Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310
Termin: 18 maja 2024 - 25 maja 2024
Lokalizacja: Wyspy Owcze, Atlantyk
Dostępne miejsca: 6
Cena: 5699 zł
REZERWUJ

Wyspy Owcze, nieodkryta perełka na wodach Oceanu Atlantyckiego. Zlokalizowane mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Szkocja a Islandią stanowią mało dostępną enklawę wysp wulkanicznych o niespotykanej nigdzie indziej przyrodzie.

Objazd Wysp Owczych kamperem:

  • Poczuj się jak prawdziwe wyzwolony człowiek, odbywając podróż bez ograniczeń kamperem po Wyspach Owczych;
  • Cena nieporównywalna na rynku ze względu na posiadanie na Wyspach Owczych własnych kamperów;
  • Noclegi na łonie natury ;
  • Atmosfera totalnego odpoczynku od codziennych spraw i problemów;
  • Wejścia w harmonię z samym sobą wśród niezwykłej przyrody;
  • Umowa udziału w imprezie turystycznej z gwarantowanymi świadczeniami;
  • Jedyna tego typu oferta na polskim rynku.

1-2 kampery !
Grupa  5-10 osób! Wiek: 30-70

(patrz dokładnie)

Wyspy Owcze – ostoja starej kultury i wyjątkowej przyrody

Wyspy Owcze znajdujące się w północnej części Oceanu Atlantyckiego, położone są pośrodku Prądu Zatokowego pomiędzy Szkocją a Islandią. Jest to archipelag osiemnastu zielonych wysp wulkanicznych, na których w ciągu ostatniego tysiąca lat rozwinęła się wyjątkowa kultura. Farerowie, jak nazywa się mieszkańców Wysp Owczych, to skandynawski naród zamieszkujący poza wyspami także Danię, Norwegię i Islandię. Jako bezpośredni potomkowie Wikingów, mieszkańcy Wysp Owczych czują się przywiązani do swych tradycji, a trzymając się zwyczajów nie tracą jednocześnie kontaktu ze współczesnym światem. To niezwykle gościnny naród, w którym każdy turysta jest traktowany po przyjacielsku. Archaiczna kultura myśliwych i pasterzy przeplata się tu z nowoczesnością i postępem.  Z najwyższym wskaźnikiem urodzeń w Europie i najniższymi nierównościami społecznymi na świecie, zaledwie 50-tysięczna społeczność zamieszkująca Wyspy Owcze to bardzo wyjątkowy lud żyjący w jednym z ostatnich naturalnych rajów w Europie.

Zielone wulkaniczne wyspy wypiętrzone po środku Oceanu Atlantyckiego są trudno dostępne i nigdy nie będą obiektem masowej turystyki. Wynika to między innymi z tego, że jedyne lotnisko Wysp Owczych w Vagar ma na tyle krótki pas startowy, że mogą na nim lądować tylko najmniejsze samoloty. Samoloty tanich przewoźników takich jak np. Ryanair czy Wizzair nie mają wystarczającej długości pasa startowego by wylądować na wyspach, dzięki czemu na wyspach nie ma zbyt wielu turystów, a jedyne połączenie lotnicze to Atlantic Airways/ SAS lecące z Kopenhagi.

Wyspy połączone są między sobą tunelami, a na niektóre latają specjalne transportowe helikoptery, które przez mieszkańców są traktowane prawie jak autobusy w innych krajach europejskich.

Odkryj z nami heroiczne historie w jednym z najbardziej odległych regionów Europy.

Facebook

Śledź najnowsze doniesienia na naszych profilach społecznościowych:

Facebook: / https://www.facebook.com/onefunpl/

Instagram: OneFun – podróże grupowe (@onefun.pl)

Samolot

Sugerowane połączenia: LOT/ SAS/ Atlantic ✈ z przesiadką w Paryżu na lotnisku CDG:
18/05 Warszawa/Chopin – Paryż/CDG – Vagar
25/05  Vagar – Paryż CDG – Warszawa/Chopin

Specyfika kampera – Capron Sunlight A72

Producent: Sunlight
Model: A72, Podwozie: Fiat Ducato 2.3 JTD 140KM
Rok produkcji: 2021
Ilość miejsc: 6
Wymiary: Długość: 7230 Szerokość: 2330 Wysokość: 3100

W pełni wyposażona kuchnia z lodówką.
Kabina prysznicowa z toaletą chemiczną.

Zbiorniki wody czystej/ brudnej.

Łóżka pojedyncze piętrowe z tyłu kampera, łóżko podwójne nad szoferkę – w alkowie.

Miejsce do jedzenia/ jadalnia i dodatkowo po złożeniu – do spania dla kolejnych dwóch osób ⤵️  Możliwe podłączenie 4 rowerów na bagażnik tylny.

Kolejność sprzedaży miejsc:
Miejsca 1-4 – koje pojedyncze z tyłu (łóżko piętrowe);
Miejsca 5-8 – lóżko podwójne na górze nad szoferką (2 x 2 metra).

Program imprezy

Zakładamy przejechanie Wysp Owczych wzdłuż i wszerz. Będziemy mieli na to bardzo dużo czasu. Będą zatem trekkingi i spacery, a także zwiedzanie farerskich nadmorskich osad. Wszystko to w nieśpiesznym tempie tak, aby móc poczuć się jak mieszkańcy archipelagu.

Jezioro Sørvágsvatn, Sudoroy | Największe jezioro Wysp Owczych słynące z iluzji optycznej, w której jezioro pozornie wisi nad morzem poniżej. Znajdziesz tu także Trælanípa, 142-metrowy klif, z którego niegdyś Wikingowie spychali do morza swoich jeńców!

Gásadalur i wodospady Múlafossur | Wodospad Múlafossur spływa kaskadami prosto do Północnego Atlantyku, pocztówka całych Wysp. W realu o wiele piękniejsze niż na zdjęciach.

Jednodniowa wycieczka na wyspę Mykines | Mykines (czyt. Mitch-en-ez) słynącą z miejsc lęgowych wielu wędrownych ptaków morskich, w tym maskonurów (!). Wyspa tętni życiem w miesiącach letnich, a prom na nią pływa od 1 maja.

Kalsoy i wycieczka do słynnej latarni morskiej Kallurin | Słynąca z latarni morskiej Kallurin, położona niepewnie na skraju 700-metrowej przepaści w oceanie, długa, cienka wyspa Kalsoy jest obowiązkowym punktem podróży po Wyspach Owczych.

Relaks na wyspie Nolsoy | Niezwykła jednodniowa wycieczka przez port z Tórshavn po kolorowej, zamieszkałej przez artystyczną społeczność wyspie Nolsoy to zabawne i osobliwe przeżycie. Warto zobaczyć tutejszą latarnię morską, znak Nolywood, a także miasteczko i rozsiane po nim liczne grafiki.

Tinganes stare miasto Tórshavn | Stare miasto w Tórshavn pochodzi z XV wieku, a wąskie, kręte uliczki pełne są uroczych, typowych farerskich domów z dachami z trawy i kamiennych budynków, z których nadal korzystają miejscowi.

Gjogv | Miejscowość słynąca z malowniczego 200-metrowego wąwozu, jednego z najlepszych naturalnych portów na Wyspach Owczych (niegdyś centrum kwitnącego przemysłu rybnego), a także z uroczych, niewielkich, kolorowych domków z dachami z darni i niezwykłego bulgoczącego potoku.

Saksun | W imponującym naturalnym amfiteatrze i oszałamiająco pięknym fiordzie znajduje się wioska Saksun. Fiord posiada ogromną lagunę pływową, a także mnóstwo szlaków turystycznych, punktów widokowych i malowniczych wodospadów.

Surowe i dramatyczne krajobrazy Wysp Owczych, archipelagu 18 wysp na północnym Atlantyku, są niepodobne do żadnego innego miejsca na Ziemi.

Strome, postrzępione klify wznoszą się wprost z oceanu, a wokół majaczą smagane wiatrem zielone lądy. Kolorowe, pokryte trawą wioski rozsiane są po brzegach wysp i w górach, stanowiąc jednocześnie niezwykle malownicze tło dla tej jałowej krainy.

Grupy

Ten wyjazd jest typowo singlowy, co oznacza, że można ze sobą zabrać co najwyżej jednego znajomego. Indywidualny charakter wyjazdu sprzyja integracji i dzięki temu wszyscy czują się o wiele lepiej niż w przypadku podgrupek.

Zapisane osoby:

Zajętych Miejsc30%

Ilość osób zapisanych: 03/10
K – 65%, M – 35%

Cena

5 699 zł / os

Świadczenia w cenie

 • przelot w dwie strony samolotem rejsowym AirFrance z Warszawy na Wyspy Owcze (z przesiadką w Paryżu);
 • wynajem miejsca w kamperze z kierowcą/ przewodnikiem na 7 dni;
 • zakwaterowanie w kamperze na cały czas pobytu;
 • paliwo do kampera na całą trasę objazdu Wysp Owczych;
 • opiekę pilota z Polski, znającego Wyspy owcze i posiadającego odpowiednią wiedzę o kraju;
 • realizacja założonego programu wycieczki – zwiedzanie i postoje w punktach widokowych;
 • transfer i odbiór z lotniska w Vagar;
 • dostęp do wszelkich wygód campera (kuchni, toalety itp.);
 • opłaty drogowe i wszelkie koszty niezbędne do realizacji podróży;
 • lokalne podatki oraz opłaty administracyjne;
 • niezapomnianą przygodę, nowe znajomości oraz profesjonalną opiekę biura.

Uwaga, cena wyjazdu nie uwzględnia

 • wyżywienia na miejscu;
 • rozszerzonego ubezpieczenia KL, NNW, OC w cenie 120 zł / tydzień;
 • kosztów wycieczek dodatkowych niebędących w programie/ promów na inne wyspy czy lotów helikopterem;
 • opłat za kempingi i inne płatne miejsca postoju;
 • ewentualnych biletów wstępu do muzeów.

Opinie uczestników naszych wyjazdów:

OneFun to zdecydowanie najlepszy organizator rejsów dla singli! Karaiby, Tajlandia, Grecja, a dzięki OF Xplore także…

Opublikowany przez Agnieszkę Nowak Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

zdecydowanie polecam na 200 % 🙂
z firmą OneFun byłam już na czterech wyjazdach i właśnie planuję następne dwa 😉
Pod…

Opublikowany przez Annę Domachowską Niedziela, 12 stycznia 2020

Niezapomniany wyjazd!!!Organizacja na najwyższym poziomie!!!Cały tydzień śmiechu, pozytywnej energii , szaleństwa na śniegu i na parkiecie..!!!:)))Wracam najszybciej jak się da!!!:)))Polecam wszystkim!!!

Opublikowany przez Agnieszkę Mojek Sobota, 21 grudnia 2019

Onefun uzależnia! Ludzie, którzy tworzą onefun uzależniają! Kadra jest niesamowita, niezastąpiona ♥️ raz spróbujesz i chcesz więcej i więcej!

Opublikowany przez Magdę Tercjak Poniedziałek, 9 września 2019

Kto z nami jeździ?

Infografika przedstawiająca średni rozkład wieku i płci uczestników naszych wyjazdów. Są to wartości uśrednione – każdy wyjazd ma specyficzną klientelę.
sml_analiza

Info formalne

Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych każdy pobierający 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową/ polisę oraz przedstawić klientowi umowę udziału w imprezie turystycznej.

Nasze gwarancje: https://www.onefun.pl/touroperator-wyjazdy-singli
Umowa udziału: wysyłana na e-mail po rejestracji

Zapisy

Rejestracja email: wyjazdy@onefun.pl,  telefon +48 515 505 310 lub poprzez przycisk “REZERWUJE!” na górze strony (tu opcja płatności PayPal)

 Patronat medialny / współpraca

Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają jedynie charakter informacyjny – świadczenia gwarantowane i końcowe są zawsze wyszczególnione w umowie udziału.

Dostępne miejsca: 6
REZERWUJ
Zapisz się
Facebook