Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310
Termin: 27 Lip 2019 - 09 Sie 2019
Lokalizacja: Rosja, Mongolia
Dostępne miejsca: 16 (wolne) z 20
Cena: 6 999 zł
REZERWUJ

Niepowtarzalna i jedyna w swoim klimacie wyprawa koleją przez Rosję i Mongolię. Miejsca, do których dociera niewielu śmiałków. Daj się oczarować dzikiej przyrodzie i szamańskim modlitwom.

Wyprawa transsyberyjska przez Rosję i Mongolię to:

  • podróż kultową koleją przez kilka stref czasowych i kulturowych
  • poznanie największych atrakcji Moskwy jak i artystycznych zaułków
  • urzekająca przyroda i krajobrazy nadbajkalskie
  • skosztowanie omuli- ryb żyjących jedynie w jeziorze Bajkał
  • niezapomniane noce na pustkowiach Mongolii
  • brak problemu odpowiedniej ilości osób na wyprawę

Informacje praktyczne

Możecie sobie wyobrazić wyprawę transsyberyjską jako samotną, melancholijną podróż pociągiem przez zaśnieżoną równinę. Ale lepiej to sobie zobrazować jako pieczołowicie utkaną sieć naprawdę fajnych ludzi, którzy podczas podróży po trasie przekazują między sobą opiekę nad turystą z jednych rąk do drugich prezentując przy tym najlepszą syberyjską gościnność.

Szlak transsyberyjski to przebiega śladem dawnego Szlaku Herbacianego między Rosją a Chinami. Podróż zacznie się od metropolitarnej Moskwy liczącej ponad 17 mln mieszkańców (cała aglomeracja), to jakby połowa Polaków zamieszkała w jednym miejscu. 3 lotniska, 9 ogromnych stacji kolejowych 12 linii metra – najbardziej dynamiczne miasto Rosji, które przytłoczy każdego potęgą Kremla czy wielkością Placu Czerwonego aby za chwilę zauroczyć artystycznym Arbatem.

Najdłuższy odcinek, który przemierzymy koleją z Moskwy do Irkucka wynosi 5200 km i 5 stref czasowych. Czas zatrzymuje się w pociągu.. Nieosiągalni dla maili i telefonów, możecie skupić się na zmieniających się krajobrazach za oknem i coraz później zachodzącym słońcem. Irkuck, założony jako port nad Angarą, dziś Stolica Syberii Wschodniej z liczbą mieszkańców przekraczającą 600 tys. Dlaczego ponad stuletnie domy się zapadły i parterowe okna wystają jedynie w połowie ponad poziom chodnika? Tego dowiesz się na miejscu!

Najważniejszą i najpiękniejszą częścią podróży będzie zamieszkanie nad brzegiem „błękitnego oka Syberii” – Bajkału.  Jak opisać wielkość tego najgłębszego na świecie jeziora? 20% powierzchniowej wody słodkiej na Ziemi znajduje się właśnie tam. Turystów szczęśliwie dociera tu jeszcze niewielu. Podczas całodniowych wędrówek po wyspie Olchon napotkamy przestrzeń, ciszę i ślady szamańskich obrzędów. Zabijemy głód wędzonym omulem – rybą, która występuje jedynie w Bajkale. Jeśli szczęście dopisze może spotkamy fokę bajkalską?

 

130 km dalej czeka już na nas stolica Buriacji- Ułan Ude. Największa na świecie głowa Lenina aż prosi o pamiątkowe zdjęcie, a tuż za rogiem pierwsze jurty serwują azjatyckie przysmaki. Kolejne 600 km przed nami, tym razem autokarem i jesteśmy w kraju Dżingis Chana – Mongolii. Powierzchnia 5 razy większa od Polski, liczba mieszkańców 10 razy mniejsza, a i tak połowa mieszka w stolicy. Oddaje to bezkres stepów.

Nie wypada nie odwiedzić klasztoru Gandan w Ułan Bator, połowa Mongołów wyznaje buddyzm. Ze względu na kurs tugrika (waluta) bardzo szybko staniemy się posiadaczami grubego pliku kolorowych banknotów, wszak 100 PLN to 65.000 MNT. Ten kraj to jednak przede wszystkim niczym nieograniczone przestrzenie na stepie, gdzie w mongolskiej jurcie będziemy mogli poznać proste życie. Gościnność i wspólne jedzenie upieczonego mięsa (Mongołowie nie prowadzą cnych upraw, więc kuchnia na wsi opiera się o produkty zwierzęce), skosztowanie suute caj (herbata gotowana z mlekiem i solą, ewentualnie dodatkiem masła) i spoglądnie w rozgwieżdżone niebo, to właśnie Mongolia.

Co warto zabrać na wyjazd:
– ważny paszport z wizami (obowiązkowo), warto zrobić ksero paszportu i wiz
– wygodne buty typu sandały,
– ubranie dostosowane do słonecznej pogody
– lekki polar (na chłodniejsze wieczory),
– koniecznie plecak, nie walizkę
– lekki śpiwór
– kubek do pociągu (na herbatę, zupki, etc.)
– latarkę
– gotówkę najlepiej w USD (wymiana na ruble i tugriki na miejscu)
– nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne,
– aparat fotograficzny, kamerę etc.

Transsib Transfer – wyprawa w grupie

Wyjazd na 10 osób. Prawdziwy klimat przygody międzykontynentalnej. Noclegi w apartamentach jak i jurtach. Lokalny folklor kulinarny, pirożki, czeburiaki, omule, a do popicia ajrak czy wódka archi. Niezapomniane wrażenia i ludzie, z którymi to przeżycie połączy Was na zawsze.

Korzystanie z toalet:

Prąd (ładowanie telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych):

Plan wyjazdu – koleją transsyberyjską z Moskwy do Mongolii

Wylot z Warszawy do Moskwy czwartek 26/07. Na dalszym odcinku: kolej transsyberyjska, transport kołowy i prom. 10/08 wylot z Ułan Bator.

Transsib Transfer

Dzień 1

Lot Warszawa-Moskwa, nocleg w apartamencie

Dzień 2

Zwiedzanie Moskwy (sobór Wasyla, mury Kremla, dzielnica Artystów Arbat, stacje metra, siostra Stalina-uniwersytet Łomonosowa, park postaci z bajek, nocleg w apartamencie

Dzień 3-6

Podróż koleją transsyberyjską do Irkucka przez 5200 km. Przejazd przez: Perm i Jakaterynburg – kulinarny etap pirożkowy, zapoznanie się z życiem w pociągu i historią budowy szlaku, przekroczenie granicy z AzjąTjumeń, Omsk -mijanie największych rzek Syberyjskich, pożegnanie z Europejskim jedzeniem, wkroczenie w strefę ryb


7 dzień W pociągu: Mijamy: Nowosybirsk, Krasnojarsk – folklor na dworcach, babuszki z miejscowymi potrawami, początek lasów syberyjskich, wkroczenie w etap orzeszkowy

Dzień 7

Przyjazd do Irkucka, zwiedzanie, nocleg w apartamencie

Dzień 8-10

Pobyt na wyspie Olchon na jeziorze Bajkał

Dzień 11

Powrót z Olchonu do Irkucka, nocleg

Dzień 12

Przejazd z Irkucka do Ułan Ude, zwiedzanie

Dzień 13

Przejazd z Ułan Ude do Ułan Bator

Dzień 14

Pobyt na mongolskiej wsi z noclegiem w jurcie

Dzień 15

Pobyt na mongolskiej wsi, wieczorny powrót do Ułan Bator, nocleg w apartamencie.

Dzień 16

Wylot z Ułan Bator do Warszawy.

facebook

Śledź najnowsze doniesienia na wydarzeniu FB:

Samolot

Połączenia lotnicze na własną rękę. Możemy pomóc w wyborze dogodnego połączenia poprzez naszego agaenta – opłata administracyjna za obsługą – 100 zł.

 

Zalety wyjazdów z naszym biurem:

 • Integracja: wspólny przejazd i codzienne aktywności
 • Oszczędność: podział kosztów podróży, wyżywienia
 • Doskonalenie: porady od bardziej doświadczonych współuczestników
 • Społeczność: spotykamy się regularnie po wyjazdach
 • Relacje: możliwość spotkania ‚bratniej duszy’

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

Grupy

Dopuszczamy możliwość zabrania 2-3 znajomych ze sobą. Ewentualnie uzbieranie ekipy 8 osób daje jacht na wyłączność oraz prawie 50% zniżkę dla zgłaszającego!

Zapisane osoby:

Zajętych Miejsc20%

Ilość osób zapisanych: 04/20
K – 60%, M – 40%

Cena

6 999 zł / os

Świadczenia w cenie

 • wszystkie przejazdy na trasie Moskwa-Ułan Bator (kolej transsyberyjska, marszrutka, prom, bus)
 • noclegi na całej długości trasy
 • wizy do Rosji i Mongolii
 • ubezpieczenie turystyczne (KL 10.000 euro i NNW 2.000 euro)
 • opiekę pilota podczas podróży i na miejscu – animację czasu wolnego, zapoznanie

Transport

Wszystkie przejazdy na trasie Moskwa-Ułan Bator (kolej transsyberyjska, marszrutka, prom, bus).

Uwagi

W cenie nie uwzględniono: biletów lotniczych na trasie Warszawa – Moskwa (pomagamy w zakupie) oraz powrotnego Ułan Bator – Warszawa, wyżywienia

Kto z nami jeździ?

Infografika przedstawiająca średni rozkład wieku i płci uczestników naszych wyjazdów. Są to wartości uśrednione – każdy wyjazd ma specyficzną klientelę.
sml_analiza

Info formalne

Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych każdy pobierający 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową/ polisę oraz przedstawić klientowi umowę udziału w imprezie turystycznej.

Nasze gwarancje: http://www.onefun.pl/touroperator-wyjazdy-singli
Umowa udziału: wysyłana na e-mail po rejestracji

Zapisy

Rejestracja email: wyjazdy@onefun.pl, telefon +48 515 505 310 lub poprzez przycisk „Zapisz się!” na górze strony (tu opcja płatności PayPal)

Patronat medialny / współpraca

Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają jedynie charakter informacyjny – świadczenia gwarantowane i końcowe są zawsze wyszczególnione w umowie udziału.

Dostępne miejsca: 16 (wolne) z 20
REZERWUJ
Zapisz się
Facebook