Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310
Termin: sierpień 2018
Lokalizacja: Szkocja - Highlands
Dostępne miejsca: 20 z 35
Cena: 2 699 zł
REZERWUJ

 Dramatyczne krajobrazy Szkocji wydają się być potęgowane ogromem pasm górskich. Są one specyficzne – charakteryzują się ubogą szatą roślinną, brakiem lasów oraz silnym poprzecinaniem przez polodowcowe doliny, nieraz wypełnione krystalicznie czystymi i głębokimi jeziorami.

Najważniejsze atuty wyjazdu, w skrócie:

  • Jedyna tego typu kompleksowa oferta objazdu na rynku polskim
  • Profesjonalna opieka przewodników, którzy znają Szkocję od podszewki.
  • Dwójka opiekunów (jeden leci z nami z Polski, drugi lokalny)
  • Trasa oparta na największych atrakcjach i najwspanialszych miejscach Szkocji
  • Degustacje i zwiedzanie osławionych destylarni whisky
  • Krótkie 2-3 godzinne trekkingi, które pozwolą na bliski kontakt z naturą
  • Najciekawsze trasy widokowe w górach Highlands – autorskie opracowanie OneFun!

Szkocja – wycieczka po kraju zamków, gór oraz whisky

Szkocja to przede wszystkim niesłychanie malowniczy zakątek wysp brytyjskich. Ciągnące się setkami kilometrów wybrzeże, fiordy, doliny oraz majestatyczne góry o przebogatej historii to zachęta sama w sobie. Dodajmy do tego bardzo ciekawą architekturę – to własnie tu znajduje się najwięcej zamków na świecie, całkiem dobrą kuchnię – która może nie jest zbyt wyszukana, ale przekazywana przez pokolenia została dopracowana do perfekcji – i mamy obraz destynacji doskonałe. Doceniają to nacje zachodnie, a polski rynek turystyczny jakoś niechętnie – czas to zmienić!

Informacje praktyczne

Szkocja oprócz bajkowych scenerii i krajobrazów słynie z produkcji whisky. Kraj jest rajem dla koneserów tego szlachetnego trunku i sami przekonamy się jak wiele trudu i pasji oraz rzemiosła wkładane jest w każdą butelkę tego ciemno-złocistego napoju. Nasze małe tournee po destylarniach najbardziej znanych marek whisky na świecie to wycieczka sama w sobie, ale my wplatamy to w ogólną konwencję zwiedzania!

Tak, wiemy – Highlands naprawdę jest Szkocją jaką wyobrażają sobie wszyscy.  To niesamowite połączenie kultury, historii, architektury i niezrównanej scenerii. Pomyśl o błękicie nieba, niesamowitych krajobrazach, wspaniałym jedzeniu i gościnnych ludziach -naprawdę lepiej niż tu być nie może!  To właśnie czynnik ludzko- historyczny w tle piękna natury rozbudza wyobraźnię najbardziej. O owcach nie wspominamy 😀

Możesz się zgubić – nie dosłownie – w majestatycznych górach i tajemniczych jeziorach podczas podróży po tej pięknej ziemi. Widoki sprawiają, że opada szczęka. Przejedź przez największy park Narodowy Wielkiej Brytanii, doświadcz delfinów wybiegających zna wybrzeżu Moray, podziwiaj wspaniałe pejzaże Północnych Highlandów, spaceruj w cieniu najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii, Ben Nevis, lub po prostu odkryj wspaniałe wyspy i rozciągające się kilometrami wybrzeża. 

Wycieczka objazdowa obejmuje szkockie destylarniach whisky takie jak:  Famous Grousse, Oban, Taliskier, Ben Nevis

facebook

Śledź najnowsze doniesienia  na wydarzeniu FB:

Samolot

Sugerowane połączenia: Ryanair ✈
Wylot: Warszawa-Modlin o 20:30  Lądowanie:  Glasgow o  22:15 (- 1 h)
Wylot:  Glasgow o 16:30   Lądowanie:  Warszawa-Modlin o 20:05 (+ 1h)

Bus

Podróż na miejscu odbywamy busem turystycznym (lokalnej firmy) – zdjęcia są zatem poglądowe

 

 

Kierownik wyprawy /informacje

Osoba do kontaktu w sprawie tej oferty: Maciej Wilczyński 

Program imprezy

Objazd północ Szkocji: długość objazdu ok. 900 mil.

Trasa: Glasgow – Loch Lomond – Highlands – Skye – Carnigorns – Edinburgh – Glasgow

Ta sceniczna podróż pojedzie przez Park Narodowy Loch Lomond i Argyll do tętniącego życiem nadmorskiego miasta Oban, po czym udaje się na północ do Skye i Wester Ross. Wybór tras umożliwia zwiedzanie Loch Ness lub pustyni Torridon przed przyjazdem do Inverness. Następnie trasa prowadzi na południe do Edynburga, przejeżdżając przez Speyside i Perthshire, odwiedzając słynne zamki, destylarnie whisky i zabytkowe miejsca.

1 DZIEŃ (sobota)
Przylot do Glasgow. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ (niedziela)

Twoja wycieczka po Highlands zaczyna się od podróży wzdłuż brzegów jeziora Loch Lomond (Park Narodowy), dalej na zachód w kierunku rejonu Agryll & Bute, gdzie odwiedzimy zamek i ogrody botaniczne oraz ładną miejscowość królewską Inveraray. Fakultatywnie wizyta w …. modelowym więzieniu z XIX wieku!

Obydwie trasy kończą się w tętniącym życiem mieście portowym Oban, gdzie można polecić kilka atrakcji turystycznych (w tym destylarnię znajdującą się na samym nabrzeżu portowym – waterfront) i kilka znakomitych restauracji z owocami morza. Nocleg w okolicy.

3 DZIEŃ (poniedziałek)

Klasyczna trasa „Droga do Wysp” z Fort William do promu Skye. Ta trasa przebiega przez Glenfinnan i niektóre miejsca znane z filmów Harry Potter. Po drodze Silver Sands of Morar – piaszczysta, biało-srebrna plażą zapierająca dech w piersi swoim pięknem! Piknik. Końcowe miasto Mallaig oraz prom na wyspę Skye.

4 DZIEŃ (wtorek)

Objazd wyspy Skye, która mówi się, że jest popisem możliwości kreatywnych samego Stwórcy! Od lat doceniana przez filmowców naprawdę sporo ukazuje. Dwa krótkie trekkingi (Fairy Pools oraz Old Man of Storr) na wyspie oraz wizyta na Nest Point Lighthouse- majestatycznym klifie + destylarnia whisky Talsikier! Na zakończenie fish & chips w Portree.

5 DZIEŃ (środa)

Podróz z wyspy Skye do Inverness – po drodze mosty na Skye oraz najbardziej znany zamek Szkocji Elian Doinan Castle. Dalej poprzez Great Glen i jezioro Loch Ness (Kanał Kaledoński) udamy się do Inverness!

6 DZIEŃ (czwartek)

Trasa prowadzi do Culloden Battlefield, Clava Cairns (starożytnej komnaty grobowej) i zamku Cawdor, po czym udają się na południe do Doliny Spey ze słynnymi nazwami whisky. Kontynuując trasę na południe, przejeżdżamy przez góry Cairngorm i przez Las Rothiemurchus, gdzie jest kilka malowniczych tras trekkingowych po tzw. woodlands – lasach z wyznaczonymi ścieżkami. Nasza podróż kończy się w dość wiktoriańskim mieście z dobrym wyborem atrakcji turystycznych w pobliżu (Pitlochry).

7 DZIEŃ (piątek)

Z Pitlochry do Edynburga, trasa pozwala na lekkie trekkingi leśne z malowniczymi wodospadami w tle. Następnie zwiedzimy XVIII-wieczną wioskę konserwatorską z malowniczą katedrą. Kierując się na południe, przejedziemy przez Perth i Gleneagles przed przybyciem do Pomnika Wallace’a, a następnie udamy się do Edynburga.

8 DZIEŃ (sobota)

Odkryj Edynburga i odkryj magiczną atmosferę miasta, kierując się do wielu historycznych, kulturalnych, zapierających dech w piersiach, kulinarnych i urokliwych zakątków miasta. Zapewniamy wybór 3 tras spacerowych po mieście. W Edynburgu jest wystarczająco dużo atrakcji, aby zapewnić Ci zajęcie przez kilka dni, ale niestety my wracamy do Glasgow popołudniu by wrócić do Polski.

Grupy

Ten wyjazd jest typowo singlowy, co oznacza, że można ze sobą zabrać co najwyżej jednego znajomego. Indywidualny charakter wyjazdu sprzyja integracji i dzięki temu wszyscy czują się o wiele lepiej niż w przypadku podgrupek.

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

Zapisane osoby:

Zajętych Miejsc42%

Ilość osób zapisanych: 15/35
K – 65%, M – 35%

Cena

2 699 zł / os  

Świadczenia w cenie

 • przelot samolotem rejsowym Wawa-Glasgow-Wawa (ryanair)
 • transfery na miejscu do wszystkich atrakcji – wynajem busa z kierowcą
 • opiekę doświadczonego pilota z Polski oraz dodatkowo lokalnego na miejscu
 • zakwaterowanie na czas wyjazdu w obiektach B&B – 7 noclegów
 • realizacja założonego programu wycieczki
 • opłaty drogowe, paliwo i wszelkie koszty niezbędne do realizacji podróży (promy)
 • lokalne podatki oraz opłaty administracyjne
 • gift-pack od nas i sponsorów: booklet wyjazdowy, vouchery, stylowe okulary
 • niezapomniana przygoda, nowe znajomości oraz profesjonalna opieka biura

Uwagi

Bezpłatny bagaż do 10 kg, wymiary 55x40x20 + torebka 35x20x20. Można zabrać dodatkowy bagaż 15 kg wg cennika przewoźnika – praktykujemy składkę wszystkich załogantów na 1-2 bagaże rejestrowe, gdzie wrzucamy wszystkie szpargały – cena ok 50 zł /os w dwie strony.
W cenie nie uwzględniono:

 • wyżywienia na miejscu (poza śniadaniami – śr. koszt obiadu ok 9 GBP)
 • biletów wejścia do destylarni whisky z degustacją (średnia cena 10-20 GBP)
 • rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, OC w cenie 60 zł / tydzień
 • koszty wycieczek dodatkowych nie będących w programie (rejs na foki etc)
 • ewentualnych biletów wstępu do muzeów i parków narodowych

Kto z nami jeździ?

Infografika przedstawiająca średni rozkład wieku i płci uczestników naszych wyjazdów. Są to wartości uśrednione – każdy wyjazd ma specyficzną klientelę.
sml_analiza

Info formalne

Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych każdy pobierający 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową/ polisę oraz przedstawić klientowi umowę udziału w imprezie turystycznej.

Nasze gwarancje: http://www.onefun.pl/touroperator-wyjazdy-singli
Umowa udziału: wysyłana na e-mail po rejestracji

Zapisy

Rejestracja email: wyjazdy@onefun.pl,  telefon +48 515 505 310 lub poprzez przycisk „REZERWUJE!” na górze strony (tu opcja płatności PayPal)

 Patronat medialny / współpraca

 • Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają jedynie charakter informacyjny – świadczenia gwarantowane i końcowe są zawsze wyszczególnione w umowie udziału.
Dostępne miejsca: 20 z 35
REZERWUJ
Zapisz się
Facebook