Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310
Termin: 30 lip 2023 - 07 sie 2023
Lokalizacja: Gruzja, Kaukaz
Dostępne miejsca: 6
Cena: 5499 zł6 MIEJSC : 5399 zł
REZERWUJ

Gruzja to m.in.: trekking do podnóży góry Szchara • region winiarski – Kachetia • Miasto miłości – Signagi • Cerkiew Cminda Sameba w Kazbegi • zwiedzanie klasztorów i twierdz • smakowanie potraw i win gruzińskich • zatopienie się w codzienności Tbilisi i innych miast

Najważniejsze atuty wyjazdu, w skrócie:

  • Najtańsza oferta na rynku – mamy swoich przedstawicieli na miejscu
  • Profesjonalna opieka przewodników, którzy znają Gruzję od podszewki.
  • Opieka pilota (który leci z nami z Polski)
  • Program (9 dni/8 noclegów) odpowiedni dla osób w każdej kondycji – noclegi w hotelach
  • Wyżywienie HB i transport lokalny do atrakcji w cenie oferty

 Gruzja – poznaj góry Kaukazu i życie miejscowej ludności

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć

 Gruzja

(gruz. საქართველო) – małe państwo położone na Zakaukaziu ze stolicą Tibilisi. Graniczące na północy z Rosją, na południu z Turcją i Armenią, na zachodzie granicę wyznacza wybrzeże Morza Czarnego, na wschodzie z Azerbejdżanem. Takie położenie wpłynęło na ogromne zróżnicowanie kulturowe i zabytkowe. Dzika przyroda, ośnieżone szczyty górskie, niezaludnione tereny, serdeczność mieszkańców Gruzji sprawia, niezapomniany smak potraw i wina sprawiają, że pobyt tu będzie idealnym miejscem dla osób lubiących przyrodę i smak górskich wypraw.

facebook

Śledź najnowsze doniesienia  na wydarzeniu FB:

Samolot

30/07  WAW — KUT
Lot bezpośredni Czas trwania: 03:20

07/08  KUT  — WAW
Lot bezpośredni Czas trwania: 03:25

 

Zalety wyjazdów z nami:

 • Integracja: większa grupa osób w podróży
 • Społeczność: spotykamy się regularnie po wyjazdach
 • Relacje: możliwość spotkania “bratniej duszy”

Program imprezy

Uwaga! Program poglądowy.

📆 Dzień 1

Przylot do Kutaisi. Transfer do Tbilisi. W zależności od godziny przylotu, kolacja po drodze, lub w Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Tbilisi.

📆 Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Gruzji: wjazd kolejką gondolową na taras widokowy, na którym ustawiony jest pomnik Matki Gruzji – podziwianie panoramy miasta, spacer przez Stare Miasto – znajdziemy tu obok siebie cerkwie prawosławne, kościoły katolickie, synagogi i meczety: Świątynia Metechi, potężna Twierdza Narikala – fantastyczny widok na miasto, tbiliskie łaźnie siarkowe w najstarszej bo 1500-letniej dzielnicy Abanotubani, Katedra Sioni, najstarsza świątynią w Tbilisi – Bazylika Anczischati pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Kolacja z muzyką na żywo i z pokazem tańców gruzińskich. Nocleg w Tbilisi.

Następnie przejedziemy do miejscowości MCCHETA (UNESCO). Miasto to kolebkachrześcijaństwa w Gruzji, właśnie tu w IV wieku przyjęto chrześcijaństwo jako państwową religię. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku. Obiadokolacja. Nocleg w Tbilisi.

📆 Dzień 3

Śniadanie, wyjazd Gruzińską Drogą Wojenną w kierunku STEPANTSMINDY (Kazbegi). Przejazd wzdłuż rzeki Tergi, przez Przełęcz Krzyżową. Po drodze obejrzymy malowniczą Twierdzę Ananuri. KAZBEGI wjazd samochodami terenowymi do zabytkowego kościoła Trójcy Świętej położonego na wysokości 2020 m n.p.m. ( wjazd odbędzie się jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne ). Przy ładnej pogodzie rozpościera się stąd piękny widok na jeden z najwyższych szczytów Gruzji – górę Kazbek (5047 m). Powrót w Tbilisi. Obiadokolacja, nocleg.

📆 Dzień 4

Śniadanie, wyjazd na wschód kraju, do regionu KACHETI, który zwany jest “krainą wina”. Zwiedzanie przepięknego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino– apostołka cerkwi gruzińskiej, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji już w IV wieku. Z monastyru rozciera się oszałamiający widok na dolinę Alazanską, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości SIGNAGI, które idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII. Spacer po miasteczku-muzeum, wizyta na lokalnym bazarku, gdzie kupić można domowe wina i gruzińskie smakołyki. Wizyta w domowej winnicy, gdzie zobaczyć można, jak robi się gruzińskie domowe wino, degustacja wina i czaczy (bimber gruziński) połączona z obiadokolacją. Powrót do Tbilisi, nocleg.|

📆 Dzień 5

Śniadanie, wyjazd do Gruzji Zachodniej. Najpierw przejedziemy do miasta GORI. Tutaj zobaczymy z zewnątrz dom, w którym się urodził i spędził kilka lat swojego życia Stalin. Później jedziemy do UPLISCYCHE, do skalnego miasta, które było zamieszkałe jeszcze w III wieku p.n.e. Przejazd do Kutaisi – zwiedzanie Monastyru GELATI, akademii Gelati, gdzie jeszcze w XI-XII wieku tłumaczono największe dzieła filozofii greckiej, grób Dawida Budowniczego – najbardziej
wybitnego króla Gruzji. Przejazd do malowniczej Jaskini Prometeusza. Obiadokolacja i nocleg w Kutaisi lub w okolicach.

📆 Dzień 6

Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku wybrzeża MORZA CZARNEGO, do legendarnego kurortu BATUMI. Batumi to miasto palm, pysznej adżarskiej kuchni i ciepłych plaży. Spacer po najładniejszym ogrodzie botanicznym kraju. Batumski Ogród Botaniczny już od 100 lat cieszy gości Adżarii pięknem egzotycznej natury. Obiadokolacja, nocleg w Batumi.

📆 Dzień 7

Śniadanie. Dzień wolny przeznaczony na wypoczynek w Batumi, spacery wzdłuż pięknie zagospodarowanej promenady. Wieczorem degustacja słynnego adżarskiego chaczapuri, które jest jednym z najpopularniejszych dań kuchni adżarskiej i gruzińskiej. Nocleg w Batumi.

📆 Dzień 8

Po śniadaniu wyjazd w do Kutaisi. Jeżeli czas pozwoli odwiedzimy lokalny targ w Kutaisi. Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

Plan wyprawy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub transportowych zastanych na miejscu.

 Wspólnie odkryjemy

Podczas wyjazdu mamy objazd naprawdę dopasowany do grupy uczestników, nie standardowo organizowany przez masową turystykę jak np. grupy z Rainbow czy Itaki. Mniejsza grupa a więc klienci będą mogli naprawdę poczuć magię regionu, prawdziwy klimat Gruzji i Armenii nie tylko tej pokazywanej dla turystów organizowanych dla masowego klienta standardowego z katalogów.

Kaukaz – pasmo górskie pomiędzy Morzem Czarnym i Morzem Kaspijskim. W paśmie tym znajdują się dwa najbardziej znane szczyty Elbrus 5652 m i Kazbek 5037m. Granice Kaukazu wyznaczane są siła tradycji przez około 70 grup etnicznych o różnym pochodzeniu i kulturze,

Kazbek – (5034m), położony we wschodniej części Kaukazu. U podnóża góry Kazbek znajduje się prawosławny klasztor z XIV wieku, na wzgórzu o wysokości 2170m,

Gruzińska droga wojenna – wśród której zachowało się wiele zabytków i budowli obronnych, które w połączeniu malowniczym krajobrazem zapiera dech w piersi,

Tibilisi – zwane perłą Kaukazu, stolica i największe miasto w Gruzji. Malowniczo położone wśród wzgórz i rzeki, z ogromną liczbą zabytków wraz z gościnnością mieszkańców tworzą orientalna i niezwykłą atmosferę miasta,

Wina gruzińskie – endemiczne szczepy winogron występujące tylko w Gruzji sprawiają, że smak wina jest niespotykany nigdzie w świecie.

Potrawy gruzińskie – tradycyjne chinkali, to rodzaj pieroga faszerowanego mięsem o oryginalnym kształcie i wyjątkowym smaku.

Grupy

Ten wyjazd jest typowo singlowy, co oznacza, że można ze sobą zabrać co najwyżej jednego znajomego. Indywidualny charakter wyjazdu sprzyja integracji i dzięki temu wszyscy czują się o wiele lepiej niż w przypadku podgrupek.

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

Zapisane osoby:

16/22

Zajętych Miejsc72%

Cena

5 299 zł / os  

Świadczenia w cenie

 • przelot na trasie Warszawa-Kutaisi-Warszawa (WizzAir)
 • realizacja programu zwiedzania z przewodnikiem znającym doskonale Gruzję, polskojęzycznym
 • Noclegi w hotelach 3* w Tbilisi, Kutaisi, Batumi
 • opieka pilota z Polski (od lotniska w Warszawie do powrotu do kraju)
 • degustację wina w Kachetii
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • transfery wewnętrzne niezbędne do realizacji programu – komfortowy bus lub minibus
 • Samochody terenowe w Kazbegi i Swanetii
 • wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje – lokalna gastronomia z winem, w tym obiadokolacja z pokazem folklorystycznym
 • wstęp do wszystkich wymienionych atrakcji (poza opcjonalnymi)

Uwagi

Dodatkowo płatne:

 • bilety wstępu do zwiedzanych opcjonalnie obiektów
 • bagaż dodatkowy oprócz podręcznego według cennika linii lotniczych

Info formalne

Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych każdy pobierający 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową/ polisę oraz przedstawić umowę udziału.

Nasze gwarancje: https://www.onefun.pl/touroperator-wyjazdy-singli
Umowa udziału:  wysyłana na e-mail po rejestracji

 

 Patronat medialny / współpraca

 

Dostępne miejsca: 6
REZERWUJ
Zapisz się
Facebook