Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310

Witamy uczestników wyjazdu: USA na Wschodnim Wybrzeżu 21-29 lis 2018

Poniżej informacje wyjazdowe oraz praktyczne – co zabrać.

W razie pytań – do dyspozycji telefony
Koordynator wyjazdu 
Agnieszka +48 517 407 461 (pn – sob 10-18)

Zachęcam do polubienia naszego profilu na portalu facebook: http://www.facebook.com/onefunpl/

Osoby odpowiedzialne za kontakt z innymi uczestnikami (którzy nie podali maili) – proszone są o przekazanie tej wiadomości do wszystkich uczestników!!

Podróż

Wylot z Warszawy lotnisko Chopina środa 21 listopada 2018

Czas odlotu: 16:50

Przypominamy o stawieniu się na lotnisku 3,5 godziny przed planowanym odlotem  tj. 13:30. Przed punktem Informacji w sektorze odlotów. Agnieszka będzie obecna na lotnisku – żółta koszulka/ bluza OneFun. Odprawy dokonamy na lotnisku.

Prosimy o upewnienie się, czy mają Państwo odpowiednie dokumenty takie jak: ważny paszport. Jeśli wybierają się Państwo do Stanów Zjednoczonych z polskim paszportem, prosimy pamiętać o konieczności posiadania wizy amerykańskiej.

Przypominamy, że pasażerowie nie posiadający wizy, nie będą wpuszczeni na pokład samolotów odlatujących do USA

Odprawa online, bagaż

Mamy w cenie bagaż rejestrowany do 23 kg (wymiary: długość + szerokość + wysokość do 158 cm) oraz kabinowy do 8 kg ( 56 × 45 × 25 cm)

Zgodnie z zakupionymi biletami mamy 2 szt. bagażu.

– bagaż podręczny do 8 kg

https://www.lot.com/pl/pl/bagaz-podreczny

– bagaż rejsterowany 23 kg

https://www.lot.com/pl/pl/bagaz-rejestrowany

Wspólny przejazd na lotnisko

Jeśli jesteś z innego miasta i chcesz się zorganizować na przejazd z innymi osobami na lotnisko, zerknij w wrzuć post na naszą grupę na facebook’u: https://www.facebook.com/groups/499312127111662/?source_id=160542800822690

Produkty rolne i spożywcze

Ogranicza się przywóz następujących artykułów: owoców, warzyw, roślin, produktów roślinnych, gleby, mięsa, przetworów mięsnych, ptaków, ślimaków oraz innych żywych zwierząt lub produktów zwierzęcych. Podróżny, który nie zgłosi wszystkich tego rodzaju artykułów celnikowi lub inspektorowi rolniczemu, podlega karze, a artykuły mogą ulec konfiskacie.

Wyjaśnienia dodatkowe

Wszystkie osoby mogą być poddane przesłuchaniu i rewizji (także ich mienie). Nielegalny przywóz substancji zastrzeżonych (narkotyków, chemikaliów, leków dostępnych tylko na receptę, a bez dołączonej recepty itd.), bez względu na liczbę, stanowi pogwałcenie prawa Stanów Zjednoczonych.

Lot trwa prawie 10h, podczas których mamy danie gorące oraz drugi posiłek (danie gorące lub przekąska). Podczas całego lotu nielimitowana ilość napojów (piwo, wino, kawa, herbata, soki, woda). Mocniejsze alkohole płatne. Lądowanie w Nowym Jorku planowane jest na 20:30.

Po dotarciu do „immigration” i kontroli dokumentów odbieramy bagaże i udajemy się do taksówek. Transfer potrwa to ok 50 min.
Koordynowała go będzie Agnieszka, który leci z Państwem.

W apartamencie na Manhattanie będziemy około północy. Niestety o tej porze wszystko jest już zamknięte dlatego warto coś zjeść wcześniej w samolocie i zabrać coś z Warszawy (kanapka itp.) – podobnie z alkoholem i napojami.

Lot powrotny w czwartek 29 lis 2018 o 22:40– transfer na lotnisko ok godz. 19. Lot trwa 8h, podczas których mamy danie gorące oraz drugi posiłek (danie gorące lub przekąska). Podczas całego lotu nielimitowana ilość napojów (piwo, wino, kawa, herbata, soki, woda). Mocniejsze alkohole płatne. Lądowanie w Warszawie w piątek 30 lis 2018 o 12:45.

Przydział na pokoje

Agnieszka zakomunikuje podział na początku wyjazdu. Wszystkie pokoje są takie same (4-osobowe z 2 łóżkami podwójnymi)

Kierowaliśmy się wiekiem i płcią, uwierzcie że jest to dobrze przemyślane!

Pieniądze w USA

Koszty, które należy wziąć pod uwagę (per osoba):

  • $40 – transfery z/na lotnisko (płatne u kierowcy)

  • $50 – sprzątanie końcowe loftów (płatne u pilota)

  • $32 – bilety na metro

  • min $400 – żywność, napoje

  • $0-$450 w zależności od wybranych atrakcji dodatkowych

  • $100 – napiwki

  • + pieniądze na wydatki własne, pamiątki, zakupy

USA – waluta USD – są bankomaty.

W Stanach ceny żywności, napojów, alkoholi są wyższe niż w Polsce. Obiad w knajpce to min $30, piwko w barze około $8, kawa $6 woda $2. W sklepie spożywczym ceny na poziomie: chleb $4, mleko $4, ser $7, wino $15, papierosy $14.Wszystkie ceny podawane są w wartości netto, dopiero przy kasie doliczany jest podatek (ok. 9%). W restauracjach poza podatkiem należy zapłacić napiwek. Natomiast ceny odzieży, obuwia, elektroniki są niższe niż w Polsce, dlatego warto zastanowić się nad zakupami.

Napiwki

W Polsce nie jesteśmy przyzwyczajeni do dawania wysokich napiwków, jednak w USA jest to istotna część zarobków i pojęcie, z którym się nie dyskutuje. W taksówce i restauracji należy dać 15-20% wartości rachunku, w barze za każde piwko napiwek $1.

Plan wyjazdu i atrakcje

Plan będzie realizowany zgodnie z ofertą na stronie. Ponieważ w czasie naszego pobytu będzie miało miejsce Święto Dziękczynienia, prosimy o udział w ankiecie dot. kolacji z indykiem.

Ubezpieczenie

Potwierdzenie ubezpieczenia dostaną Państwo w pakiecie na lotnisku (nr polisy oraz telefony alarmowe do zgłaszania szkód)

Co zabieramy ze sobą
 • ważny paszport (obowiązkowo)

 • ubrania i obuwie dostosowane do chłodniejszej pogody (będzie 6-10 st. w dzień)

 • kosmetyki (Na Manhattanie mydło, szampon, odżywka będą w pokojach, nad Niagarą i pod Waszyngtonem może być różnie)

 • lekarstwa, jeśli ktoś choruje

 • adapter do prądu (w Stanach są inne gniazdka elektryczne)

 • konwerter/transformator (w Stanach jest napięcie 110 V, w Polsce 230V, więc niektóre urządzenia jak suszarka, lokówka, golarka, żelazko, szczoteczka elektryczna potrzebują konwertera. Więc albo takich urządzeń nie zabieramy albo zaopatrujemy się w konwerter. Na Manhattanie suszarki do włosów będą w pokojach, nad Niagarą i pod Waszyngtonem może być różnie.

 • warto zabrać stopery do uszu – czasem współlokator chrapie.

Pogoda

Sprawdzamy: Nowy Jork, Waszyngton, Filadelfia, Niagara Falls

Porady i uwagi od Agnieszki

Nowy Jork jest bezpiecznym miejscem i każdemy łatwo się w nim odnaleźć. Prosty układ ulic, mieszanka wielu języków i narodowości pozwala szybko przezwyciężyć nieśmiałość przed tym miejscem. Będę z Państwem przez cały czas ale zachęcam również do samodzielnego odkrywania uroków tego wspaniałego miasta.

W każdym z apartamentów na Manhattanie będziemy mieli aneks kuchenny (lodówka, piekarnik, kuchenka, mikrofala, ekspres do kawy, toster, wszystkie przybory kuchenne) zatem myślę, że śniadania/kolacje moglibyśmy przygotowywać sami a lunche/kolacje jeść w restauracjach. Oczywiście wszystko zależy od tego jakie będą preferencje i oczekiwania. Nic nie narzucamy.

Zasięg sieci telefonicznej – jest cały czas, nie ma problemów z polskimi numerami. W Polsce należy upewnić się, że usługa roamingu jest aktywna. Internet (WIFI) jest w apartamentach, również w wielu restauracjach oraz barach. Odradzam długie rozmowy z krajem, ponieważ minuta kosztuje 3-5 PLN.

Bankomaty, płatności kartą – nie spotkałam się aby bankomat nie obsługiwał karty (Visa czy Mastercard). Przy płatnościach kartą zazwyczaj nie jest wymagany PIN a jedynie podpis. Warto nie gubić kart.

Ważne aby wszyscy zabrali dobry humor i wspólnie stworzymy atmosferę która pozwoli naładować Wam baterie na dalsze zimowe dni po powrocie!

Dziękujemy!
Pozdrawiamy serdecznie,
OneFun.pl
Biuro Turystyki Aktywnej LA-VENTURA
ul. 11 listopada 45d/2 17-300 Siemiatycze
NIP: 544-142-94-85 REGON: 200304840
filia: Atenska 10/112, 03-978 Warszawa
tel. (0-22) 219 61 40 fax. (0-22) 300 12 66 
kom. +48 50 997 00 35
http://www.strefaaktywnych.pl
https://www.onefun.pl

Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku nr 13/2014

Posiadamy gwarancję ubezpieczeniową organizatora turystyki w TU Signal Iduna o numerze M203237.
Beneficjentem jest Marszałek Województwa Podlaskiego.


*Prezentowane treści nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają charakter jedynie informacyjny.
Zapisz się
Facebook