Metro Młociny

 

Zapisane osoby:

Zajętych Miejsc40%

Ilość osób zapisanych: 10/25

Cena


899 zł
– 4 jachty Antila 26 i  849 zł Antila 24.4

Świadczenia w cenie:

 • transport busem Warszawa-Wdzydze-Warszawa;
 • czarter jachtu klasy Antila 26 i 24.4;
 • zakwaterowanie na jachtach;
 • opiekę profesjonalnego sternika z doświadczeniem;
 • opieka pilota podczas całego wyjazdu;
 • organizacja czasu wolnego, wspólne ogniska;
 • rezerwacje miejsc w portach dla naszej grupy
 • realizacja założonego programu rejsu;
 • legendarny klimat OneFun

Uwaga, cena wyjazdu nie uwzględnia:

 • opłat portowych;
 • sprzątania końcowego jachtu – 50zł/0s.;
 • składki jachtowej (ok. 100-150 zł) na wyżywienie, napoje, ewentualne opłaty portowe, rozliczenie paliwa itp.;
 • kaucji zwrotnej za jacht 500zł/dzielonej przez liczbę załogantów;
 • biletów wstępu do muzeów i parków narodowych;

Transport własny
Miejsce i godzina zbiórki w dniu rozpoczęcia rejsu: Wdzydze Kiszewskie PTTK ok. godz. 15.00

Kto z nami jeździ?

Infografika przedstawiająca średni rozkład wieku i płci uczestników naszych wyjazdów. Są to wartości uśrednione – każdy wyjazd ma specyficzną klientelę.
sml_analiza

 Promocyjny film z  rejsu OneFun

Facebook

Śledź najnowsze doniesienia na naszych profilach społecznościowych:

Facebook: / https://www.facebook.com/onefunpl/

Instagram: OneFun – podróże grupowe (@onefun.pl)

Zdjęcia z naszych poprzednich rejsów.

Grupy

Ten wyjazd jest typowo singlowy, co oznacza, że można zabrać ze sobą co max. jednego znajomego. Indywidualny charakter wyjazdu sprzyja integracji i dzięki temu wszyscy czują się o wiele lepiej niż w przypadku podgrupek. Gwarantujemy, że nie stosujemy tanich chwytów jak inne biura podróży/ organizatorzy i nasze wyjazdy są tylko i wyłącznie dla singli.

Info formalne

Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych, każdy pobierający co najmniej 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową/polisę oraz przedstawić klientowi umowę udziału w imprezie turystycznej.

Nasze gwarancje: https://www.onefun.pl/touroperator-wyjazdy-singli
Umowa udziału: wysyłana na e-mail po rejestracji

Zapisy

Rejestracja email: wyjazdy@onefun.pl, telefon +48 515 505 310 lub poprzez przycisk “REZERWUJE!” na górze strony (tu opcja płatności PayPal)

Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają jedynie charakter informacyjny – świadczenia gwarantowane i końcowe są zawsze wyszczególnione w umowie udziału.

Dostępne miejsca: 15
REZERWUJ
Zapisz się
Facebook