Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310
Termin: STYCZEŃ 2021
Lokalizacja: Kuba, Karaiby
Dostępne miejsca: 10 (wolne) z 15
Cena: 5499 zł
REZERWUJ

Kuba z parą – Kubańczyk i Polka z projektu meetcubanculture.com • Nie jest to typowa objazdówka, a wejście w kubańskie rytmy i wibracje połączone z nauką tańca i poznawaniem kubańskiej kultury • Nie dublujemy pomysłów konkurencji – zupełnie nowa jakość • Pokażemy Wam zwyczaje, miejsca i ludzi spoza utartego szlaku

Wyjazd na Kubę – specjalne, taneczne wydanie!

  • Najtańszy wyjazd na rynku – nie pobieramy gigantycznych prowizji jak inni
  • Dwójka polskojęzycznych przewodników wprowadzi nas w świat niedostępny zwykłemu turyście
  • Zapoznanie z kulturą i obyczajami mieszkańców Kuby
  • Ostatni bastion spokoju i barwnego życia toczącego się w rytmie wschodów i zachodów słońca
  • Atmosfera totalnego odpoczynku od spraw i problemów codzienności

Jeśli uwielbiasz kubańskie rytmy lub chciałbyś poznać popularne na Wyspie tańce oraz muzykę, ruszaj z nami! To będzie wyjątkowa podróż! Oprócz zajęć tanecznych i udziału w koncertach muzycznych, będziemy także zwiedzać gorącą Kubę! Nie zabraknie nas w miejscowościach takich jak: Hawana, Trynidad czy Vinales. Oferujemy noclegi w kwaterach prywatnych, zajęcia taneczne z kubańskimi instruktorami oraz wspólne imprezy w rytmach salsy! Zwiedzaj wyspę z Kubańczykiem i pasjonatką tego kraju!

Informacje praktyczne

Kuba – to żywy skansen, który przez dziesiątki lat żyje swym własnym, niepowtarzalnym rytmem. To swoisty tygiel różnorodności kulturowej, w którym przeplatają się afrykańskie, karaibskie i europejskie wartości, tworząc oryginalne, barwne i roztańczone społeczeństwo. Klasyczne oldtimer’y (czyli amerykańskie auta z lat 50. i 60.), kolonialna architektura i barwne, roztańczone społeczeństwo tworzą nam niesamowicie urozmaicony misz-masz. Trudno na Świecie znaleźć miejsce o podobnym charakterze. Były i są Państwa żyjące swoim rytmem, nieco odcięte, które kojarzą się z betonem i szarością. Tylu barw ile ma Kuba nie posiada chyba żaden inny kraj… a do tego długie odcięcie cywilizacyjne – wszystkie te czynniki spowodowały, że Kuba jest na tyle oryginalnym kierunkiem, że każdy musi przynajmniej raz w życiu się na wyspę udać!

Kuba to kultura, przyroda, historia, magia i tradycje. Perła Antyli jest płodem powstałym z połączenia wielu kultur, połączenia ras i zwyczajów, które zrodziły jedno z najbardziej wyjątkowych i fascynujących miejsc na Karaibach.

Twoje doświadczenia Kuby to także ludzie. Kubańczycy słyną z ogromnej kreatywności, są radośni i są przyjaciółmi do żartów i świętowania. A mówiąc o świętowaniu, teraz, gdy już tu jesteś, nie będziesz chciał przegapić gorących imprez tanecznych czy domowych. Będziecie mieli okazję skosztować typowych dań dla kuchni kubańskiej: ropa vieja, congris, tamales cubanos i tostones, plus towarzyszące temu napoje, takie jak: Cuba Libre, Daiquiri, Mojito lub Piña Colada. Tu każdy dzień rozpocząć powinieneś od aromatycznej dobrej kawy.

Kuba egzystuje w swojej własnej czasoprzestrzeni!  Swoją różnorodnością i odrębnością intryguje i przyciąga. Pozwól nam pokazać Ci Kubę dzięki czemu  poczujesz z nami jej magię !

10 ciekawostek na temat Kuby

# 10 – Kuba często nazywana jest El Caiman lub El Cocodrilo (po hiszpańsku aligator), tak jak wyspa wygląda z lotu ptaka.

# 9 – Szkoła podstawowa jest obowiązkowa dla każdego dziecka na Kubie w wieku od 10 do 15 lat. Mundury są powszechnie wymagane w różnych kolorach dla każdego poziomu klasy.

# 8 – Fidel Castro wzniósł pomnik Johna Lennona z The Beatles w 2000 roku. Castro podziwiał Lennona i wierzył, że jest prawdziwym rewolucjonistą muzycznym.

# 7 – Kuba jest najbardziej zaludnionym krajem na Karaibach, z ponad 11 milionami mieszkańców.

# 6 – Kubańczycy zazwyczaj nie zapisują swoich przepisów. Zamiast tego przekazywane są z pokolenia na pokolenie poprzez historie i wspólne doświadczenia.

# 5 – Kuba ma najwyższy stosunek liczby lekarzy do pacjentów na świecie. Na Kubie jest tak wielu lekarzy, że lekarze często wysyłani są za granicę do krajów, w których bardzo potrzebna jest pomoc medyczna.

# 4 – Taniec jest bardzo ważny na Kubie, miejscu narodzin klasycznych stylów tanecznych, takich jak Bolero, Mambo i Cha Cha. Casino u nas zwane salsą jest wszechobecne.

# 3 – Rzadka prehistoryczna ryba zwana Mangar znajduje się obecnie tylko na Kubie.

# 2 – Kuba ma wskaźnik alfabetyzacji 99,8%, który jest jednym z najwyższych na świecie.

# 1 – Jedyne samochody, które obywatele Kuby mogą legalnie posiadać, to samochody stworzone i zakupione przed 1959 r. Po tym roku rząd kubański przejął wszystkie samochody i jest ich właścicielem aż do dnia dzisiejszego. Większość samochodów sprzed 1959 roku w tym kraju pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Zalety wyjazdów z nami:

 • Integracja: większa grupa osób w podróży
 • Oszczędność: brak dopłat do jedynek
 • Społeczność: spotykamy się regularnie po wyjazdach
 • Relacje: możliwość spotkania “bratniej duszy”

facebook

Śledź najnowsze doniesienia  na wydarzeniu FB:

Samolot

Sugerowane połączenia: Swiss/ Edelweiss  ✈
08 paź Wylot: Warszawa-Chopin o 09:40  Lądowanie:  Hawana o  17:20  (przesiadka 45 min)
22 paź Wylot:  Hawna o 19:20   Lądowanie:  Warszawa-Chopin o 13:55 (+1) (przesiadka 55 min)

Bilet ok 2500 zł !

Program wyjazdu

? DZIEŃ 1.  PRZELOT DO HAWANY
Lądujemy w Hawanie i zaczynamy podróż pełną muzyki, tańca i słońca.

? DZIEŃ 2. ZWIEDZANIE HAWANY
Stolica Kuby – jej cienie i blaski, magiczna Hawana stoi przed nami otworem. Zaczynamy przygodę! Zwiedzamy, smakujemy i tańczymy. Bez pośpiechu. Poznajemy Starą Hawanę w ciągu dnia,  popołudniem zabierzemy Was na przejażdżkę legendarnym “chevy”, a wieczór spędzimy w miejscu pełnym muzyki. Do dyspozycji mamy też nabrzeże – Hawański Malecon stoi przed nami otworem. Wybór należy do nas!

? DZIEŃ 3. HAWANA
Kontynuujemy zwiedzanie  Hawany – tego dnia szlakiem Hemingwaya. Pokażemy Wam miejsca, w których bywał, mieszkał i tworzył.  Późnym popołudniem chętnych zabierzemy na lekcje salsy. Wieczorem muzyka & taniec lub Hawański Malecon – centrum rozrywki spontanicznej – z własną butelką rumu ma szczególny urok:).

klub z muzyką/ Casa de la Musica w którym tańczymy salsę . Dla chętnych lekcje salsy.

? DZIEŃ 4. PLAŻA + RELAKS
Kolejny dzień naszej wyprawy rozpoczniemy wizytą na karaibskiej plaży. Kąpiel w Morzu Karaibskim na jednej z popularnych wśród mieszkańców Hawany plaż będzie idealnym zwieńczeniem pierwszych dni na wyspie. To tu się zrelaksujemy przed dalszym zwiedzaniem Kuby. Popołudnie z salsą i muzyką.

? DZIEŃ 5. PINAL DEL RIO
Kończymy przygodę z Hawaną i ruszamy na zachód do Pinal del Rio, do jednej z najbardziej uroczych kubańskich prowincji. Zatrzymamy się w niej, żeby poznać zieloną Dolinę Vinales z Mogotami w tle, dowiedzieć się co nieco o produkcji cygar i jak wszędzie na Kubie potańczyć salsę.

? DZIEŃ 6. DOLINA VINALES
Tego dnia będziemy odkrywać to, co zielone, co wyjątkowe i malownicze – wapienne Mogoty porośnięte bujną roślinnością – bez nich Dolina Vinales nie byłaby tak wyjątkowa. Tutaj też uprawia się tytoń, z którego zwija się podobno najlepsze cygara na świecie – pokażemy Wam jedną z rodzinnych plantacji tytoniu i zabierzemy do pełnej ciekawych form skalnych jaskini Cueva del Indios, zamieszkiwanej wcześniej przez prekolumbijskich Indian.

? DZIEŃ 7.  ZATOKA ŚWIŃ – PLAYA GIRON
Rano opuszczamy prowincję Pinal del Rio i ruszamy w stronę Trinidadu.  Po drodze zatrzymujemy się  w legendarnej Zatoce Świń w Playa Giron.  Zatoka słynie z zakończonej fiaskiem inwazji Amerykanów na Kubę w 1961 roku , której celem było obalenie reżimu Fidela Castro. Chwila relaksu, dla chętnych kąpiel przed dalszą podróżą do Trynidadu.

? DZIEŃ 8.  TRINIDAD
Od rana ruszamy na zwiedzanie miasteczka z innej epoki (Trynidad został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO), wałęsamy się po Trynidadzie, a po południu wybierzemy się na 2-4h na pobliską plażę Ancon. Wieczór spędzamy w jednym z wielu wypełnionych muzyką i tańcem mejsc.  Nauka salsy dla chętnych!

? DZIEŃ 9. TRINIDAD I OKOLICE

Kolejny dzień w Trynidadzie to pobyt na łonie natury – jedną z wielu atrakcji, jakie oferuje się w okolicy jest wycieczka konna, na którą chcemy Was zaprosić. To ciekawe doświadczenie w  siodle nie wymaga żadnych umiejętności jeździeckich. W programie kąpiel w kaskadzie i świeżo wyciskany sok z trzciny cukrowej.  Chętni mogą wziąć lekcje salsy. Wieczór z muzyką i rumem w tle.

? DZIEŃ 10. CAYO BLANCO – SEAFARI
Czas na relaks i plażowanie!  Niebiańska plaża, lazurowa woda, snorkling na rafie i … iguany!!  Zabierzemy Was w wyjątkowo piękne miejsce, rajską wysepkę, którą bardzo długo zachowacie w pamięci!  Po powrocie dla chętnych lekcje salsy,  kolacja w mieście, muzyka, taniec i rum.

? DZIEŃ 11. TRYNIDAD – PÓŁWYSEP ZAPATA

Wyjazd z Trinidadu w kierunku Hawany. Po drodze zatrzymamy się w  rezerwacie Cienaga Zapata – raju dla miłośników przyrody. Pełno tu ptaków, bagien i ciekawej roślinności.  Na miejscu można zwiedzić farmę krokodyli i udać się do zrekonstruowanej wioski indiańskiej Guama.  Stąd jedziemy bezpośrednio do Hawany.

? DZIEŃ 12. HAWANA AFROCUBANA
Kuba to wierzenia afro-kubańskie, które mają ogromny wpływ na muzykę, taniec i kulturę tego kraju. Callejon de Hamel to wyjątkowe miejsce, w którym będziemy mieli okazję zetknąć się z wierzeniami afro na Kubie (santeria).  Po południu – dla chętnych lekcje salsy / czas wolny, a wieczór spędzamy albo w malowniczo położonym klubie 1830 z muzyką na żywo lub Casa de la musica.

? DZIEŃ 13. CASABLANCA & ODPOCZYNEK POD PALMĄ
Ostatni dzień w Hawanie to odrobina zwiedzania i czas na relaks na jednej z pobliskich plaż – ładujemy baterie przed powrotem do Polski. Wieczór na Maleconie –  zawsze się tam coś dzieje, za naszymi plecami szum morza, przed nami Hawana. To dobry sposób na pożegnanie się  z Kubą.

? DZIEŃ 14. HAWANA INDYWIDUALNIE
Każdy z nas żegna się z wyspą na swój sposób. Spontaniczne decyzje, spontaniczne spacery i zakupy. Ostatnie lekcje salsy dla chętnych. Wieczorem wspólna kolacja z muzyką w tle.

? DZIEŃ 15.  WYLOT DO POLSKI
Śniadanie i czas wolny, spontaniczne decyzje, spontaniczne spacery i zakupy i ostatnie lekcje salsy dla chętnych (w zależności od godziny wylotu). Żegnamy się z Kubą.

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

Osoby prowadzące:

Monika  & Maikel  Flores z MeetCubanCulture, projektu dedykowanego kubańskiej kulturze, a w szczególności muzyce z Kuby.

MeetCubanCulture – organizujemy koncerty & imprezy kubańskie. Niepowtarzalne, pełne gorącej Kuby, pełne energii i tańca. Kubańska egzotyka, pasja i radość to podstawy naszych działań.   Nasi Kubańscy artyści to uwielbiani przez publiczność muzycy i tancerze z doświadczeniem estradowym. Pozytywna energia & świetne kubańskie brzmienia gwarantowane!

Kubańska egzotyka, pasja i radość to podstawy naszych imprez.  Organizujemy fantastyczne koncerty, pokazy tańca i animacje. Nasi artyści, Kubańscy artyści z ogromną przyjemnością zachęcą do prawdziwej, latynoskiej fiesty! ZAPRASZAMY.

 

Zapisane osoby:

Zajętych Miejsc33%

Ilość osób zapisanych: 05/15

Cena

5 499 zł/os

Świadczenia w cenie:

 • 13 x  noclegi (2 osobowe pokoje)
 • 13 x wyżywienie (śniadania)
 • transfer z i na lotnisko (Hawana)
 • przejazdy między miastami (klimatyzowany bus tylko dla grupy)
 • przejazdy lokalne (taxi) – wymagane do realizacji programu
  WYCIECZKI:
 • playa del Oeste
 • dom Hemingwaya – dojazd i zwiedzanie
 • przejazd Chevy (amerykańskie stare samochody, znak rozpoznawczy Kuby)
 • zwiedzanie doliny Vinales
 • playa Jutias w Vinales
 • playa Ancon
 • wycieczka konna do parku Escambray
 • valle de los Ingenios (plantacja trzciny cukrowej)
 • wycieczka katamaranem + snorkling na rafie

 

 • opieka polskojęzycznego pilota od wylotu do powrotu (leci z Państwem)
 • realizacja założonego programu zwiedzania
 • mały upominek od organizatora
 • podatki VAT oraz inne opłaty skarbowe (możliwość otrzymania faktury)
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) zgodnie z ustawą

Uwagi

Dodatkowo płatne:

 • bilet lotniczy –  w tym momencie rewelacyjna cena 590 €
 • wiza ok 100 zł
 • ubezpieczenie KL, NNW/ OC – ok 150 zł
 • obiadokolacje
 • bilety wstępu do muzeów i fabryki cygar (30-40 €)
 • bilety wstępu do lokali z muzyką na żywo (10-15 € za lokal)
 • napiwki dla obsługi i muzyków 50 €
 • wydatki własne (posiłki poza śniadaniem, napoje etc.)
 • opłaty za filmowanie i fotografowanie

Kto z nami jeździ?

Infografika przedstawiająca średni rozkład wieku i płci uczestników naszych wyjazdów. Są to wartości uśrednione – każdy wyjazd ma specyficzną klientelę.
sml_analiza

W przypadku wyjazdów egzotycznych – granica przesuwa się w kierunku osób nieco starszych. Podobnie tutaj większość osób na wyjeździe będzie > 35 r. ż.

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

Kontakt

Osoba do kontaktu w sprawie tej oferty: Czarek +48 694 441 784
Opiekun grupy – obecny na miejscu podczas wyjazdu.

Patronat medialny / współpraca

Info formalne

Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych każdy pobierający 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową, polisę oraz przedstawić umowę udziału.

Nasze gwarancje: https://www.onefun.pl/dokumenty-gwarancje-pozwolenia-wpisy
Umowa udziału: wysyłana na e-mail po rejestracji

Zapisy

Rejestracja email: wyjazdy@onefun.pl, telefon +48 515 505 310 lub poprzez przycisk “REZERWUJ” na górze strony (tu opcja płatności PayPal) – rezerwacja jest niezobowiązująca.

 • Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają jedynie charakter informacyjny – świadczenia gwarantowane i końcowe są zawsze wyszczególnione w umowie udziału.
Dostępne miejsca: 10 (wolne) z 15
REZERWUJ
Zapisz się
Facebook