Przeszukaj serwis
wyjazdy@onefun.pl   +48 515 505 310
Termin: 16 Mar 2019 - 30 Mar 2019
Cena: 5500 zł
REZERWUJ

facebook

Śledź najnowsze doniesienia na wydarzeniu FB:

Samolot

UWAGA!! Lecimy jedną z najbardziej prestiżowych linii lotniczych świata.

Proponowane połączenie Warszawa Chopin – Doha – Dżakarta

Wylot: sob,
Powrót: sob,

Po

 

 

Kierownik wyprawy /informacje

Osoba do kontaktu w sprawie tej oferty: Cezary Rapa  /

Program imprezy: JAWA – BALI – GILI TRAWANGAN

📆 1 dzień wyprawy
Przylot do Dżakarty, stolicy Indonezji, dalszy przelot do Yogyakarty, transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek, dla chętnych spacer ulicami Yogy.

📆 2 dzień
Wschód słońca na szczycie Borobudur, zwiedzanie świątyni – Największa świątynia buddyjska  na świecie. Wpisana na listę Unesco w 1991 r. Uważa się, że Borobudur jest dla Indonezyjczyków buddystów tym, czym Jerozolima dla chrześcijan, czy mekka dla muzułmanów.


Prambanan
– Największy na świecie kompleks świątyń hinduistycznych poza granicami Indii. Powstał w IX wieku, w 1991 roku zespół świątynny Prambanan został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kolacja powitalna przy świątyni Prambanan, przy dźwiękach gamelanu degustacja indonezyjskich potraw, po kolacji występy – Ramayana Ballet. Na zakończenie możliwość zrobienia zdjęć z artystami.

📆 3 dzień
Zwiedazanie Yogyakarty
Kraton – pałac sułtana
Taman Sari – ogrody wodne sułtana, a właściwie pozostałości po nich z podziemnym meczetem
Malioboro street – słynna ulica Yogy, na której jest wszystko, począwszy od straganów, przez markowe sklepy, ulicznych grajków, riksze, warungi z jedzeniem, sztukę i młodzież, która próbuje zrobić zdjęcie z “bule”, czyli z nami
plac Alun Alun Kidul – wieczorem wokół placu mieszkańcy Yogy oddają się swoistej rozrywce, jeżdżą podświetlonymi kolorowymi samochodzikami, z których każdy jest inny i każdy gra inna muzykę.

**  dla chętnych
– tradycyjny teatr cieni – Wayang Kulit – można wejść i obejrzeć fragment przedstawienia oraz zajrzeć za kulisy
– fabryka batiku – można posłuchać wykładu i zobaczyć jak wyrabia się batik
– wieczór z Emi i Pauliną, polki mieszkające w Indonezji, opowiedzą jak mieszka się w Indonezji, dlaczego postanowiły tu zostać, poza tym wykład jak produkuje się najdroższą na świecie  kawę Kopi Luwak pozyskiwaną z odchodów cywety – możliwość spróbowania i zakupu.

📆  4 dzień
Podróż pociągiem do Probolinggo lub Malang, skąd wyruszymy pod wulkan Bromo

📆  5 dzień
Wschód słońca nad wulkanem Bromo, przejazd jeepami pod wulkan, wejście do krawędzi krateru
Przejazd do hotelu w okolicach wulkanu Ijen, zakwaterowanie

📆  6 dzień
Odpoczynek  w hotelu z basenem wśród pól ryżowych w otoczeniu gór.

📆  7 dzień
O pierwszej  w nocy wyjazd do Kawah Ijen, trekking do krawędzi krateru, dla chętnych zejście do wnętrza, możliwość zobaczenia blue fire, oraz procesu ręcznego wydobycia siarki. Dojśćie do siarkowego jeziora położonego wewnątrz krateru, dla pozostałych spacer wzdłuż krawędzi.

Następnie powrót do hotelu i podróż na Bali, dokąd docieramy promem, po drodze zwiedzanie Tanah Lot, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Ubud.

📆  8 dzień
Zwiedzanie Bali
Pura Besakih, matka świątyń – Świątynia hinduistyczna  położona na zboczach góry  Agung  we wschodniej części wyspy. Uważana za najważniejszą i najbardziej świętą z balijskich świątyń. Powstała, jako górska świątynia tarasowa w VIII wieku. Od tego czasu była rozbudowywana i obecnie składa się z 22 kompleksów, składających się w sumie z ponad 200 budowli, połączonych schodami i tarasami.
świątynia Tirta Empul – Świątynia hinduistyczna, do której Balijczycy przychodzą by odbyć rytualną kąpiel przypominającą kąpiel Hindusów w Gangesie.

Gunung Kawi – malowniczo położony kompleks świątyń, składający się z wykutych w skale posągów po obu stronach płynącej doliną rzeki Pakerisan
– słynne tarasy ryżowe Tegalalang
plantacja kawy

📆  9 dzień – opcja 1
Spotkanie z tradycją, kulturą i życiem codziennym Balijczyków. Zaczniemy od odwiedzin w szkole podstawowej, poznamy dzieci z okolicznych wiosek, które z entuzjazmem powitają naszą grupę.
Następnie, przywitani przez przedstawicieli rodziny balijskiej, wejdziemy na teren domostwa, zapoznamy się z charakterystycznym układem i organizacją przestrzeni. Pierwszym punktem będzie przystanek w przydomowej świątyni. Miejscowy kapłan specjalnie dla nas odprawi krótką ceremonię z błogosławieństwem. Zaraz po niej zostaniemy oprowadzeni po najważniejszych miejscach na terenie gospodarstwa. Zajrzymy do kuchni, gdzie chętni nauczą się robić tradycyjne potrawy. Poznamy metody robienia ofiarek i wyplatania dekoracji potrzebnych do ceremonii.

Zobaczymy krótki pokaz tradycyjnych walk kogutów, a następnie czeka nas 20 minutowy spacer po polach ryżowych. Dowiemy się jak uprawia się ryż oraz przyjrzymy się jego obróbce po zbiorach. Każdy będzie mógł doświadczyć sadzenia ryżu. Po spacerze wrócimy na teren domostwa, gdzie zostaniemy poczęstowani owocami i świeżą wodą kokosową prosto z palmy. Podczas obiadu złożonego z tradycyjnych potraw balijskich lokalni artyści zaprezentują nam pokaz tańca oraz gry na gamelanie.
Do toastu podanie zostanie miejscowy alkohol – Arak. Będziemy mogli również zobaczyć jak powstaje olej kokosowy. Po wizycie w wiosce przejazd do Sangeh, gdzie znajduje się piękny las muszkatołowców, który stał się domem dla ponad 1000 makaków.

📆  10 dzień

Podróż na rajskie wysepki Gili , łódź motorowa, zakwaterowanie, wieczorem wyjście do jednego z klubów.

📆  11-12  dzień
Czas wolny na jednej z wysp Gili Trawangan
Wyspy na których nie ma samochodów, po wyspie kursują bryczki konne.
Dla chętnych
– rejs wokół wysp Gili
– night market – możliwość zjedzenia świeżo złowionych ryb i owoców morza, oraz lokalnych potraw
– Plażowanie , odpoczynek, wieczorem puby, muzyka i tańce w licznych klubach na wyspie
– snorkeling i nurkowanie – rafy koralowe, możliwość pływania z żółwiami
– surfing
– jazda konna po plaży
– możliwość pożyczenia rowerów i zwiedzanie okolicy
– Trekking na wzgórze – punkt widokowy, widok na pobliskie wyspy i wulkan Rinjani na Lomboku oraz
Agung na Bali
– lekcje gotowania lokalnych potraw
– sporty wodne – subwing, paddlboard, kajaki, narty wodne i inne
– SPA, masaże
– pokaz Presean – tradycyjny sport Sasaków, walki z użyciem kijów z bambusa i tarcz
– magiczne zachody słońca

📆  13 dzień

Powrót na Bali, Przejazd do Kuty, po drodze zwiedzanie Goa Lawah – świątynia – jaskinia, zamieszkała przez tysiące nietoperzy

📆  14 dzień

Kuta, dzień wolny, relaks, zakupy, wylot do Polski

Opinie uczestników wyjazdów z OneFun:

Kto z nami jeździ?

Infografika przedstawiająca średni rozkład wieku i płci uczestników naszych wyjazdów. Są to wartości uśrednione – każdy wyjazd ma specyficzną klientelę.
sml_analiza

h3>

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

Info formalne

Zwracamy uwagę, aby nie dawać się nabrać na wyjazdy pseudo-organizatorów. Wg Ustawy o usługach turystycznych każdy pobierający 10% zaliczki na poczet imprezy musi wykazać gwarancję bankową/ polisę oraz przedstawić klientowi umowę udziału w imprezie turystycznej.

Nasze gwarancje: http://www.onefun.pl/touroperator-wyjazdy-singli
Umowa udziału: wysyłana na e-mail po rejestracji

Zapisy

Rejestracja email: wyjazdy@onefun.pl, telefon +48 515 505 310 lub poprzez przycisk „REZERWUJE!” na górze strony (tu opcja płatności PayPal)

Patronat medialny / współpraca

  • Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają jedynie charakter informacyjny – świadczenia gwarantowane i końcowe są zawsze wyszczególnione w umowie udziału.
REZERWUJ
Zapisz się
Facebook