Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310
Termin: 03 Kwi 2019 - 19 Kwi 2019
Lokalizacja: Kuba, Karaiby
Dostępne miejsca: 6 z 12
Cena: 4999 zł
REZERWUJ

Kuba z parą – Kubańczyk i Polka z projektu meetcubanculture.com • Nie jest to typowa objazdówka, a wejście w kubańskie rytmy i wibracje połączone z nauką tańca i poznawaniem kubańskiej kultury • Nie dublujemy pomysłów konkurencji – zupełnie nowa jakość • Pokażemy Wam zwyczaje, miejsca i ludzi spoza utartego szlaku

Wyjazd na Kubę – specjalne, taneczne wydanie!

  • Najtańszy wyjazd na rynku – nie pobieramy gigantycznych prowizji jak inni
  • Dwójka polskojęzycznych przewodników wprowadzi nas w świat niedostępny zwykłemu turyście
  • Zapoznanie z kulturą i obyczajami mieszkańców Kuby
  • Ostatni bastion spokoju i barwnego życia toczącego się w rytmie wschodów i zachodów słońca
  • Atmosfera totalnego odpoczynku od spraw i problemów codzienności

Jeśli uwielbiasz kubańskie rytmy lub chciałbyś poznać popularne na Wyspie tańce oraz muzykę, ruszaj z nami! To będzie wyjątkowa podróż! Oprócz zajęć tanecznych i udziału w koncertach muzycznych, będziemy także zwiedzać gorącą Kubę! Nie zabraknie nas w miejscowościach takich jak: Hawana, Trynidad czy Vinales. Oferujemy noclegi w kwaterach prywatnych, zajęcia taneczne z kubańskimi instruktorami oraz wspólne imprezy w rytmach salsy! Zwiedzaj wyspę z Kubańczykiem i pasjonatką tego kraju!

Informacje praktyczne

Kuba – to żywy skansen, który przez dziesiątki lat żyje swym własnym, niepowtarzalnym rytmem. To swoisty tygiel różnorodności kulturowej, w którym przeplatają się afrykańskie, karaibskie i europejskie wartości, tworząc oryginalne, barwne i roztańczone społeczeństwo. Klasyczne oldtimer’y (czyli amerykańskie auta z lat 50. i 60.), kolonialna architektura i barwne, roztańczone społeczeństwo tworzą nam niesamowicie urozmaicony misz-masz. Trudno na Świecie znaleźć miejsce o podobnym charakterze. Były i są Państwa żyjące swoim rytmem, nieco odcięte, które kojarzą się z betonem i szarością. Tylu barw ile ma Kuba nie posiada chyba żaden inny kraj… a do tego długie odcięcie cywilizacyjne – wszystkie te czynniki spowodowały, że Kuba jest na tyle oryginalnym kierunkiem, że każdy musi przynajmniej raz w życiu się na wyspę udać!

Kuba to kultura, przyroda, historia, magia i tradycje. Perła Antyli jest płodem powstałym z połączenia wielu kultur, połączenia ras i zwyczajów, które zrodziły jedno z najbardziej wyjątkowych i fascynujących miejsc na Karaibach.

Twoje doświadczenia Kuby to także ludzie. Kubańczycy słyną z ogromnej kreatywności, są radośni i są przyjaciółmi do żartów i świętowania. A mówiąc o świętowaniu, teraz, gdy już tu jesteś, nie będziesz chciał przegapić gorących imprez tanecznych czy domowych. Będziecie mieli okazję skosztować typowych dań dla kuchni kubańskiej: ropa vieja, congris, tamales cubanos i tostones, plus towarzyszące temu napoje, takie jak: Cuba Libre, Daiquiri, Mojito lub Piña Colada. Tu każdy dzień rozpocząć powinieneś od aromatycznej dobrej kawy.

Kuba egzystuje w swojej własnej czasoprzestrzeni!  Swoją różnorodnością i odrębnością intryguje i przyciąga. Pozwól nam pokazać Ci Kubę dzięki czemu  poczujesz z nami jej magię !

10 ciekawostek na temat Kuby

# 10 – Kuba często nazywana jest El Caiman lub El Cocodrilo (po hiszpańsku aligator), tak jak wyspa wygląda z lotu ptaka.

# 9 – Szkoła podstawowa jest obowiązkowa dla każdego dziecka na Kubie w wieku od 10 do 15 lat. Mundury są powszechnie wymagane w różnych kolorach dla każdego poziomu klasy.

# 8 – Fidel Castro wzniósł pomnik Johna Lennona z The Beatles w 2000 roku. Castro podziwiał Lennona i wierzył, że jest prawdziwym rewolucjonistą muzycznym.

# 7 – Kuba jest najbardziej zaludnionym krajem na Karaibach, z ponad 11 milionami mieszkańców.

# 6 – Kubańczycy zazwyczaj nie zapisują swoich przepisów. Zamiast tego przekazywane są z pokolenia na pokolenie poprzez historie i wspólne doświadczenia.

# 5 – Kuba ma najwyższy stosunek liczby lekarzy do pacjentów na świecie. Na Kubie jest tak wielu lekarzy, że lekarze często wysyłani są za granicę do krajów, w których bardzo potrzebna jest pomoc medyczna.

# 4 – Taniec jest bardzo ważny na Kubie, miejscu narodzin klasycznych stylów tanecznych, takich jak Bolero, Mambo i Cha Cha. Casino u nas zwane salsą jest wszechobecne.

# 3 – Rzadka prehistoryczna ryba zwana Mangar znajduje się obecnie tylko na Kubie.

# 2 – Kuba ma wskaźnik alfabetyzacji 99,8%, który jest jednym z najwyższych na świecie.

# 1 – Jedyne samochody, które obywatele Kuby mogą legalnie posiadać, to samochody stworzone i zakupione przed 1959 r. Po tym roku rząd kubański przejął wszystkie samochody i jest ich właścicielem aż do dnia dzisiejszego. Większość samochodów sprzed 1959 roku w tym kraju pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Zalety wyjazdów z nami:

 • Integracja: większa grupa osób w podróży
 • Oszczędność: brak dopłat do jedynek
 • Społeczność: spotykamy się regularnie po wyjazdach
 • Relacje: możliwość spotkania „bratniej duszy”

facebook

Śledź najnowsze doniesienia  na wydarzeniu FB:

Samolot

Sugerowane połączenia: AirCanada ✈
08/ Wylot: Warszawa-Chopin o 10  Lądowanie:  Hawana o  22:15
22/ Wylot:  Hawna o 14:30   Lądowanie:  Warszawa-Chopin o 23:05

Program wyjazdu

📆 DZIEŃ 1.  PRZELOT DO HAWANY
Przelot z W-wy/ wybranego miasta do Hawany. Rozpoczyna się podróż pełna muzyki, tańca i słońca! Na lotnisku wymieniamy pieniądze i jedziemy do miejsca zakwaterowania. Odrobina czasu wolnego na odpoczynek po podróży i w zależności od godziny przyjazdu popołudniem/ późnym popołudniem idziemy coś zjeść i poznajemy Hawanę nocą, możemy też wybrać się na spacer po słynnym bulwarze Malecon wzdłuż wybrzeża.

📆 DZIEŃ 2. ZWIEDZANIE HAWANY
Po śniadaniu w casa particular ruszamy zwiedzać stolicę Kuby. Obowiązkowo Habana Vieja (Stara Hawana) – Plac Katedralny, Plac Broni (Plaza de Armas), Capitolio, Plaza Vieja, „miejsca Hemingwaya” – La Bodequita/ La Floridita. Zwiedzamy Hawanę w kubańskim stylu, bez pośpiechu. Posiłek w sercu stolicy – wspólnie wybieramy restaurację. Po obiadokolacji czas wolny lub wspólna kontynuacja wieczoru w wybranym lokalu z muzyką na żywo. Casa de la Musica to jedna z propozycji, wstęp ok 15-25 CUC ( w zależności od grupy, która danego wieczoru wystąpi).

📆 DZIEŃ 3. HAWANA
Śniadanie w casa particular + dalsze zwiedzanie Hawany – warto zobaczyć: Hotel Nacional – stąd obligatoryjnie przejazd ‘chevy’ – trasa do uzgodnienia z kierowcą. (warto zobaczyć dzielnicę Vedado – przedrewolucyjny dystrykt bogaczy z USA/ Plac Rewolucji i ogólnie Hawanę z tej perspektywy).
(Ewentualnie: fort Morro z panoramą miasta + port, może Muzeum Rumu Havana Club lub Muzeum Rewolucji Kubańskiej, Uniwersytet Habana i targ nieopodal hotelu Habana Libre.)
Jemy w mieście: w restauracji, albo tam gdzie kupują miejscowi – np. pizza z okna;)
Wieczór na Maleconie + obowiązkowa buteleczka 😉 rumu lub

klub z muzyką/ Casa de la Musica w którym tańczymy salsę . Dla chętnych lekcje salsy.

📆 DZIEŃ 4. DOM HEMINGWAYA + PLAŻA
Tuż po śniadaniu jedziemy do domu Hemingwaya, stamtąd ruszamy na popołudniowy plażing na playa Del Este – z umiarem korzystamy z kubańskiego słońca (popołudnie wystarczy na pierwszy raz). Przy odrobinie szczęścia muzyka na żywo na plaży .
Wieczorem – wspólnie szukamy miejsca na kolację i rozrywkę . Możliwości jest wiele, Hawana tętni muzyką.

📆 DZIEŃ 5. HAWANA – VINALES
Śniadanie w casa particular i wyjazd do Vinales. Popołudniowe zwiedzanie miasteczka, wspólna obiadokolacja i „przystanek” w Casa de la musica – muzyka i taniec gwarantowane.

📆 DZIEŃ 6. DOLINA VINALES
Rano wyjeżdżamy z Vinales na zwiedzanie przepięknej doliny – wyjątkowe Mogoty, Mural Prehistorico i zwiedzanie jaskini Cueva del Indios. W drodze zatrzymujemy się w fabryce cygar. Wieczorem wspólnie szukamy miejsca na posiłek i dla chętnych po kolacji kolejna dawka salsy w Casa de la musica.

📆 DZIEŃ 7.  PLAYA JUTIAS
Wyjazd na plażę – tuż po śniadaniu ruszamy na jedną z przepięknych kubańskich plaż, nielicznych już dzikich plaż. Tutaj beztrosko się relaksujemy – warto wziąć rurki do snorklingu, przy brzegu zdarzają się niezwykle duże egzemplarze ryb . Po 3-5 h wracamy do Vinales, aby wspólnie przy muzyce na żywo zjeść ostatnią obiadokolację w uroczym Vinales.

📆 DZIEŃ 8.  VINALES -> CIENAGA ZAPATA -> TRYNIDAD
Po wczesnym śniadaniu w casa particular wyjeżdżamy do Trinidadu. Po drodze zatrzymujemy się w rezerwacie Cienaga Zapata – półwysep krokodyli. Kto lubi – może zamówić danie z krokodyla. Wycieczka łodzią do zrekonstruowanej wioski indiańskiej. (koszt ok 10-15 CUC)

Dalej przejazd do Trynidadu. Dotrzemy pewnie późno, tak więc może nie być czasu/sił na wyjście wieczorne – zawsze możemy próbować. Trynidad jest bardzo przytulnym i małym miasteczkiem – wszędzie blisko.

📆 DZIEŃ 9. TRYNIDAD

Śniadanie u gospodarzy i ruszamy na zwiedzanie miasteczka z innej epoki (Trynidad został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO), wałęsamy się po Trynidadzie, jemy coś i po południu ruszamy na 2-4h na pobliską plażę Ancon. Wieczór na schodach Casa de la Musica z wyjątkowym show/ koncertem, salsą i rumem oczywiście. Bawimy się do rana.

📆 DZIEŃ 10. TRYNIDAD I OKOLICE
Po śniadaniu ruszamy na wycieczkę konną do Parku Narodowego Escambray. 3-4h na koniach. Być może możliwa będzie kąpiel w kaskadzie wśród gór i lasów . Cała wycieczka trwa ok 5-6h. Koniki są spokojne i posłuszne. Wrażenia w siodle są bezcenne. W drodze zatrzymujemy się na górską kawę lub świeżo wyciskany sok z trzciny cukrowej.
Po powrocie – odpoczywamy lub dla chętnych lekcje salsy.
Wieczorem kolacja i duża porcja muzyki: Casa de la Musica, Casa de la Trova lub nocne kluby, których jest w Trinidadzie kilka i zabawa do rana

📆 DZIEŃ 11. TRYNIDAD I OKOLICE

Po śniadaniu wycieczka do doliny cukrowej – Valle los Ingenios. Z 45 m wieży Manaca Iznaga możemy podziwiać posiadłość barona cukrowego. Po powrocie czas wolny na ewentualne zakupy pamiątek, wtapianie się w klimat Trinidadu, a dla chętnych lekcje salsy.
Obiadokolacja u gospodarzy lub w mieście – w miasteczku jest kilka fajnych miejsc z dobrą kuchnią i muzyką na żywo. Warto zajrzeć do baru La Chanchanchara, gdzie serwują tradycyjny koktajl o tej samej nazwie. Po jedzeniu taniec i zabawa z rumem w tle.

📆 DZIEŃ 12. WYCIECZKA NA CAYO BLANCO
Po śniadaniu ruszamy do portu i stamtąd katamaranem na całodniową wycieczkę na Cayo Blanco. Słońce, lazurowa woda, snorkling na rafie i lunch na wyspie wśród spacerujących wokół iguan. W cenie naszego wyjazdu zawiera się ta wycieczka, wyposażenie do snorklingu: płetwy, maska, lunch, napoje zimne bezalkoholowe, snorkling na rafie, iguany.
Po powrocie kolacja w mieście, muzyka, salsa i rum. Dla wytrwałych – lekcje salsy.

📆 DZIEŃ 13. TRYNIDAD – PLAYA GIRON (Zatoka Świń) – CIENFUGEOS -> HAWANA
Rano, po śniadaniu wyjeżdżamy z Trinidadu w kierunku Hawany. Po drodze zatrzymujemy się albo w legendarnej zatoce świń lub w miasteczku Cienfuegos. Spędzamy tam trochę czasu i
ruszamy dalej do Hawany. Docieramy na miejsce i po zakwaterowaniu szukamy miejsca na wspólny posiłek. Po południu – dla chętnych lekcje salsy / czas wolny, a wieczór spędzamy albo w malowniczo położonym klubie 1830 z muzyką na żywo lub Casa de la musica, albo na Maleconie – z własną butelką rumu. Zawsze się tam coś dzieje, za naszymi plecami szum morza, przed nami Hawana.

📆 DZIEŃ 14. HAWANA AFROCUBANA
Ostatni dzień w Hawanie to dzień na zbliżenia z kulturą afrokubańską – Callejon de Hamel – wyjątkowe miejsce, w którym z dużym prawdopodobieństwem będziemy mieli okazję zobaczyć żywiołowe tańce afro-kubańskie, zetknąć się z wierzeniami afro na Kubie (santeria). Callejon to niezwykłe miejsce, które tętni kulturą i muzyką, no i oczywiście tańcem.

Wieczorem obowiązkowa wizyta w Casa de la Trova / Casa de la Musica i znów muzyka i taniec i rum.

📆 DZIEŃ 15. WYLOT DO POLSKI
Śniadanie i czas wolny, spontaniczne decyzje, spontaniczne spacery i zakupy i ostatnie lekcje salsy dla chętnych (w zależności od godziny wylotu). Żegnamy się z Kubą.

Osoby prowadzące:

Monika Rucińska & Ernely Maikel Riveron Flores z MeetCubanCulture, projektu dedykowanego kubańskiej kulturze, a w szczególności muzyce z Kuby.

MeetCubanCulture – organizujemy koncerty & imprezy kubańskie. Niepowtarzalne, pełne gorącej Kuby, pełne energii i tańca. Kubańska egzotyka, pasja i radość to podstawy naszych działań.   Nasi Kubańscy artyści to uwielbiani przez publiczność muzycy i tancerze z doświadczeniem estradowym. Pozytywna energia & świetne kubańskie brzmienia gwarantowane!

Kubańska egzotyka, pasja i radość to podstawy naszych imprez.  Organizujemy fantastyczne koncerty, pokazy tańca i animacje. Nasi artyści, Kubańscy artyści z ogromną przyjemnością zachęcą do prawdziwej, latynoskiej fiesty! ZAPRASZAMY.

 

Zapisane osoby:

Zajętych Miejsc20%

Ilość osób zapisanych: 04/10

Cena

4 999 zł/os

Świadczenia w cenie:

 • 14 x  noclegi (2 osobowe pokoje)
 • 14 x wyżywienie (śniadania)
 • transfer z i na lotnisko (Hawana)
 • przejazdy między miastami (klimatyzowany bus tylko dla grupy)
 • przejazdy lokalne (taxi) – wymagane do realizacji programu
  WYCIECZKI:
 • playa del Oeste
 • dom Hemingwaya – dojazd i zwiedzanie
 • przejazd Chevy (amerykańskie stare samochody, znak rozpoznawczy Kuby)
 • zwiedzanie doliny Vinales
 • playa Jutias w Vinales
 • playa Ancon
 • wycieczka konna do parku Escambray
 • valle de los Ingenios (plantacja trzciny cukrowej)
 • wycieczka katamaranem + snorkling na rafie

 

 • opieka polskojęzycznego pilota od wylotu do powrotu (leci z Państwem)
 • realizacja założonego programu zwiedzania
 • mały upominek od organizatora
 • podatki VAT oraz inne opłaty skarbowe (możliwość otrzymania faktury)
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) zgodnie z ustawą

Uwagi

Dodatkowo płatne:

 • bilet lotniczy –
 • wiza ok 100 zł
 • ubezpieczenie KL, NNW/ OC – ok 150 zł
 • obiadokolacje
 • bilety wstępu do muzeów i fabryki cygar (30-40 €)
 • bilety wstępu do lokali z muzyką na żywo (10-15 € za lokal)
 • napiwki dla obsługi i muzyków 50 €
 • wydatki własne (posiłki poza śniadaniem, napoje etc.)
 • opłaty za filmowanie i fotografowanie

Kto z nami jeździ?

Infografika przedstawiająca średni rozkład wieku i płci uczestników naszych wyjazdów. Są to wartości uśrednione – każdy wyjazd ma specyficzną klientelę.
sml_analiza

W przypadku wyjazdów egzotycznych – granica przesuwa się w kierunku osób nieco starszych. Podobnie tutaj większość osób na wyjeździe będzie > 35 r. ż.

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

Kontakt

Osoba do kontaktu w sprawie tej oferty: Czarek +48 694 441 784
Opiekun grupy – obecny na miejscu podczas wyjazdu.

Patronat medialny / współpraca

 

Info formalne

Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych każdy pobierający 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową, polisę oraz przedstawić umowę udziału.

Nasze gwarancje: http://www.onefun.pl/dokumenty-gwarancje-pozwolenia-wpisy
Umowa udziału: wysyłana na e-mail po rejestracji

Zapisy

Rejestracja email: wyjazdy@onefun.pl, telefon +48 515 505 310 lub poprzez przycisk „REZERWUJ” na górze strony (tu opcja płatności PayPal) – rezerwacja jest niezobowiązująca.

 • Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają jedynie charakter informacyjny – świadczenia gwarantowane i końcowe są zawsze wyszczególnione w umowie udziału.
Dostępne miejsca: 6 z 12
REZERWUJ
Zapisz się
Facebook