Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310
Termin: 22 Wrz 2017 - 29 Wrz 2017
Lokalizacja: Marocco
Dostępne miejsca: 11
Cena: 1600 zł LAST
REZERWUJ

Maroko to połączenie orientu z nowoczesnością. Zachęcamy by poznać uroki tego państwa właśnie z nami • Ekipa nie znających się podróżników, którzy tworzą zgrany i barwny kolektyw wyjazdowy • Nie dublujemy pomysłów konkurencji – zupełnie nowa jakość • Pokażemy Wam zwyczaje, miejsca i ludzi spoza utartego szlaku

Najważniejsze atuty wyjazdu, w skrócie:

  • Miasta wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO
  • Najtańszy wyjazd na rynku – po prostu nie pobieramy gigantycznych prowizji
  • Zapoznanie z kulturą i obyczajami rdzennych mieszkańców Maroka
  • Lokalny, polskojęzyczny przewodnik wprowadzi nas w świat niedostępny zwykłemu turyście
  • Nocleg w klimatycznych riadach, poznawanie lokalnej kuchni i specjałów
  • Objazd najważniejszych atrakcji regionu – od oceanu po pustynie i góry Atlas
  • Intymny charakter wyprawy, który pozwoli „doświadczyć” prawdziwego klimatu kraju

 Maroko – opis kraju

Maroko dzięki swojej historii oraz skomplikowanemu położeniu geopolitycznemu jest kolebką wielu kultur oraz ojczyzną kilku grup etnicznych. Przepiękne krajobrazy i egzotyczne obyczaje pozwalają turystom podróżującym po tym inspirującym miejscu wcielić się w rolę przybywającego tu przed setki laty europejskiego kupca, który przemierza zachodnie wybrzeże Afryki w celu pozyskania kolejnych dóbr.

Tutaj starożytne budowle, sąsiadujące   z nowoczesnymi osiedlami, nie pozwalają zapomnieć o przeszłości i historii Maroka, które spotykamy na każdym kroku. Noclegi w miejscowych Riadach, znajdujących się zawsze w centrum Mediny, kupcy handlujący rękodziełami, lokalne jedzenie i znana w świecie marokańska herbata pozwolą Państwu poczuć niepowtarzalny klimat tego kraju.

W czasie naszej podróży pokażemy jak bardzo różnorodne kulturowo i geograficznie może być ten kraj. Trasa wiodąca od wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, przez Wysoki Atlas, aż po bezkresną pustynię pozwolą doświadczyć egzotyki tego miejsca oraz przeżyć niezapomnianą przygodę. Zachód słońca nad Saharą w akompaniamencie berberyjskich bębnów pozwoli nam przenieść się do świata rodem z Baśni tysiąca i jednej nocy.

Polskojęzyczny przewodnik lokalny!

Ibrahim – świetny gość. Prowadzi dziarsko, opowiada barwnie. W trakcie jazdy obowiązkowej pokazuje nietypowe zakątki.

Orientacyjny plan wycieczki

Kliknij na mapkę aby uzyskać powiększenie naszej trasy

Miejscowość, atrakcje

Agadir jest dużym miastem w Maroku, położonym nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego, u stóp gór Atlas, na północ od punktu, w którym rzeka Sous wpada do oceanu.
Niektóre z najpiękniejszych plaż Maroka znajdują się na północ od Agadiru. Obszary znane również jako doskonałe surfing są zlokalizowane w pobliżu miejscowości Taghazout do Cap Ghir. Na tym wybrzeżu znajduje się wiele mniejszych i czystych plaż.

Essaouira tutejsza Medina (dawniej „Mogador”) jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako przykładem ufortyfikowanego miasta które zostało „przewiezione” przez europejskich kolonistów do północy Afryki.

Marakesz  jest prawdopodobnie najważniejszym spośród czterech byłych imperialnych miast Maroka (miast zbudowanych przez marokańskie imperium berberyjskie). Podobnie jak wiele marokańskich miast, Marrakesh obejmuje stare miasto obronne pełne ulicznych sprzedawców i ich stragany (medyna), otoczone nowoczesnymi dzielnicami, z których najważniejszy to Gueliz. Dzisiaj jest to jedno z najbardziej ruchliwych miast w Afryce i służy jako główne centrum gospodarcze i turystyczne.

Zakwaterowanie w klimatycznych riadach

Riad jest to typ marokańskiego domu. Interesujący jest fakt, że domy te zostały często zamienione na pensjonaty i bed & breakfast. Oznacza to więc, że ​​możesz wybrać riad na nocleg w Marakeszu. Riady mają zwykle bardzo kameralną atmosferę, idealną dla romantycznych wakacji, lub po prostu na relaks po męczącym dniu zwiedzania starej medyny w Marrakeszu.

Przykładowe zdjęcie pokoje w riadach (orientacyjnie – prezentacja nie stanowi oferty handlowej)

facebook

Śledź najnowsze doniesienia na wydarzeniu FB:

Samolot

UWAGA!! Tak się składa, że idealnie w terminie naszego pierwszego wyjazdu WizzAir uruchamia bezpośrednie  tanie loty do Maroko.

Proponowane połączenie Warszawa Chopin –  Agadir

Wylot: pon, 22 września 2017 16:30  na miejscu 19:50
Powrót: pon, 29 września 2017   20:35 lądowanie w warszawie  03:30
* ceny lotów zaczynają się już od 300zł !!  wiec nie ma na co czekać

Pomagamy w zakupie biletu lotniczego. Inna opcja to dolot we własnym zakresie – turnus zaczyna się i kończy na lotnisku w Agadirze (tam czeka lokalny przewodnik)

 

 Bus na miejscu

Naszym atutem jest wieloletnie doświadczenie w turystyce oraz własny, komfortowy i bezpieczny transport ze wszystkimi pozwoleniami do przewozu turystów.

*luksusowy
*nowoczesny
*wygodny

Perełka wśród transportu turystycznego 😋👌🏼⭐️

Cenisz sobie komfort i wygodę? Zwiedzaj z nami!

 

 

Zalety wyjazdów z nami:

 • Integracja: większa grupa osób w podróży
 • Oszczędność: brak dopłat do jedynek
 • Społeczność: spotykamy się regularnie po wyjazdach
 • Relacje: możliwość spotkania „bratniej duszy”

Program imprezy

Objazd południa Maroka: długość objazdu ok. 1700 km.

Trasa: Agadir – Taroudant – Taliouine – Agdz – Alnif – Erfoud – Tineghir – Ouarzazate – Marrakesz – Essaouira – Agadir.

1 DZIEŃ (piątek)
Przylot do Agadiru , transfer do hotelu. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ (sobota)
Agadir – Taroudant – Taliouine – Agdz – Alnif – Merzuga.
Po śniadaniu przejazd do leżącego u podnóża gór Atlasu Wysokiego miasta Taroudant, które określane jest mianem małego Marrakeszu. Trasa wiedzie przez równinę Sous położoną pomiędzy dwoma pasmami górskimi – Atlasem Wysokim i Antyatlasem, gdzie występują największe w Maroku endemiczne lasy arganowe. Przejazd do miejscowości Taliouine słynącej z upraw szafranu. Przyprawa ta jest używana przez miejscową ludność nie tylko jako dodatek do potraw, ale również lekarstwo i afrodyzjak. Przejazd przez miasteczka Alnif i Tazzarine. Droga wiedzie przez górski krajobraz, przecinając oazy oraz hamadę – pustynię kamienistą. Przejazd do Oazy Merzuga, zakwaterowanie w Riadzie na podnóża najwyszych wydm maroka. Zachód słońca nad Saharą.

3 DZIEŃ (niedziela)
Merzuga – Erfoud – Tineghir – Ouarzazate.
Po śniadaniu przejazd w stronę Tineghir, miasteczka usytuowanego przy malowniczej oazie. Po drodze zobaczyć można ogrody, poletka, palmy daktylowe, drzewa figowe i tradycyjne kanały irygacyjne. Zwiedzanie oazy. Przejazd do wąwozu Todra w Atlasie Wysokim. Imponujące strome ściany wąwozu wysokiego na 300 m, który ma kilkaset metrów długości są rajem dla wspinaczy skałkowych. Następnie przejazd przez miejscowość El-Kelaa M’Gouna, słynącej z upraw wyjątkowo aromatycznej róży i produkcji różanej wody perfumowanej. Przejazd do Ouarzazate – stolicy południowego Maroka nazywanego Bramą Pustyni. Kolacja i nocleg. Nocleg w hotelu w Ouarzazate.

4 DZIEŃ (poniedziałek)
Ouarzazate – Marrakesz.
Po śniadaniu, przejazd do Ait Ben Haddou – zwiedzanie malowniczej kazby, wpisanej na listę Unesco. Szlachetność oraz oryginalność architektury Ait Ben Haddou została doceniona przez twórców arcydzieł światowego kina, którzy tutaj właśnie kręcili sceny do takich przebojów jak Aleksander, Gladiator, Indiana Jones, Jezus z Nazaretu czy Mumia. Przejazd przez przełęcz Tizi-n-Tichka w górach Atlasu Wysokiego, położoną na wysokości 2260 m n.p.m. Pasmo gór Atlasu Wysokiego stanowi miejsce życia rdzennych mieszkańców Maroka – Berberów. Przyjazd do Marrakeszu. Obowiązkowy punkt programu – plac Dżemaa El Fna, to miejsce zaklinaczy węży, jasnowidzów, tu wspólnie z mieszkańcami można spróbować lokalnej kuchni przygotowywanej na rozstawionych pod wieczór grillach lub wypić sok ze świeżo wyciśniętych owoców, kupić figi, daktyle, orzechy. Plac Dżamaa El- Fna został wpisany w roku 2001 na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Kolacja i nocleg w Marrakeszu.

5 DZIEŃ (wtorek)
Marrakesz Dzień poświęcony odkrywaniu tajemnic Czerwonego Miasta. Po śniadaniu wyruszymy do serca Marrakeszu. Geograficzny środek kraju, miejsce styku kultur arabskiej i afrykańskiej, baza dla karawan przemierzających Saharę, miasto międzynarodowych konferencji i imprez kulturalnych, sympozjów naukowych, jedno z ulubionych miejsc twórców filmowych (Sahara, Królestwo Niebieskie) i specjalistów od reklam. Słynne Czerwone Miasto, otoczone szczytami Atlasu Wysokiego, jest zadziwiającym tyglem, gdzie współczesność przenika się z historią i tradycją, historia miesza się z legendą, a zabawa i muzyka z głosem muezina nawołującego do modlitwy. Fascynująca historia Marrakeszu to wstęp do zwiedzania takich obiektów jak – pałac Bahia, grobowce Saadytów, ogrody Majorelle , medresę Ben Youssefa. Spacer wokół meczetu Koutoubia z XII w., stanowiącego wizytówkę miasta, przez medinę i nęcące kolorami alejki souku. Czas wolny i nocleg w hotelu.

6 DZIEN (środa)
Marrakesz – Essaouira – Agadir.
Następnie przejazd do Agadiru
Po drodze zwiedzamy Essaouira, jedynym miastem maroka uznawany przez UNESCO jako zabytek klasy zerowej w całości, najbardziej zachowanym miastem portugalskim maroka utrzymany w tendencji kolorystycznej biało-niebieskiej. W programie: brama Marakesz, plac zbożowy, plac przypraw, łaźnia Bapst (zdolni Otello), plac żydowski, fort La Scala, plac Casa Vera, port rybacki. Czas wolny. Dalsza jazda przez Atłas wysokiego i najsłynniejszy region arganowy maroka.

Kolacja i nocleg w Agadirze

7 DZIEŃ (czwartek)
Czas wolny

8 DZIEŃ (piątek)
Śniadanie, transfer na lotnisko

 

Zapisane osoby:

Zajętych Miejsc44%

Ilość osób zapisanych: 07/16

Cena

1 600 zł/os. super last

Świadczenia w cenie

 • 7 noclegów w hotelach lub riadach (tradycyjne marokańskie domy z wewnętrznym ogrodem bez dachu) pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • wyżywienie (śniadania oraz kolacje)
 • przejazd komfortowym klimatyzowanym minibusem
 • opieka lokalnego przewodnika – Ibrahima, który opowie barwnie i pokaże mało znane miejsca
 • opieka polskojęzycznego pilota od wylotu do powrotu (leci z Państwem)
 • realizacja założonego programu zwiedzania
 • transfer z lotniska oraz odstawienie na koniec wyjazdu
 • podatki oraz opłaty klimatyczne
 • mały upominek od organizatora

Uwagi

Dodatkowo płatne:

 • bilet samolotowy (pomagamy w zakupie, WizzAir – od 400 zł w 2 strony)
 • bilety wstępu i lokalni przewodnicy około  50 EUR, napiwki
 • obiady na  trasie, pamiątki,  wydatki własne
 • napiwki ok 4euro/dzień
 • ubezpieczenie
 • wycieczka na wielbłądach na pustyni (ok 20 EUR)

Opinie uczestników tego wyjazdu:

Na takiej wycieczce jeszcze nie byłam! Całość można określić jednym krótkim zdaniem: „Mówisz i masz”.
Jedynym celem naszego uroczego pilota Cezarego oraz przemiłego marokańskiego przewodnika Ibrahima było uszczęśliwianie uczestników wycieczki, czyli nas.
Chcecie wielbłądy i wschód słońca nad Saharą – proszę bardzo, chcecie kozy na drzewach – już się robi, chcecie siku – nie ma sprawy, itd., itp. O arbuzie już nie wspomnę. 🙂
Nie sposób wszystkiego wymienić w jednej krótkiej opinii. 🙂
Spaliśmy, jedliśmy i odwiedziliśmy takie miejsca, które „normalnym” turystom są raczej niedostępne, łącznie z próbowaniem mleka i moczu wielbłąda (na specjalne życzenie jednej z uczestniczek). Brrr…
A na zakończenie naszych turystycznych zmagań – zabieg Hammams (marokańska łaźnia z masażem), podczas którego wyszorowane zostały, ukojone i wymasowane nasze zmęczone, ale bardzo szczęśliwe ciała.
Z ogromną przyjemnością mogę wystawić tylko najwyższe noty. W skali od 1 do 5 daję 10+.
Polecam wycieczkę każdemu, kto chce przeżyć fascynującą i egzotyczną marokańską przygodę!
 –
Ewa, Katowice

Maroco – polecam, bo to świetnie zorganizowana podróż przez orient w kameralnym gronie:-) Każdy dzień odbył się zgodnie z planem. Świetnie przygotowany przewodnik polskojęzyczny – bardzo pozytywny Marokańczyk.Podziękowania i wyrazy uznania należą się przede wszystkim Cezaremu, który zorganizował wszytko bardzo profesjonalnie. To i ludzie, których poznałam sprawia, że ta przygoda zapisze się na długo w mojej pamięci. Polecam egzotyczne podróże z OneFun – Joanna, Warszawa

Kto z nami jeździ?

Infografika przedstawiająca średni rozkład wieku i płci uczestników naszych wyjazdów. Są to wartości uśrednione – każdy wyjazd ma specyficzną klientelę.
sml_analiza

W przypadku wyjazdów egzotycznych – granica przesuwa się w kierunku osób nieco starszych. Podobnie tutaj większość osób na wyjeździe będzie > 35 r. ż.

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

Kontakt

Osoba do kontaktu w sprawie tej oferty: Czarek +48 694 441 784
Opiekun grupy – obecny na miejscu podczas wyjazdu.

Patronat medialny / współpraca

portal randkowy Przeznaczeni.pl

Info formalne

Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych każdy pobierający 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową, polisę oraz przedstawić umowę udziału.

Nasze gwarancje: http://www.onefun.pl/dokumenty-gwarancje-pozwolenia-wpisy
Umowa udziału: wysyłana na e-mail po rejestracji

Zapisy

Rejestracja email: wyjazdy@onefun.pl, telefon +48 515 505 310 lub poprzez przycisk „REZERWUJ” na górze strony (tu opcja płatności PayPal) – rezerwacja jest niezobowiązująca.

 • Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają jedynie charakter informacyjny – świadczenia gwarantowane i końcowe są zawsze wyszczególnione w umowie udziału.
Termin: 22 Wrz 2017 - 29 Wrz 2017
Dostępne miejsca: 11
REZERWUJ
Zapisz się
Facebook