Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310
Termin: 21 Sie 2020 - 28 Sie 2020
Lokalizacja: Highlands, Szkocja
Cena: 2399 zł
REZERWUJ

 Dramatyczne krajobrazy Szkocji wydają się być potęgowane ogromem pasm górskich. Są one specyficzne – charakteryzują się ubogą szatą roślinną, brakiem lasów oraz silnym poprzecinaniem przez polodowcowe doliny, nieraz wypełnione krystalicznie czystymi i głębokimi jeziorami.

Szkocja – trekking w raju, góry i zamki

Kliknij by powiększyć zdjęcia (żródło: VisitScotland)

Zapisane osoby:

Zajętych Miejsc38%

Ilość osób zapisanych: 06/16


facebook

Śledź najnowsze doniesienia  na wydarzeniu FB:

Samolot

Przelot rejsowym samolotem zawiera się w cenie wyjazdu.
Limity bagażowe:  bezpłatny bagaż , wymiary 40x20x25 . Można zabrać dodatkowy bagaż  za dopłatą – robimy to wspólnie (pod kijki nordic walking).

Warszawa (Modlin) → Glasgow
piątek, 30 sie 2019
20:40 – 22:30

Glasgow → Warszawa (Modlin)
piatek, 06 wrz 2019
16:30 – 20:30

UWAGA – im dłużej zwlekasz z rezerwacją tym droższe będą połączenia lotnicze, a cena całkowita może w takiej sytuacji zgodnie z warunkami uczestnictwa – wzrosnąć !

Orientacyjny plan wycieczki w górach Szkocji

UWAGA! Robimy trasę odwrotnie (od Fort William)

Dzienne etapy to średnio około 15 km – nie jest wymagana rewelacyjna kondycja. Uwaga! Prowadzący po zapoznaniu się z aktualnymi prognozami pogody może odwrócić trasę etapu z północy na południe.

DZIEŃ 1: przejazd do Bridge of Orchy

Transportem publicznym (przejazd nocny) dostajemy się do Bridge of Orchy skąd zaczyna się nasz marsz.

DZIEŃ 2 trekkingu: Bridge of Orchy do Kingshouse

Odległość 20 km • Przybliżony czas przejścia: 5 – 7 godzin • Podejście (↑) 330m

Trekking po odkrytej przestrzeni  Rannoch Moor może okazać się najbardziej przyjemnym dniem naszej podróży lub, jeśli pogoda spłata figle – największym jej wyzwaniem. Gdy świeci słońce, widoki na okoliczne góry są oszałamiające. Kiedy pada deszcz, nie ma gdzie się ukryć. Tak czy inaczej, podróż będzie niezapomniana!

DZIEŃ 3: Kingshouse do Kinlochleven

14 km • 4 – 6 godzin • (↑) 550m

Dzisiejsza wycieczka oferuje wspinaczkę po tak zwanych diabelskich schodach. Jak sama nazwa wskazuje Twoje nogi dostaną solidną porcję ćwiczeń! Ale w sekrecie powiemy, że nie jest aż tak trudno jak nazwa wskazuje, a widoki z góry na pasmo  Ben Nevis nadrobią trud włożony w wejście na szczyt.

DZIEŃ 4: Kinlochleven do Fort William

25 km • 6 – 8 godzin • (↑) 300m

Strome podejście na Kinlochleven dodaje adrenaliny dość szybko, ale jak zawsze, spektakularne widoki to odpowiednia rekompensata włożonego trudu. Po początkowym podejściu, dalej przemieszczamy się starą wojskową drogą, która delikatnie kluczy po dolinie Glen Nevis. Na ostatniej prostej rysuje nam się potężny szczyt Ben Nevis (ale to na inny dzień) – póki co leśną ścieżką schodzimy w kierunku miasta Fort William.

DZIEŃ 5: z Fort William ruszamy do Mallaig – pociągiem Harrego Potera, czyli The Jacobite (koleją parową). Docieramy do okolic Morar – tu zakwaterowanie w pensjonacie B&B .

DZIEŃ 6: Zwiedzanie okolic Morar – spacer po plaży (The Silver Sands of Morar) z pięknymi widokami na wyspy Rum, Eigg, Muck i Canna. Piaszczysta plaża rozciąga się tuż przy ujściu rzeki Morar. W słoneczny dzień, widoki są niesamowite: wspaniałe niebieska woda, błękitne niebo i białe piaski nadają temu miejscu iście tropikalny wygląd. Poniżej kilka zdjęć.

Wieczorny powrót do Fort William(na 20:31). Nocleg.

DZIEŃ 7: Wejście na Ben Nevis  17 km • 7 – 9 godzin • (↑) 1352  m

z Fort William wchodzimy na najwyższy szczyt Zjednoczonego Królestwa – Ben Nevis  (1344 m) – prawie jak w Bieszczadach 🙂 Wracamy do miasta, ostatnie zakupy i nocleg naszej szkockiej wycieczki.

DZIEŃ 8):  wyjazd powrotny z Fort William

Autobusem lub koleją opuszczamy szkockie góry by udać się w kierunku naszego lotniska wylotu – do Glasgow.

Grupy

Dopuszczamy możliwość zabrania 2-3 znajomych ze sobą. Ewentualnie uzbieranie ekipy 6 osób daje prawie 50% zniżki dla zgłaszającego!

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

Cena

2 399 zł / os 

Świadczenia w cenie

  • przelot samolotem Wawa-Glasgow-Wawa
  • transfery lokalne wymagane na miejscu (busy, pociągi, taxi)
  • 7 noclegów w hostelach/ bungalow na szlaku (kuchnia do dyspozycji, pokoje kilkuosobowe)
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC Signal Iduna
  • opiekę przewodnika z Polski – znającego trasę i „układy”
  • realizacja założonego programu zwiedzania, podatki lokalne

Uwagi

Bagaż do 10 kg, wymiary 55x40x20 + torebka 35x20x20  (wg cennika przewoźnika). Praktykujemy jeden bagaż rejestrowany na grupę (kije nordic walking etc). Około 45 zł / os.
W cenie nie uwzględniono: biletów wstępu do muzeów i parków narodowych, wyżywienia, biletu na pociąg The Jacobite (dwie strony za 39 GBP)

Info formalne

Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych każdy pobierający 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową/ polisę oraz przedstawić klientowi umowę udziału w imprezie turystycznej.

Nasze gwarancje: http://www.onefun.pl/touroperator-wyjazdy-singli
Umowa udziału: wysyłana na e-mail po rejestracji

Zapisy

Rejestracja email: wyjazdy@onefun.pl,  telefon +48 50 997 00 35 lub poprzez przycisk „Zapisz się!” na górze strony (tu opcja płatności PayPal)

 

REZERWUJ
Zapisz się
Facebook