Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310
Termin: 03 Gru 2017 - 16 Gru 2017
Lokalizacja: Morze Karaibskie, Ameryka Środkowa
Dostępne miejsca: 6 z 20
Cena: 4449 zł
REZERWUJ

 Rejs na  Morzu Karaibskim

  • Raj na Ziemi – mnóstwo słońca, błękit wody, leniwe dnie oraz noce w rytmie reggae 
  • Miasteczka o niespotykanym uroku (lista UNESCO) w kolorowym stylu kolonialnym
  • Palmy kokosy, ananasy oraz świeżo przygotowywane przez lokalesów homary i owoce morza
  • Nurkowanie z żółwiami, zwiedzanie autentycznych destylarni rumu – żeglarskie „must-see”
  • Ostatni bastion spokoju i barwnego życia toczącego się w rytmie wschodów i zachodów
  • Romantyczne zatoki i kotwicowiska, a tam: zachody słońca niespotykane nigdzie indziej na globie
  • Atmosfera totalnego odpoczynku od spraw i problemów Wielkiego Świata i wejścia w harmonię z samym sobą

2 katamarany !
Grupa wiekowa 30+

(patrz dokładnie)

Informacje praktyczne

Wyspy Karaibskie to jedne z najbardziej popularnych miejsc żeglarskich na świecie oraz oaza do czarterów jachtów. Istnieje ponad 7000 wysp, między którymi można pływać. Dla tych, którzy szukają szerokiego wachlarza zajęć na świeżym powietrzu, Karaiby oferują mnóstwo żeglarskich przygód: nurkowanie i wycieczki z akwalungiem, połowy i wiele więcej.

Jedno z najlepszych miejsc do żeglowania. Powodem tego są stałe pasatowe wiatry wiejące codziennie z jednakową siłą, słońce, wysokie temperatury, które nie uprzykrzają życia z powodu stałego podmuchu oraz ciepła woda- zawsze idealna do kąpieli.
Ludzie są tam uśmiechnięci i życzliwi, zapewne za sprawą cudownego klimatu.

Atrakcje:
Każda karaibska wyspa to inny świat. Nieprzypadkowo kręcono tu najwięcej scen znanych nam z „Piratów z Karaibów”. Oto, jakie atrakcje czekają nas na karaibskim rejsie:

 • Nurkowanie – pływanie z żółwiami, gody Humbaków
 • Szmaragdowa, przezroczysta i ciepła woda, pełna ryb i żółwi sprawia, że nie chce się z niej wychodzić. Każdy na jachcie otrzymuje komplet do nurkowania (ABC = maska, rurka, płetwy). To również idealne miejsce do nurkowania profesjonalnego z butlą (dla chętnych organizujemy podwodne wycieczki z miejscowym przewodnikiem).
 • Przyroda
 • Karaiby to również wyspy pełne przepięknej, tropikalnej zieleni, z bujnymi lasami, czynnymi wulkanami, wodospadami i ciekawymi miastami. Podczas rejsu nie zabraknie czasu na zwiedzanie wysp, na wyprawy w głąb dżungli czy długie nocne imprezy przy rytmicznej kreolskiej muzyce (reggae, calypso) – granej na żywo.

Kuchnia: wspaniała – owoce morza i świeże ryby to właśnie to, co czeka na nas każdego dnia. Ceny w restauracjach są podobne do naszych, można korzystać z ekskluzywnych lokali lub miejscowych barów.

Karaibska kuchnia jest połączeniem kuchni afrykańskiej, kreolskiej, portugalskiej, hiszpańskiej / latynoamerykańskiej, indonezyjskiej, azjatyckiej, arabskiej, chińskiej, żydowskiej i jawańskiej / indonezyjskiej. Te tradycje przywieziono z różnych krajów, gdy osadnicy pzybywali na Karaiby. Ponadto ludność stworzyła style, które są unikalne dla regionu.

Składnikami, które są powszechne na większości wysp, są ryż, plantany, fasola, sałatka, kolendra, papryka, ciecierzyca, pomidory, słodkie ziemniaki, kokos i inne mięso, które jest dostępne lokalnie: wołowina, drób, wieprzowina lub ryby. Cechą charakterystyczną dla tego regionu są zielone zioła i marynata na bazie olejów, która nadaje profil smakowy charakterystyczny dla Karaibów. Składniki mogą składać się z czosnku, cebuli, pieprzu z masłem ze szkockiej kapusty, selera, zielonej cebuli i ziół takich jak cilantro, majeranek, rozmaryn, estragon i tymianek. To zielone przyprawy są używane do różnych potraw, takich jak curry, gulasz i mięso pieczone.

Różnorodność dań deserowych w okolicy również odzwierciedla mieszane pochodzenie przepisów kulinarnych. W niektórych regionach może być serwowane Czarne Ciasto, pochodna angielskiego puddingu świątecznego, zwłaszcza w wyjątkowych okolicznościach.

Miasta: atmosfera niespotykana nigdzie indziej na świecie.  Są na Karaibach miejsca, które wywołują ten sam niepopodrabiany klimat, mają urok i ducha Europy. Pomimo, że nie pomylisz Martyniki z Lazurowym Wybrzeżem lub Santo Domingo z urokami Sewilli, oferują one doznania – żywność, atmosferę i akcent – które sprawiają, że podróż tutaj daje doznania jakich byśmy nie mieli na Starym Kontynecie. Plus, plaże są o wiele lepsze.

kliknij aby powiększyć

Wizy: Polaków obowiązują wizy pobyto­we. Turyści mają możliwość uzyskania wizy na granicy (koszt wizy – 20 USD). Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy. Istnieje obowiązek okazania biletu powrotnego. W przy­padku turystów indywidualnych (bez wykupionego pakietu tu­rystycznego) służby imigracyjne mogą żądać okazania środków finansowych potrzebnych na deklarowany okres pobytu (gotów­ka lub karty kredytowe).

 Specyfika katamaranu

Na katamaranie płynie 10-ciu Uczestników rejsu i Kapitan Jachtu (skipper).
Uczestnicy rejsu zakwaterowani są w czterech kabinach dwuosobowych + dwie koje pojedyncze na dziobie. W mesie jest zakwaterowany tylko Kapitan Jachtu.
Charakterystyka rejsu morskiego zakłada, że załoga będzie pełnić wachty, przygotowywać posiłki, utrzymywać porządek itd

Podczas rejsu zaplanowane są noclegi zarówno w marinach (portach jachtowych), jak też na kotwicowiskach lub przy bojach (w tym przypadku korzystamy z sanitariatów na jachcie). Decyzję o takim zaplanowaniu trasy podjęliśmy mając na uwadze zapewnienie Państwu możliwości obcowania z niezwykłą przyrodą regionu, co nie zawsze jest możliwe podczas noclegu w luksusowej, ale jednak wybetonowanej marinie.

Do obowiązków Uczestników należy okazywanie pomocy Kapitanowi Jachtu w manewrach portowych oraz podczas cumowania przy boi lub na kotwicy, jak również przygotowywanie posiłków i utrzymywanie porządku na jachcie.

Od uczestników rejsu nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, prowadzeniem jachtu zajmuje się wykwalifikowany skipper (Kapitan Jachtu).

Co warto zabrać na rejs:
– ważny paszport lub dowód osobisty (obowiązkowo),
– buty do wody (nie zalecamy wchodzenia do morza boso),
– ubranie dostosowane do słonecznej pogody
– lekki polar (na chłodniejsze wieczory),
– maskę, rurkę i płetwy,
– nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne,
– krem z filtrem,
– aparat fotograficzny, kamerę etc.

Wyposażenie na katamaranie

Kuchnia na katamaranie także jest w pełni wyposażona, wszystkie sztućce oraz zastawa kuchenna (garnki, czajnik, patelnie) oraz lodówka, kuchenka gazowa i zlewozmywak.
Pościel i ręczniki są także na wyposażeniu katamaranu.

Korzystanie z toalet: na katamaranie znajdują się prywatne (do każdej koi) toalety z prysznicami, z których korzysta się podczas żeglugi. Do dyspozycji są dobrze wyposażone toalety i prysznice w portach jachtowych (marinach).
Na rufie jachtu znajduje się prysznic (z ciepłą wodą), który jest bardzo przydatny po kąpieli w słonym morzu (np. podczas postoju w zatokach).

Prąd (ładowanie telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych): na jachcie zamontowane są gniazdka na prąd zmienny 230 V. Korzystanie z nich możliwe jest tylko podczas postoju w portach. W pozostałym okresie ładowania na zasadzie gniazdka 12V  (samochodowego)

Rzut katamaranu z góry prezentuje się następująco (zdjęcie poglądowe)

Kliknij aby powiększyć

Orientacyjny plan rejsu

Plan trasy, który tutaj proponujemy, pozwala odkryć Mniejsze Antyle, znane także jako Małe Antyle, wyspy położone na południowy wschód od Wielkich Antyli. Ta seria małych wysp jest znana z najlepszych miejsc do żeglowania i kotwiczenia naszej łodzi. Tutaj doświadczysz prawdziwie karaibskiego życia, które pojawia się tak często w naszych snach. Przestań marzyć i przeżyj to doskonałe doświadczenie na Morzu Karaibskim razem z nami!

Dzień 1: Martynika – Saint Lucia (40 NM)
Dzień 2: Saint Lucia – Saint Vincent (54 NM)
Dzień 3: Saint Vincent – Bequia (9 nm)
Dzień 4: Bequia – Baliceaux (13 NM)
Dzień 5: Baliceaux – Mustique (5 NM)
Dzień 6: Mustique – Canouan (14,50 NM)
Dzień 7: Canouan – Toba Cays (9,50 NM)
Dzień 8: Tobago Cays – Petit Saint Vincent (6 nm)
Dzień 9: Petit Saint Vincent – Petite Martinique (0.50 nm)
Dzień 10: Petite Martinique – Wyspa Union (4.50nm)
Dzień 11: Wyspa Union – Saint Vincent (35.50 nm)
Dzień 12: Saint Vincent-Saint Lucia (54 nm)
Dzień 13: Saint Lucia – Martynika (40 nm)

 

Katamaran VIP dla ceniących wygodę!

Znajdź się w ekskluzywnym, pływającym salonie, czyli na jachcie o powierzchni penthouse’a – wszystko to w standardzie tego wyjazdu.
Poczuj się wyjątkowo i odetchnij pełną piersią!


Kliknij by powiększyć zdjęcia

facebook

Śledź najnowsze doniesienia  na wydarzeniu FB:

Samolot i bilety lotnicze

Połączenia lotnicze na własną rękę. Możemy pomóc w wyborze dogodnego połączenia.

Ceny biletów lotniczych z Paryż CDG – cena ok 450 EUR + 200 PLN opłata manipulacyjna – przy zakupie u nas).
Przelot do Paryża – 07:20 – 09:50, Paryż – Fort de France o 15:50

Osoba do kontaktu w sprawie promocyjnych cen biletów: Cezary +48 694 441 784

Czartery rozpoczynają się zwyczajowo i kończą w sobotę. W tym wypadku są to  3 (niedziela) i 16 grudnia.
Warto zatem rozważyć przylot/wylot na/z Martyniki dzień lub dwa wcześniej/później z uwagi na możliwie korzystniejsze ceny biletów. Pomożemy w znalezieniu na miejscu tanich noclegów, a będzie można nieco pozwiedzać przed wypłynięciem w rejs.

Zdjęcia z ubiegłorocznych rejsów dla singli

Nasze imprezy zawsze przechodzą do morskich annałów! 🐬 🐳

Zobacz relację i więcej zdjęć z poprzedniego Rejsu dla Singli LINK DO RELACJI

Grupy

Dopuszczamy możliwość zabrania 2-3 znajomych ze sobą. Ewentualnie uzbieranie ekipy 8 osób daje jacht na wyłączność oraz prawie 50% zniżkę dla zgłaszającego!

Zapisane osoby:

Zajętych Miejsc70%

Ilość osób zapisanych: 14/20
K – 60%, M – 40%

Cena

4 449 zł / os  katamaran DE LUXE

Świadczenia w cenie

 • wynajem katamaranu przystosowanego do żeglugi 10 os
 • zakwaterowanie na katamaranie w podwójnej koi z prywatną łazienką/ WC (bez koedukacji)
 • ponton wraz z silnikiem zaburtowym
 • transfer z lotniska do mariny zaookrętowania
 • opiekę doświadczonego Kapitana Jachtu, Polaka
 • opiekę pilota podczas podróży i na miejscu – animację czasu wolnego, zapoznanie
 • program „lądowy”, czyli wieczorne zwiedzanie miejsc ciekawych – beach party i inne atrakcje
 • snorkeling kit – płetwy, okulary do nurkowania
 • częściowe, ewentualne opłaty portowe (bojki, kotwice, 2x port)
 • starter pack (pozwolenia na rejs, wszelkie wymagane dokumenty)
 • dostęp do wszelkich wygód jachtu: prysznice, w pełni wyposażona kuchnia etc
 • gift-pack od nas i sponsorów: booklet rejsowy, vouchery, stylowe okulary
 • niezapomniana przygoda, nowe znajomości oraz profesjonalna opieka biura

 

 Atrakcje dodatkowe

Jeśli pływanie na jachcie to dla Ciebie za mało – tutaj mamy atrakcje na skuteczne podniesienie poziomu adrenaliny!

 • Nurkowanie z żółwiami Nurkowanie z żółwiami
 • Zwiedzanie miasteczek Zwiedzanie miasteczek
 • Destylarnie rumu Destylarnie rumu
 • Impreza na plaży Impreza na plaży

     

Uwagi

W cenie nie uwzględniono:

 • koszt przelotu lotniczego na miejsce i powrót (obecna cena 2000-2500 zł – nie ma tego na Skyscanner – my załatwiamy przeloty)
 • kaucji zwrotnej (zwykle ok 2000 EUR/katamaran lub ubezpieczenie kaucji – 480 EUR)
 • sprzątanie końcowe po rejsie (300 EUR/katamaran)
 • zrzutka na paliwo, jedzenie, ew. porty i opłaty celne (ok. 10 EUR/os./dzień)
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC kupione przez nas lub we własnym zakresie
 • koszty wycieczek lądowych, czy nurkowania z lokalną firmą nurkową
 • biletów wstępu do muzeów i parków narodowych
 • ewentualnych transferów do atrakcji fakultatywnych
 • gwarancja miejsca w koi rufowej (większa) – 100 PLN / os

Kto z nami jeździ?

Infografika przedstawiająca średni rozkład wieku i płci uczestników naszych wyjazdów. Są to wartości uśrednione – każdy wyjazd ma specyficzną klientelę.
sml_analiza

Info formalne

Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych każdy pobierający 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową/ polisę oraz przedstawić klientowi umowę udziału w imprezie turystycznej.

Nasze gwarancje: http://www.onefun.pl/touroperator-wyjazdy-singli
Umowa udziału: wysyłana na e-mail po rejestracji

Zapisy

Rejestracja email: wyjazdy@onefun.pl,  telefon +48 515 505 310 lub poprzez przycisk „Zapisz się!” na górze strony (tu opcja płatności PayPal)

 Patronat medialny / współpraca

portal randkowy Przeznaczeni.pl 

 • Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają jedynie charakter informacyjny – świadczenia gwarantowane i końcowe są zawsze wyszczególnione w umowie udziału.
Dostępne miejsca: 6 z 20
REZERWUJ
Zapisz się
Facebook