Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310
Termin: 04 Paź 2020 - 13 Paź 2020
Lokalizacja: Gruzja, Kaukaz
Dostępne miejsca: 23 (wolne) z 30
Cena: 3699 zł
REZERWUJ

Gruzja to m.in.: trekking do podnóży góry Szchara • region winiarski – Kachetia • Miasto miłości – Signagi • Cerkiew Cminda Sameba w Kazbegi • zwiedzanie klasztorów i twierdz • smakowanie potraw i win gruzińskich • zatopienie się w codzienności Tbilisi i innych miast

Najważniejsze atuty wyjazdu, w skrócie:

  • Najtańsza oferta na rynku – mamy swoich przedstawicieli na miejscu
  • Profesjonalna opieka przewodników, którzy znają Gruzję od podszewki.
  • Opieka pilota (który leci z nami z Polski)
  • Program (9 dni/8 noclegów) odpowiedni dla osób w każdej kondycji – noclegi w hotelach
  • Wyżywienie HB i transport lokalny do atrakcji w cenie oferty

 Gruzja – poznaj góry Kaukazu i życie miejscowej ludności

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć

 Gruzja

(gruz. საქართველო) – małe państwo położone na Zakaukaziu ze stolicą Tibilisi. Graniczące na północy z Rosją, na południu z Turcją i Armenią, na zachodzie granicę wyznacza wybrzeże Morza Czarnego, na wschodzie z Azerbejdżanem. Takie położenie wpłynęło na ogromne zróżnicowanie kulturowe i zabytkowe. Dzika przyroda, ośnieżone szczyty górskie, niezaludnione tereny, serdeczność mieszkańców Gruzji sprawia, niezapomniany smak potraw i wina sprawiają, że pobyt tu będzie idealnym miejscem dla osób lubiących przyrodę i smak górskich wypraw.

facebook

Śledź najnowsze doniesienia  na wydarzeniu FB:

Samolot

04/10  22:25 WAW — 04:05 (+1d) TBS
Lot bezpośredni Czas trwania: 03:40

13/10  04:55 TBS  — 06:40 WAW
Lot bezpośredni Czas trwania: 03:45

 

Zalety wyjazdów z nami:

 • Integracja: większa grupa osób w podróży
 • Społeczność: spotykamy się regularnie po wyjazdach
 • Relacje: możliwość spotkania “bratniej duszy”

Program imprezy

Uwaga! Program poglądowy.

? Dzień 0

22:25 WAW – 04:05 (+1d) TBS
Lot bezpośredni Czas trwania: 03:40 h

 

? Dzień 1

Przyjazd do hotelu w Tbilisi (ok. 6.00 rano)
Ok. 11 wyjazd na zwiedzanie Tbilisi
Zwiedzimy stolicę i największe miasto Gruzji, położone u brzegów rzeki Mtkwari. Tbilisi jest miejscem, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością. Pobłądzimy uliczkami Starego Tbilisi, będziemy podziwiać panoramę miasta z twierdzy Narikala, poczujemy klimat orientalnej dzielnicy Abanotubani, gdzie można zrelaksować się w licznych tureckich łaźniach (dla chętnych w czasie wolnym). Zobaczymy tez niezwykłą wieżę zegarowa przy Teatrze Laleko oraz zabytkowe świątynie różnych obrządków.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

? Dzień 2

Mccheta, Gori, Upliscyche
Przejazd do Mcchety – jednego z najstarszych miast Gruzji, uważanej za kolebkę chrześcijaństwa w tym kraju. Prawdziwą perełką jest katedra Sweticchoweli, ale nie można przejść obojętnie obok innych zabytkowych obiektów w tym niewielkim mieście, jak np. klasztoru Dżwari, spod którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto leżące u zbiegu rzek Aragvi i Mtkwari. Będziemy też mieli możliwość zrobienia zakupów na typowym gruzińskim targu.
Pojedziemy do skalnego miasta Upliscyche, którego historia sięga II tysiąclecia przed Chrystusem.
Krótka wizyta w Gori, które znane jest jako miejsce urodzin jednej z najważniejszych postaci w historii XX w. Odwiedzimy Muzeum poświęcone życiu Stalina.
Nocleg w okolicach Kutaisi (Ckaltubo)

? Dzień 3

Jaskinia Prometeusza
Zwiedzimy jaskinię, która jest związana z mitem o Prometeuszu, który dał ludziom ogień. wg tradycji żądny zemsty Zeus kazał przykuć go do skały właśnie na terenie dzisiejszej Gruzji, do góry Kazbek.
Przejazd do Mestii, nocleg

? Dzień 4

Mestia, Uszguli / Swanetia
Swanetia słynie z licznych kamiennych wież, które przecinają niebo nad kolejnymi miejscowościami. Były one budowane między IX a XII w. przez miejscowe rody, aby uchronić się przed mściwymi sąsiadami. Przejazd do Uszguli – wsi położonej na wysokości 2200m npm.
Dojazd tylko samochodami 4×4, Nocleg Mestia

? Dzień 5

Batumi – stolica Adżarii i największe gruzińskie miasto nad morzem Czarnym. Spacer po nadmorskiej promenadzie. Odwiedzimy Park Cudów, gdzie można zobaczyć latarnię morską, Wieżę Alfabetu i Wieżę Czaczy – symbole dumy Gruzinów. Do najważniejszych atrakcji Batumi należą również: place Europy i Teatralny, przypominająca włoskie place Piazza oraz liczne fontanny, pomniki i budynki, będące prawdziwymi perełkami architektury.
Nocleg w Batumi

? Dzień 6

Wizyta w jednym z największych ogrodów botanicznych świata w Batumi. Zobaczymy miejsce, które zostało wpisane na Listę UNESCO. Będzie to katedra Zaśnięcia NMP, zwana Bagrati w Kutaisi – dla Gruzinów symbol jedności ich państwa.
Nocleg w Tbilisi

? Dzień 7

Wyjazd do Kachetii, jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji, gdzie odwiedzimy klasztor Bodbe. Spacer po klimatycznym miasteczku z punktami widokowymi Sighnahgi (przypominające klimatem włoskie miasteczka).
Wizyta w winiarni w okolicach Telawi, nocleg w Tbilisi

? Dzień 8

Przejazd malowniczą Gruzińską Drogą Wojenną do Kazbegi. Po drodze pokonamy przełęcz Dżwari, zobaczymy też twierdzę Ananuri, Pomnik Pokoju – znakomity punkt widokowy. Wejście piesze do cerkwi Cminda Sameba, położonej u stóp mitycznej góry Kazbek (5034m npm.);
Nocleg w Tbilisi

? Dzień 9 

O 3:00 w nocy przejazd na lotnisko w Tbilisi
04:55 TBS –  06:40 WAW
Lot bezpośredni Czas trwania: 03:45 godziny

 

Plan wyprawy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub transportowych zastanych na miejscu.

 Wspólnie odkryjemy

Podczas wyjazdu mamy objazd naprawdę dopasowany do grupy uczestników, nie standardowo organizowany przez masową turystykę jak np. grupy z Rainbow czy Itaki. Mniejsza grupa a więc klienci będą mogli naprawdę poczuć magię regionu, prawdziwy klimat Gruzji i Armenii nie tylko tej pokazywanej dla turystów organizowanych dla masowego klienta standardowego z katalogów.

Kaukaz – pasmo górskie pomiędzy Morzem Czarnym i Morzem Kaspijskim. W paśmie tym znajdują się dwa najbardziej znane szczyty Elbrus 5652 m i Kazbek 5037m. Granice Kaukazu wyznaczane są siła tradycji przez około 70 grup etnicznych o różnym pochodzeniu i kulturze,

Kazbek – (5034m), położony we wschodniej części Kaukazu. U podnóża góry Kazbek znajduje się prawosławny klasztor z XIV wieku, na wzgórzu o wysokości 2170m,

Gruzińska droga wojenna – wśród której zachowało się wiele zabytków i budowli obronnych, które w połączeniu malowniczym krajobrazem zapiera dech w piersi,

Tibilisi – zwane perłą Kaukazu, stolica i największe miasto w Gruzji. Malowniczo położone wśród wzgórz i rzeki, z ogromną liczbą zabytków wraz z gościnnością mieszkańców tworzą orientalna i niezwykłą atmosferę miasta,

Wina gruzińskie – endemiczne szczepy winogron występujące tylko w Gruzji sprawiają, że smak wina jest niespotykany nigdzie w świecie.

Potrawy gruzińskie – tradycyjne chinkali, to rodzaj pieroga faszerowanego mięsem o oryginalnym kształcie i wyjątkowym smaku.

Grupy

Ten wyjazd jest typowo singlowy, co oznacza, że można ze sobą zabrać co najwyżej jednego znajomego. Indywidualny charakter wyjazdu sprzyja integracji i dzięki temu wszyscy czują się o wiele lepiej niż w przypadku podgrupek.

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

Zapisane osoby:

07/30

Zajętych Miejsc23%

Cena

3 699 zł / os  

Świadczenia w cenie

 • przelot na trasie Warszawa-Tbilisi-Warszawa (PLL LOT)
 • realizacja programu zwiedzania z przewodnikiem znającym doskonale Gruzję
 • opieka pilota z Polski
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • transfery wewnętrzne niezbędne do realizacji programu
 • noclegi w hotelach
 • wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje – lokalna gastronomia
 • wstęp do wszystkich wymienionych atrakcji (poza opcjonalnymi)

Uwagi

Dodatkowo płatne:

 • bilety wstępu do zwiedzanych opcjonalnie obiektów

Info formalne

Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych każdy pobierający 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową/ polisę oraz przedstawić umowę udziału.

Nasze gwarancje: https://www.onefun.pl/touroperator-wyjazdy-singli
Umowa udziału:  wysyłana na e-mail po rejestracji

 

 Patronat medialny / współpraca

 

Dostępne miejsca: 23 (wolne) z 30
REZERWUJ
Zapisz się
Facebook