Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310
Termin: 28 maja 2021 - 30 maja 2021
Lokalizacja: Kaszuby/Kociewie
Dostępne miejsca: 27 wolne z 35
Cena: 399 zł
REZERWUJ

Kajaki na 3 rzekach,   – Kaszuby, Kociewie

  • Sprawne dotarcie na miejsce, tylko 3.5 h drogi od Warszawy!
  • 3 dni pływania (etapy dzienne około 6-7 h)
  • Noclegi  w obiekcie wynajętych na wyłączność grupy (lub namiot obok)
  • Atrakcje dodatkowe na biwakach: łuki, siatkówka
  • Dojazd na miejsce, transfery bagażu na miejsca biwakowe
  • Partner/ka do kajaka dwuosobowego
  • Najlepsze rozeznanie w terenie Organizatorów (znamy ten szlak doskonale)

Trzy  rzeki w 3 dni.

Po wielu latach zapomnienia szlak Wierzycy odkrywany jest na nowo. Rzeka ta wypływa z centralnej części Pojezierza Kaszubskiego i nadaje się do turystyki kajakowej od jeziora Wierzysko w Kościerzynie. Jej górny bieg wiedzie przez Kaszuby, a środkowy i dolny przez malownicze Kociewie. Szlak kończy się w zabytkowym, nadwiślańskim Gniewie.

Ze względu na to, że rzeka prowadzi przez dzikie i rzadko zamieszkałe tereny i posiada wysokie, zarośnięte, niedostępne brzegi, szlak ten polecany jest dla bardziej doświadczonych kajakarzy. Wierzyca pięknie meandruje i często zmienia kierunek, jednak często bywa zdradliwa. Nie należy nabierać się na jej spokojniejszy nurt, w którym spotkać można wiele zwalonych drzew i liczne, ukryte pod wodą głazy. Spływ najlepiej rozpocząć w Kościerzynie – jednej z tzw. “kaszubskich stolic”. Pokonując kolejne kilometry, rzeka dopływa do Starogardu Gdańskiego – stolicy Kociewia. Dalej, piękną doliną wśród lasów, pól i łąk, trasa prowadzi do pocysterskiego Pelplina, po drodze mijając zrekonstruowane grodzisko w Owidzu.

Na szlaku Wierzycy jest kilka przenosek przy zabytkowych elektrowniach wodnych, których oglądanie stanowi dodatkową atrakcję spływów. Warto zatrzymać się na chwilę, aby w Owidzu, Kolinczu, Stockim Młynie czy Czarnocińskich Piecach przyjrzeć się, jak od stu ponad lat produkowana jest energia elektryczna z energii, zgromadzonej w wodach rzeki.

Na Kociewiu natomiast jest więcej zabytków – i to świetniejszych – niż na sąsiednich Kaszubach, ale mimo to region nie jest zbyt popularny. Wynika to między innymi z dość ubogiej bazy turystycznej i mniejszej liczby jezior będących zapleczem rekreacyjnym. Wszelkie braki nadrabia jednak Wierzyca, ułatwiająca dotarcie do najpiękniejszych zakątków. Tak naprawdę wspaniałe zamki, świątynie i pałace stojące nad rzeką są jedynie uzupełnieniem uroczyskowych zalewów, dzikich przełomów i kilometrów fantazyjnych meandrów, będących główną zaletą szlaku. Odkrywanie Wierzycy przypomina wyprawę w nieznane, wiąże się z ryzykiem nocowania tam, gdzie noc człowieka zastanie i potrzebną wytyczania pierwszysch ścieżek imijających przeszkody.

Autokar

Wyjazd z Warszawy, piątek godz 5,30 (Metro Młociny P+R)
Powrót do Warszawy, niedziela około godz 23:00.

Spływ dodatkowo obsługują na miejscu  jeden lub dwa busy firmowe  wraz z przyczepką na kajaki.

single_w_biznesie

Zalety wyjazdów z nami:

 • Integracja: wspólny przejazd i codzienna integracja; wieczorami wspólne aktywności
 • Grupa: nie schodzimy poniżej poziomu 10 uczestników na każdym wyjeździe
 • Społeczność: spotykamy się regularnie po wyjazdach
 • Zabawa: wspólnie imprezujemy w lokalach i w dziczy
 • Relacje: możliwość spotkania ‘bratniej duszy’

Opis spływu

 DZIEŃ 1

STOCKI MŁYN – GNIEW

Wierzyca jest lewobrzeżnym dopływem Wisły. Szlak o charakterze nizinnym, prowadzącym przez tereny łąkowe i leśne oraz malownicze łąki. Rzeka na całym swym biegu tworzy piękne meandry i piaszczyste łachy. Przeszkody na trasie stanowią jazy i elektrownie, niskie kładki, zwalone drzewa, dające się jednak w większości ominąć i gałęzie zwieszające się nad nurtem. Rzeka ta około 70% swego biegu przepływa przez tereny Kociewia. Dolina w dolnym biegu rozszerza się do 900 m. przy wysokości krawędzi sięgającej do 40 m. Głębokość koryta o szerokości 6-20 m sięga średnio 1 m, choć niekiedy do 3 m. Dolina w dolnym biegu rozszerza się do 900 m przy wysokości krawędzi sięgającej do 40 m. Baza noclegowa niezbyt rozwinięta, praktycznie nie istniejące przystanie, mała ilość dzikich miejsc noclegowych. Trzeba się przygotować na bardziej spartańskie warunki. Dzicz i cisza na pewno wynagrodzą nam te niedogodności.

Finish około godziny 18:00 – transport na kwaterę i ognisko integracyjne.

? DZIEŃ 2.

 GNIEW – BIAŁA GÓRA

Spływ rozpoczynamy u podnuża zamku, w miejscu przeprawy promowej. Rzeka ma tu szerokość ok 400m, nurt płynie z szybkością ok 7 km/h. Ze względów bezpieczeństwa warto trzymać się blisko któregoś z brzegów. Jedynym niebezpieczeństwem jakie może nas spotkać na rzece to płynące kłody i sporej wielkości wiry wodne. Warty uwagi jest wpływ rzeki Nogat. Kipiel wodna w tym miejscu robi wrażenie.

Po spływie obiadokolacja z lokalną kuchnią w pobliskiej karczmie.

Czas spływu około 6-7 godzin.

? DZIEŃ 3.

BIAŁA GÓRA – MALBORK

Nogat  jes  to prawy, największy odpływ Wisły znajdujący się w całości na Żuławach. Na początku delty Wisły (886 km) odłącza się on głównego koryta i płynie w kierunku północno-wschodnim nawadniając Żuławy Wiślane. Rzeka stanowi dogodne połączenie wodne z Elblągiem i Kanałem Elbląskim poprzez Kanał Jagielloński, a także z Zalewem Wiślanym. Jego szlak jest bardzo interesujący z punktu widzenia przyrodniczego – przebiega przez Rezerwat przyrody Biała Góra, Obszar Chronionego Krajobrazu Rzeki Nogat, rezerwat przyrody Las Łęgowy nad Nogatem oraz rezerwat przyrody Las Mątawski. Tereny nabrzeżne to żyzne obszary Żuław z dużą liczbą ptactwa wodnego i błotnego. Z punktu widzenia historycznego najbardziej znanym obiektem jest Zamek w Malborku na którym skończymy spływ.

Mapa spływu

 

Noclegi podczas spływu kajakowego.

Kwatera:

Zaułek Benowo powstał z inicjatywy mieszkańców wsi Benowo i Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa w oparciu o budynek po nieczynnej szkole podstawowej. Pod koniec 2006 roku Eko-Inicjatywa przejęła szkołę od Gminy Ryjewo. Budynek wymagał kompleksowego remontu, ale pierwsze pozyskane grany pozwoliły jedynie na odświeżenie kilku pomieszczeń. To jednak wystarczyło, aby Zaułek Benowo stał się ważnym miejscem spotkań dla mieszkańców wsi. Zaangażowanie mieszkańców, ich pomysły i energia do wspólnego działania, w bardzo krótkim czasie, zaowocowały licznymi inicjatywami społecznymi i ekologicznymi. Wraz z rozwojem działalności rosły także potrzeby mieszkańców.

Noclegi mamy w jednej kwaterze. Bagaże i namioty zostają na miejscu.

Zapisane osoby:

Zajętych Miejsc22%

Ilość osób zapisanych: 08/35

Cena

399  zł / os 

Świadczenia uwzględnione w cenie:

 • przejazd w dwie strony autokarem (W-wa-Wel-W-wa)
 • transfery na start spływu i z finiszu (ponad 100km),
 • codzienny transport i odbiór sprzętu, kajaki turystyczne, kamizelki asekuracyjne, wiosła – lekkie/ aluminiowe,
 • dowóz rzeczy i ewentualnych zakupów na miejsce noclegów (bus i kierowca do dyspozycji cały czas),
 • wynajem najlepszych kajaków polietylenowych (Roteko Sprinter)
 • mapki szlaku na każdym kajaku, omówienie etapów spływu
 • gitarzysta, śpiewniki, pamiątkowe przypinki / gadżet
 • profesjonalny fotograf który dokumentuje nasze przygody
 • strefa chill-out – leżaki, wiata gdzie można się relaksować
 • sprzęt biwakowy – palniki, zastawa do gotowania, grill
 • opieka przewodnika/ animatora,  niespodzianka na biwakach – konkurs łuczniczy etc.

Uwagi

Cena nie obejmuje:

 • worek wodoodporny Coleman (10 zł/ spływ), karimata (5 zł / spływ), ew. opłaty za pole namiotowe
 • Noclegi na kwaterach (dopłata – 100 zł / 2 noce)
 • Opcjonalnego ubezpieczenia KL, NNW, OC Signal Iduna 20zł/spływ.

Kto z nami jeździ?

Infografika przedstawiająca średni rozkład wieku i płci uczestników naszych wyjazdów. Są to wartości uśrednione – każdy wyjazd ma specyficzną klientelę.
sml_analiza

Grupy

Dopuszczamy możliwość zabrania 2-3 znajomych ze sobą. Każda zapisana osoba to dokładnie 

Promocyjny film ze spływu (na Litwie)

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

Info formalne

Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych każdy pobierający 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową/ polisę oraz przedstawić klientowi umowę udziału w imprezie turystycznej.

Nasze gwarancje: https://www.onefun.pl/touroperator-wyjazdy-singli
Umowa udziału: wysłana mailowo po rejestracji

Organizujemy turystykę singli legalnie. Wpis do rejestru organizatorów n 13/2014 Polisa i gwarancja Organizatora nr: M203237.

Zapisy

Rejestracja email: wyjazdy@onefun.pl, telefon +48 515 505 310 lub poprzez przycisk “REZERWUJ” na górze strony (tu opcja płatności PayPal)

Patronat medialny / współpraca

 

Jeśli chcesz być naszym patronem lub możesz zaoferować coś co zwiększy atrakcyjność wyjazdu – napisz do nas wyjazdy@onefun.pl

 • Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają jedynie charakter informacyjny – świadczenia gwarantowane i końcowe są zawsze wyszczególnione w umowie udziału.

 

Dostępne miejsca: 27 wolne z 35
REZERWUJ
Zapisz się
Facebook